Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ağustos 2022 Pazar
38 °C Güneşli

MMG-EURITECH Avrasya Ar-Ge Zirvesi yüksek katılımla gerçekleştirildi

1-3 Haziran Tarihleri arasında Gebze Bilişim Vadisinde Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından gerçekleştirilen EURITECH-MMG Avrasya ArGe, İnovasyon & Teknoloji Zirvesine Bingöl Mimar ve Mühendisler Grubu İl Temsilcisi Mehmet Sıddık Baki katıldı.

MMG-EURITECH Avrasya Ar-Ge Zirvesi yüksek katılımla gerçekleştirildi
05 TEMMUZ 2022 SALI 15:11
3
526
1
AA aa

İlk defa Kasım 2016'da düzenlenen EURITECH-MMG Avrasya ArGe, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi, bu yıl Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu, Kuzey Afrika bölgeleri başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından 200'ün üzerinde firma/kurum, 300 girişimci, 500 yatırımcı ve 15 binin üzerinde profesyonelin katılımı Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde düzenlendi. Programa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı M. Fatih Kaçır, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit, DEİK Başkanı Nail Olpak ve çok sayıda yabancı ülkenin Türkiye Büyükelçileri katıldı.

Türkiye'nin yerli ve milli dijital dönüşümü için yapılan çalışmaların öne çıktığı zirvenin ilk gününde savunma teknolojileri, 2.gününde enerji ve gıda sağlığı, 3.günün gününde ise finansman ve teknolojileri konuları konuşuldu.

Bingöl Mimar ve Mühendisler Grubu İl Temsilcisi Mehmet Sıddık Baki; “Mimar ve Mühendisler Grubu olarak üretim, arge ve imalat sanayinin yerli ve millileştirilmesi konusunda her geçen gün ülkemiz daha emin adımlarla ilerliyor, bu dönüşüm dünya ölçeğindeki hızına ülke olarak yakalamamız ve hatta daha ilerisinde olmamız Mühendis olarak ana hedefimizdir.  Yerli, Milli ve Teknolojik Üretimin katma değere dönüşmesi adına ilimizde faaliyetler yürütmeye devam edeceğiz.”

Kamu ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı zirveye Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün, Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, TÜBİTAK Bilgem Başkanı Dr. Ali Görçin, Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy, Havelsan Program Direktörü Karaca Demirağ, TKİ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, Aspilsan Genel Müdürü Ahmet Altınay, SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül de katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93802)
06 Temmuz 2022 Çarşamba 08:39
Bir türlü tutturamadın be M.Sıddık Baki hep yanlış ata oynayaysun dostum
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
14.08.2022
15:58
Bingöl balına alım garantisi
Bingöl balına alım garantisi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz; 'Bingöl'de üretilen ballara Tarım Kredi Kooperatifi alım garantisi verecek. Bu yıl 600 ton alım olacak ve 16 bin dekarlık buğday tohumu yüzde 50 hibe ile çiftçiye dağıtılacak.'
14.08.2022
15:57
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Bingöl'de hava sıcaklıkları 40 dereceyi bulurken, hazır yemek ustaları da ocak başındaki sıcaklıkla birlikte yaklaşık 100 derece altında ekmek parası için mücadele ediyor.
14.08.2022
15:55
Kovalar: `Tekören`e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum`
Kovalar: 'Tekören'e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar; 'Ak Parti İl Teşkilatını ve Milletvekillerini içme suyu sorununuzu çözmeye ve sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum.'
14.08.2022
15:54
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Bingöl Belediyesine bağlı ekipler altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Üstyapı kapsamında kaldırım yenileme çalışmaları, altyapı kapsamında ise yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.
14.08.2022
15:52
Varol, altın madalya kazandı
Varol, altın madalya kazandı
Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarışan milli sporcumuz Rukiye Varol, altın madalya kazandı.
14.08.2022
15:51
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, deneyimli antrenör Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın