KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Mayıs 2024 Perşembe
°C

Mustazaf-der'den operasyonlara tepki

Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) Bingöl Şubesi, 3 ilde sivil toplum kuruluşlarına yönelik yapılan operasyonlara tepki gösterdi.

Mustazaf-der`den operasyonlara tepki
18 OCAK 2011 SALI 08:54
0
2138
0
AA aa

Mustazaf-Der Bingöl Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ilde STK'lara yönelik yapılan baskın ve gözaltılar kınandı. 

Son zamanlarda Gaziantep, Adana ve Mersin'in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren Mustazaflar ile Dayanışma Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşuna yapılan polis baskınları, sivil toplum anlayışını zedelediği ve sağduyu sahibi Müslümanları derinden üzdüğü belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Kendini hakka ve halkın hizmetine adayan, toplumun maddi ve manevi değerlerine sahip çıkıp kamu yararına faaliyet gösteren ve her sıkıntıları anında yardımlarına koşan bu derneklere yönelik yapılan haksız operasyon ve gözaltılar, halkımız nezdinde nefret uyandırmaya sebep olmuştur. Gece yarısı kapıları kırarak evlere düzenlenen baskınlar ve dernek başkanlarını usulen ifadeye çağırılmadan apar topar gözaltına alınması, ne kanuni ve ahlaki, ne de insani hak ve özgürlükler açısından kabul edilir bir yaklaşımdır.

Toplumun beğenini ve kalbini kazanmış olan sivil toplum kuruluşlarını legal çalışma alanından illegal alana itmek istiyorlar. Ama hiç kusura bakmasın ve boşuna yorulmasınlar; biz hiç kimsenin keyfine ve hesabına göre değil, inancımızın gereği olarak Allah rızası, Resulüllah'ın hoşnutluğu ve halkımızın yararı ne ise onu yapamaya kararlıyız ve öyle devam edeceğiz. “Halka hizmet, Hakk'a hizmettir” anlayışıyla daima hayır ve yardım hizmetlerinde bulunan İslami derneklerin yöneticilerine “örgüt” operasyonu yapılması, başta bu kuruluşlara gönül veren halkımıza yapılmış en büyük bir haksızlık ve saygısızlıktır.

Kamuoyunda yersiz ve yapay olarak çıkartılan bu tedirginliğin sona erdirilmesi için yetkili makamlardan gözaltına alınan mağdurların bir an evvel serbest bırakarak kamuoyunu rahatlamasını istiyoruz. Toplumsal barış, huzur, güven ve istikrara en çok muhtaç olduğumuz bir zamanda bazı kesimlerce yeniden oluşturulmak istenen gergin ortamların hiç kimseye bir yararı yoktur. Bu itibarla, tüm halkımızı ve özellikle İslami camiayı kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan suni tedirginliğe sağduyu ile yaklaşmaya, delilsiz ve mesnetsiz yalan dolan haberlere inanmamaya ve bu usulsüz baskınlara karşı tepki vermeye çağırıyoruz. Gözaltına alınanların bir an evvel serbest bırakılmasını istiyor ve keyfi uygulamaların son bulmasını diliyoruz.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
30.05.2024
13:24
Sağlıkta `yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
30.05.2024
13:15
Bingöl Belediyesi`nden uyarı! Yarın son gün!
Bingöl Belediyesi'nden uyarı! Yarın son gün!
Geciken taksit tutarı için ödemenin geciktiği her ay ve kesri için yüzde 4,5 gecikme zammı uygulanacak.
29.05.2024
22:51
Muharrem Yılmaz`a Fahri Doktora Belgesi
Muharrem Yılmaz'a Fahri Doktora Belgesi
Fahri Doktora Belgesi tevdi edilen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz; 'Evvela sözünün eri, güvenilen insan olmak kaderinizi ve geleceğinizi belirlemekte çok önemlidir. İyi iz bırakanlar, kendisi marka olanlar hatırlanacak. Her zaman iyi olarak hatırlanır. Biz de buna inanarak bu yola çıktık ve markamızı kurduk, arkasında durduk' dedi.
29.05.2024
22:50
Bingöl Üniversitesi`nde `Kanlı Önlüklü` İsrail Protestosu!
Bingöl Üniversitesi'nde 'Kanlı Önlüklü' İsrail Protestosu!
Filistin'de yaşanan soykırımı kanlı önlükler giyerek protesto eden Bingöl Üniversitesi öğrencileri; 'Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşam planı yapamayız' dediler.
29.05.2024
22:47
BLUESKY AWARDS 2024
BLUESKY AWARDS 2024 'Uluslararası Havacılık Ödülleri' Başvuruları Başladı
Ödüllerin, havacılık endüstrisinin çeşitli yönlerini yansıtan farklı kategorilerde sunulacağını belirten Kışlakçı: 'Bu ödüller, havacılığın geleceğini şekillendiren olağanüstü katkıları ve yenilikleri tanımak için bir platform görevi görüyor' dedi.
29.05.2024
22:46
Bingöl Üniversitesi`nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi'nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışları yapılıyor hem de vatandaşlara yöresel kahvaltı imkânı sunuluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın