Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

'Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz'

Bingöl merkez muhtarlarıyla bir görüşme gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak; 'Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir.'

`Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz`
23 KASIM 2022 ÇARŞAMBA 15:15
7
685
2
AA aa

“Bingöl Üniversitesi ve Merkez İlçe Muhtarları İstişare Toplantısı” düzenlendi. Ziraat Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapılan toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Aygün, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enis Karabulut, Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürü ve Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, merkez ilçe muhtarları, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz”

Toplantıda üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir. Üniversite olarak tüm akademik ve idari birimlerimizle her alanda muhtarlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz”

Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku da toplantıda yaptığı konuşmada, “Öncelikle böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için rektörümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim Çapak'a çok teşekkür ederim. Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz ve bunları yakından takip ediyoruz. Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticileri ve hocalarının yanımızda olduğunu; kapılarının her zaman bizlere açık olduğunu bilmek bizleri son derece mutlu etti. Bu toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  

Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticilerinin kendi birimlerini de tanıttıkları toplantıda ayrıca muhtarların talepleri alındı ve yöneltilen sorular ilgili yöneticiler ve uzman akademisyenler tarafından cevaplandırıldı.

Daha sonra toplantıya katılan yöneticiler ve misafirler, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96592)
25 Kasım 2022 Cuma 16:19
Biri rektörün görevlerini ve önceliklerini hatırlatsın bence.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96587)
25 Kasım 2022 Cuma 09:29
bir toplantı olmuş ama niçin olduğu belli değil, muhtarlarımız sizin için niçin önemli sayın rektör bunun cevabı yok! ilginç, dostlar beni alışverişte görsün meselesi gibi olmuş. Hayrolsun hayrolsun...
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
30.11.2022
12:45
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücret maratonu yarın başlıyor. Asgari ücret pazarlığında 'yaşam maliyeti, ülkenin ekonomik durumu, gerçekleşen ve hedef enflasyon, refah payı' olmak üzere 4 parametre belirleyici olacak. Asgari ücrette beklentiler 8 bin liranın altında olmayacağı yönünde.
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
29.11.2022
15:41
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, köylerde devam eden üstyapı çalışmaları inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın