KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Eylül 2023 Çarşamba
12 °C Açık

'Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz'

Bingöl merkez muhtarlarıyla bir görüşme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak; 'Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir.'

`Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz`
23 KASIM 2022 ÇARŞAMBA 15:15
7
942
2
AA aa

“Bingöl Üniversitesi ve Merkez İlçe Muhtarları İstişare Toplantısı” düzenlendi. Ziraat Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapılan toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Aygün, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enis Karabulut, Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürü ve Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, merkez ilçe muhtarları, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz”

Toplantıda üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir. Üniversite olarak tüm akademik ve idari birimlerimizle her alanda muhtarlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz”

Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku da toplantıda yaptığı konuşmada, “Öncelikle böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için rektörümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim Çapak'a çok teşekkür ederim. Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz ve bunları yakından takip ediyoruz. Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticileri ve hocalarının yanımızda olduğunu; kapılarının her zaman bizlere açık olduğunu bilmek bizleri son derece mutlu etti. Bu toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  

Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticilerinin kendi birimlerini de tanıttıkları toplantıda ayrıca muhtarların talepleri alındı ve yöneltilen sorular ilgili yöneticiler ve uzman akademisyenler tarafından cevaplandırıldı.

Daha sonra toplantıya katılan yöneticiler ve misafirler, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96592)
25 Kasım 2022 Cuma 16:19
Biri rektörün görevlerini ve önceliklerini hatırlatsın bence.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96587)
25 Kasım 2022 Cuma 09:29
bir toplantı olmuş ama niçin olduğu belli değil, muhtarlarımız sizin için niçin önemli sayın rektör bunun cevabı yok! ilginç, dostlar beni alışverişte görsün meselesi gibi olmuş. Hayrolsun hayrolsun...
26.09.2023
20:43
350 kişiye ekmek kapısı olacak!
350 kişiye ekmek kapısı olacak!
Bingöl Valisi ve milletvekilleri, OSB'de temel kazısı yapılan Somon Balığı İşleme ile Balık Unu ve Balık Yağı Üretimi Tesisinde incelemelerde bulundu. 2024'ün başında faaliyete girmesi planlanan ve 12 milyon Euro'ya mal olacağı belirtilen tesis tam kapasite faaliyete girdiğinde 350 kişi istihdam edilecek.
26.09.2023
20:23
Erdoğan`dan üniversite öğrencilerine telefon ve bilgisayar müjdesi
Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine telefon ve bilgisayar müjdesi
Üniversitelerde ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrencilere vergisiz telefon alma müjdesini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası düzenlemenin ayrıntılarını açıkladı.
26.09.2023
19:39
Erbakan, Bingöl`den Hükümete seslendi!
Erbakan, Bingöl'den Hükümete seslendi!
Bingöl'de konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, hükümete çağrıda bulundu ve ekonomide takip edilen yolun yanlış olduğunu vurguladı! 'Borca, faize, vergiye dayalı zamma dayalı bir ekonomi modeli, bu milletin suyunu çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor' diyen Erbakan, yapılması gerekenleri de sıraladı!
26.09.2023
19:35
'Üniversitede Huzur ve Güveni Arttırma' toplantısı
Bingöl Üniversitesinde eğitim öğretimin huzur ve güven ortamı içerisinde sürdürülebilmesi amacıyla 'Bingöl Üniversitesi Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyonu Toplantısı' yapıldı.
26.09.2023
15:07
'Su temini sorununun giderilmesi elzemdir'
Bingöl'deki su sıkıntısını gündeme taşıyıp başta yerel yönetimler olmak üzere tüm kamu idarelerini hassasiyetle göreve davet eden TMMOB Bingöl İl Koordinasyon Kurulu, 'Yasal ve toplumsal sorumluluğumuz gereği konunun takipçisi olacağımızı da belirtmek isteriz' açıklamasında bulundu.
26.09.2023
14:26
B sınıfı ehliyeti olanlar da kullanabilecek!
B sınıfı ehliyeti olanlar da kullanabilecek!
Uygulamaya alınması beklenen yeni düzenleme ile B sınıfı ehliyetle 125 cc'ye kadar motosikletin kullanılabilmesi öngörülüyor. Hazırlıkların yakın zamanda tamamlanması, düzenlemenin 2023 yılı sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın