Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2020 Çarşamba
°C

M,T ve S plaka satışları olacak!

Bingöl Belediyesi Meclis toplantısında alınan karara göre, kent merkezinde ihtiyaçtan ötürü 10 adet M, 16 adet T ve 20 adet S plakalarının satışı olacak.

04 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 18:15
15
3427
21
AA aa
M,T ve S plaka satışları olacak!

Bingöl Belediyesi Meclis kararlarında kent merkezinde M,T ve S plakalarının satışı olacağı bildirdi.

Bu kapsamda, Zabıta Müdürlüğünce Meclis Başkanlığına sunulan ve Trafik Ulaşım Komisyonunca tetkik edilen araştırma sonucunda 10 adet M, 16 adet T ve 20 adet S plakalarının satışı yapılacak.

Belediye Meclisinde alınan kararlar şu şekilde: 

16 ADET TİCARİ (T) PLAKA SATIŞI

“İlimiz genelinde faaliyet gösteren Ticari Taksiların yetersiz olduğu ve İl Trafik Komisyonu kararı gereğince İlimize tahsis edilen 500 adet Ticari Taksi (T) plakanın 168 adedi daha önce satışı yapılmış olup, ulaşım sorununun giderilmesi için yeni Ticari Taksi Plaka satışına ihtiyaç duyulmuştur. Buna göre; İlimizdeki Trafik sorunlarının rahatlatılabilmesi için, Karşıyaka Mahallesi Adliye Sarayı altı 2. cadde üzerinde 1 (Bir) adet, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Akdeniz Caddesi Üzerinde bulunan Kalium İş Merkezinin Önüne 1 Adet Taksi Durağının kurulmasına, Taksi Durağı kurulduktan sonra her durakta çalıştırılmak üzere 8'er adet olmak üzere toplam 16 Adet Ticari (T) plaka satışının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa göre yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesine 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. maddesinin (p) bendi gereğince oy birliği ile karar verildi. Gereği için karar suretinin Zabıta Müdürlüğüne gönderilmesine.”

10 ADET YENİ HAT

“İlimizin nüfusunun bayağı artığı Bingöl üniversitesinin Öğrenci sayısının her yıl yüzde 100 artığı, bunun yanı sıra Bahçelievler mahalle Muhtarı, Yeşilyurt Mahalle Muhtarı, Simani Mahalle Muhtarlarının bu yöndeki talepleri dikkatte alındığından yeni araçların alımına ihtiyaç duyulmaktadır. Buna göre; 5393 sayılı Belediye kanununun 15. maddesinin p) Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergâhlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek denilmektedir. Bu nedenle; İlimizdeki Toplu Taşıma işlemlerinin rahatlatılması amacıyla mevcut Halk Otobüslerine ilaveten 10 adet yeni hattın Belediyemize tahsis edilmesi ve bu hatların satışının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa göre yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesine 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. maddesinin (p) bendi gereğince oy birliği ile karar verildi. Gereği için karar suretinin Zabıta Müdürlüğüne gönderilmesine.”

20 ADET YENİ S

“İlimiz genelinde faaliyet gösteren Ticari S Plaka (Öğrenci Servis ) yetersiz olduğu ve Belediyemize yapılan müracaatlardan anlaşılmış olup, ihtiyaçların giderilmesi toplu taşımalarda daha rahat hareket edilmesi amacıyla 20 adet yeni S Ticari Öğrenci Servisi Plaka satışına ihtiyaç duyulmuştur. Buna göre; İlimizdeki Öğrenci ve servis sorunlarının rahatlatılabilmesi için, mevcut 90 adet S plakaya ek olarak 20 Adet Ticari (S) plaka satışının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa göre yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesine 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. maddesinin (p) bendi gereğince oy birliği ile karar verildi. Gereği için karar suretinin Zabıta Müdürlüğüne gönderilmesine.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50026)
17 Eylül 2019 Salı 12:24
Bunlarin hiç birseylerine inanmiyorum bu belediye tam bir bela basimiza bingöl de insaahat dürmüş olanida projelerinde iptal etmisler akp birdaha bize tövbeler olsun
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49591)
06 Eylül 2019 Cuma 22:56
BUNLAR ÇÖZÜM DEĞİLKİ BELEDİYE OTOBÜSÜ NEREDE HALK BUNU İSTİYOR
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49534)
06 Eylül 2019 Cuma 07:22
Bence iyi para götürür belediye bu karşı iş. Burdan aldığı parayı kentsel dönüşüme dağıtır arsalar cepte
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49532)
06 Eylül 2019 Cuma 07:08
arkadaşlar bilmezden gelmeyin bingöl belediyesi ve hatcıların arasında sözleşme olduğunu bu memleket 49 yıl belediye hiç bir şekilde halka yönelik araç çalıştıramaz vay vay vay memleketimin haline bir iki rantçı ve tefecinin eline düşmüş ağlar ağlar memleketime ağlarım
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49526)
06 Eylül 2019 Cuma 01:51
Her yer taksi dolsun, trafik kuralları dahada unutulup gitsin, herkes taksici olsun, yollar vıcık vıcık sarı kornacılarla dolsun.. Otobüsler arka fonda devam.. Bir şehrin kalkınma ve gelişmişlik düzeyi ne kadarda modern ve çevreci bir şekilde (!) ilerliyor, yeni oluşturulan rant ve fırsat alanlarıyla bunu görmekteyiz.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49497)
05 Eylül 2019 Perşembe 15:17
Millet bağıra bağıra belediye otobüsü istiyoruz diye..Belediye YETKİLİLERİ yada BAŞKAN bey niye bu milleti duymazdan gelip kimse bir açıklama yapmıyor..Neden Kaçınıyorlar acaba?
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49490)
05 Eylül 2019 Perşembe 11:52
bu ihalenin ne kadar şeffaf olacağı şartnamede belli olacaktır! Akrabalarınızın lehine dahi olsa adil olmaktan şaşmayın diyen Allah'ın ayeti ile yetkili/etkili kurum amirlerini Memleket Sevdalısı olarak uyarıyorum!
Beğendim (11) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49484)
05 Eylül 2019 Perşembe 10:06
Türkiyede tek belediye otöbusu olmayan il yarın Allah katındada bu sorulur
Beğendim (5) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49483)
05 Eylül 2019 Perşembe 09:57
bu plakaları otobüs sahipleri ve taksi sahipleri kendi aralarında yüksek paralara alıp hat fiyatlarını yükseltecektir belediye kendi halk otobüslerini neden hizmete sokmuyor nasın bir memlekettir bura bir kişi kalkıp sesini çıkarmıyor bir yetkili ses etmiyor yazık
Beğendim (8) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49482)
05 Eylül 2019 Perşembe 09:45
Bingöl belediyesi neden belediyeye ait otobüs çalıştırmıyor.anlam veremiyorum.ilçelerde bile belediye otobüsleri var
Beğendim (8) Beğenmedim (3)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın