Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Temmuz 2020 Cumartesi
°C

'Mutlu edip mutlu oluyoruz'

Karlıova'da 100 öğrenciye kışlık hediyelerini veren Bayraktar çifti, mesleki açıdan görüşlerini aktardığı öğrencilerin geleceğe dair meslek hayallerini de dinlediler.

02 ARALIK 2019 PAZARTESİ 17:45
21
1598
0
AA aa
`Mutlu edip mutlu oluyoruz`

Bingöl Online Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakim Bayraktar ve eşi Dilan Bayraktar, sosyal sorumluluk kapsamında her yıl bir okulda uyguladıkları hediye dağıtımını bu yıl Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde gerçekleştirdiler.

Karlıova 11 Mart İlkokulu'nu ziyaret eden Bayraktar çifti, okul müdiresi Medine İnce'den okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi edinip, öğrencilerin mali ve okuldaki eğitim süreçlerine dair de görüşleri aldılar.

“KİTAP OKUMAK HAYATINIZA POZİTİF KATKI SUNACAK”

Okuldaki bazı sınıfları dolaşıp öğrencilerle buluşan Bayraktar çifti, gazetecilik mesleği üzerine kısa sunumlar yapıp, gazeteciliğin toplumsal ve kamusal açıdan önemine dikkat çektiler.

Öğrencilerin gelecekte hangi meslekleri tercih edeceklerini ve hangi mesleğe dair hayallerinin olduğunu soran Hakim Bayraktar, öğretmen, doktor, avukat ve benzeri meslekleri sıralayan şu tavsiyeleri paylaştı; “Bir hedefinizin olması çok önemli. Fakat sadece hedef belirlemek yetmiyor, aynı zamanda bu hedefe gidecek çalışma azmini ortaya koymanız lazım. Hangi mesleği seçerseniz seçin, bol kitap okumanızı özellikle tavsiye ediyorum. Kitap okumak hayal dünyanızı geliştireceği gibi hayata bakışınızı da pozitif yönde etkileyecektir. Kelime hazineniz gelişecek, doğru ifade biçimlerini öğrenecek ve aynı zamanda doğru bir yazan olacaksınız. Okumanın yanında özellikle dil bilgisi konusunda hassasiyet göstermenizi öneriyorum. Dil bilgisini doğru öğrenmek, okumanız a da, doğru yazmanıza da fayda sağlayacak.  Ara tatillerde, yaz tatilinde, boş zamanlarınızda kitap, gazete veya yazılı herhangi bir eser okumanız sizlere her açısından ciddi katkılar sunacaktır.” dedi.

“ÖNCELİK, AHLAKİ BİR DURUŞ OLMALI”

Öğrencilerin meslek hayallerine dair bir diğer önemli tavsiyeyi de “Okuyup adam olamamak” kavramı üzerine aktaran Bayraktar, mesleki kariyerin yanı sıra ahlaki, vicdani ve milli değerlere sahip olmanın en önemli ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Vatanını, milletini, bayrağını sevmeyen birinin hangi mesleki kariyere sahip olduğunun bir önemi yoktur” diyen Bayraktar: “Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, insanlara faydalı olabilmenin gayreti olur ve icra ettiğiniz mesleği insanlara faydaya dönüştürürseniz o zaman kıymetli olur. Sizler hassasiyeti ve gayreti, yarınlarımızın aydınlık mı, karanlık mı olacağını gösterir. Aydınlık yarınlar istiyorsak, ahlaki değerlerimizi korumalı, vatanımızı, milletimizi ve bayrağımızı sevmeli, kalkınma yolunda mücadelemizi güçlü kılmalıyız. Sizlere güveniyor, okul hayatınızda başarılı olmanızı bekliyor, değerlerimiz ışığında güzel yarınlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“MUTLU OLABİLMEK İÇİN MUTLU EDEBİLMEK GEREK”

Sınıflardaki fikir ve mesleki deneyim paylaşımlarının ardından öğrencilere hediyelerini takdim edilmesinin ardından görüşlerini aktaran Dilan Bayraktar ise öğrencilerin gözünde parıldayan sevincin her şeye bedel olduğunu söyledi.

Mutlu olmak için başkalarının mutluluğuna şahit olmak gerektiğini dile getiren Dilan Bayraktar; “Her yıl bu tür hediyeleşmelerimiz oluyor. Öğrencilerimizin hem ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz, hem de mutluluklarına vesile olmanın huzurunu yaşıyoruz. Bunu tavsiye ediyor, mutluluğun daha geniş bir kitleye yayılmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
10.07.2020
21:46
Tarım Sigortası Poliçelerinde Büyük Artış
Tarım Sigortası Poliçelerinde Büyük Artış
2006 yılında kanunlaşarak yürürlüğe giren 5363 Sayılı TARSİM kapsamında, İlimizde bugüne kadar yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ve önümüzdeki yılların yol haritasının belirlenmesi amacıyla İlimizi ziyaret eden Erzurum Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Bölge Müdürü Meriç ÖZDEMİR, İl Müdürümüz Burhan BAHADIR, Tarım Kredi Kooperatifi Bingöl Müdürü Suphi ÇETKİN, ilgili Şube Müdürleri yine Bölge Müdürlüğünde görevli personel Mehmet ZENGİN ile tohumculuk Firmaları temsilcilerinin de katılımları ile sigortalı üreticilerimizin artırılmasına yönelik fikir alışverişi sonrası örnek çiftçilerimizin sahada ziyaretine geçildi. Bu kapsamda Çavuşlar Köyünde örnek kapama ceviz bahçesi, Çayağzı Köyünde sözleşmeli mısır üretimi yapan üreticilerimizin tarlaları ve Garip Köyünde çilek üretimi gerçekleştiren çiftçilerimiz ziyaret edilerek, Tarım Sigortalarının kapsamları hakkında ön bilgi verildi.
10.07.2020
21:45
Deva`nın İl Başkanlığına Kovalar getirildi
Deva'nın İl Başkanlığına Kovalar getirildi
Deva Partisi Bingöl Kurucu İl Başkanı Gençli hemşerimiz Mikail Kovalar oldu. İl Başkanının belirlenmesinin ardından gözler il teşkilatlanmasında hangi isimlerin yer alacağına çevrildi.
10.07.2020
16:43
Köyün `Lastik Kızı`nın hayali milli takıma girmek
Köyün 'Lastik Kızı'nın hayali milli takıma girmek
Genç ilçesinde yaşayan ve internette izlediği cimnastik hareketlerini yapmasından dolayı köyde 'Lastik Kız' olarak bilinen 10 yaşındaki Yeşim Münar, lastik gibi eğilip bükülmesiyle görenleri kendine hayran bıraktırıyor.
10.07.2020
16:42
`Vaka sayısının belirsizliği kuşkuların artmasına neden oluyor`
'Vaka sayısının belirsizliği kuşkuların artmasına neden oluyor'
HDP Bingöl İl Eş Başkanı Veysel Kaya: 'Pozitif vaka sayısı, yoğun bakım ve entübe hasta sayısının belirsizliği hem bilmezliğe hem de kuşkuların artmasına sebebiyet vermektedir. Yetkililerin bu konuda daha duyarlı davranmaları elzemdir.'
10.07.2020
16:42
Berber, kuaför ve güzellik salonlarında alınması gereken tedbirler güncellendi
Berber, kuaför ve güzellik salonlarında alınması gereken tedbirler güncellendi
Sağlık Bakanlığı'nca 'Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarında Alınması Gereken Önlemler' revize edilerek güncellendi. Güncellemede: iş yeri, müşteri ve personel için alınması gereken tedbirler sıralandı.
10.07.2020
16:41
Covid-19 kapsamında bin 676 iş yeri denetlendi
Covid-19 kapsamında bin 676 iş yeri denetlendi
Bingöl'de koronavirüs ile mücadele kapsamında bin 676 iş yeri denetlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın