KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2024 Çarşamba
17 °C Güneşli

'Murat Plajı' için dev proje

Fırat Kalkınma Ajansı Başkanlığı'nca açılan '2011 Yılı Turizm Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Genç köprüsü mevkiindeki 6 dönümlük arazi üzerinde 'Murat Nehri kıyısında plaj yapımı” projesi hazırlayan ve 15 Ağustos 2011'de Ajansa sunan Genç Belediye Başkanlığı, projenin kabul edilmesi durumunda Genç'te turizmin ilk hamlesini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

`Murat Plajı` için dev proje
11 EYLÜL 2011 PAZAR 15:39
0
3342
1
AA aa

Geçtiğimiz hafta bir dizi ziyaret için Genç'e gelen Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç'i makamında ziyaret etti. Başkan Ariç'in bu görüşmede ‘Plaj' projesini gündeme getirmesinin ardından FKA Genel Sekreteri Altunyuva'nın da isteği üzerine uygulama alnına geçildi. Burada projenin uygulama şekilleri, ilçeye getirileri ve gelecekte sağlayacağı avantajları konuşuldu.

 

BÖLGENİN TÜMÜ YARARLANACAK

1 milyon 700 bin TL'lik projenin kabul edilmesi durumunda proje maliyetinin yüzde 75'inin Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, yüzde 25'inin de Genç Belediye tarafından karşılanacağını belirten Başkan Ariç: “Bölgede güzel bir gölet oluşturup öncesinde süzülen suyu gölete aktaracağız. Burada ayrıca taşkın koruma setleri de bulunacak. Kumsal oluşturulacak, kamelyalar, kafeteryalar ve dinlenme alanları bulunacak. Beklenen hareketlilik oluştuğu taktirde gelen insanların burada konaklamasını ve kısa vadeli tatil yapmalarını sağlayacak çalışmalarımız da olacak. Bingöl'de insanlar yaz aylarında serinleyecek yer arıyor. Burası da önemli bir mekân olacak. Bu projenin uygulanması durumunda Genç ilçemiz bölge insanlarımızın da yararlanabileceği, ziyaret edeceği bir turizm merkezi olabilir” dedi.
 

“BAKAN VE VALİ BEYLER'İN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ”
 
Turizm alanında çok fazla materyalin bulunmadığı Bingöl'de bu projenin ciddi bir atılım sağlayacağına inandıklarının altını çizen Başkan Ariç: “Hem Sayın Bakanımız Cevdet Bey'e, hem de FKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Sayın Valimize projenin detaylarından bahsedip destek taleplerimizi aktardık. Amaç turizmin geliştirilmesiyse, bu projenin mutlak surette desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Ümit ediyoruz ki, Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin de desteğiyle proje kabul edilir. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Çünkü ilçemize turizm alanında ciddi getirileri olacağına inanıyoruz. Ayrıca her yıl birkaç vatandaşımız serinlemek için girdiği Murat Nehri'nde boğuluyor. Bu projenin hayata geçirilmesinin, boğulma vakalarının da önüne geçmesinde etkili olacağını düşünüyoruz. ”

Ahmet Sayılır / Bingöl İHA

 

 
 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Hurmiye Öğrtmen. (@Misafir_6261)
11 Eylül 2011 Pazar 16:39
Sayın belediye başkanımızın bu güzel projesi için öncelikle çok teşekkür ederiz.Sayın Bakanımızında bu projeye desteğini bekliyoruz . harika bir proje bu.inşallah Allahın izniyle gerçekleşirde halkımız rahat bir nefes alır. Tekrar teşekkürler Sayın başkan.
17.04.2024
14:29
Bingöl`de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Bingöl'de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Motoruyla il il gezerek Türkiye'nin doğal güzelliklerini sosyal medya hesaplarından paylaşan Saliha Özkan'ın Bingöl'den çekip paylaştığı video, sosyal medyada milyonlarca izlenmeye ulaştı. Sempatik tavırları ile büyük beğeni toplayan Bingöllü Ali Tuçdan, 'Video sayesinde meşhur olduk' dedi.
16.04.2024
14:49
Hedef, Bingöl`ü sosyal hizmet şehri yapmak
Hedef, Bingöl'ü sosyal hizmet şehri yapmak
Birçok birimi farklı noktalarda hizmet veren ve müdürlük binası bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, yatırım programına alınan projelerinde bu yıl kazma vurmayı hedefliyor. Proje kapsamında müdürlük binası, gündüz bakım evi, kadın konuk evi ve sosyal hizmet merkezi ile konferans salonu inşa edilecek.
16.04.2024
14:46
Bingöl`de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl'de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl Devlet Hastanesi, 15 Nisan'da MRHS üzerinden randevu alan 219 hastanın randevularına gelmediğini bildirdi. Randevulara gelmeyen hastaların, iptal başvurusunda bulunmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığı aktarıldı.
16.04.2024
13:11
Bingöl`de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de 1-14 Nisan tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası bulunan 19 kişi yakalanarak tutuklandı.
16.04.2024
13:10
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek Kayak Merkezi, Cumhurbaşkanı kararı ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi (KTKGB) ilan edildi.
16.04.2024
13:08
Halkoyunları Bingöl il birincileri belirlendi
Halkoyunları Bingöl il birincileri belirlendi
Kupaları takdim edilen kulüpler, önümüzdeki aylarda yapılacak grup finalinde Bingöl'ü temsil edecekler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın