KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Myo için genç'e gidecekler

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş ve Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in, Genç MYO için incelemelerde bulunmak üzere önümüzdeki günlerde ilçeye gidecekleri öğrenildi.

Myo için genç`e gidecekler
26 TEMMUZ 2011 SALI 14:03
0
3545
0
AA aa

 

Bingöl Üniversitesi Senatosu'nun teklifi ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Genel Kurul'un 27 Ağustos 2009 tarihli toplantısında alınan kararla açılan ve o zamandan beri Bingöl Üniversitesi hizmet binasında eğitim veren Genç Meslek Yüksek Okulu (MYO) konusundaki belirsizlik devam ederken, son haftalarda yeni bir hareketlilik oluştu.
 
KAYMAKAM KÖKEN İLE GÖRÜŞÜLDÜ
 
Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Alaaddin Yüksel ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Söğüt, Genç Kaymakamı Muammer Köken ile birlikte Genç YİBO'nun yanında bulunan Hazine arazisi ve eski hastane binasında incelemelerde bulundu. Burada yapılan incelemelerin ardından gözlemler Rektör Baydaş ile paylaşıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Rektör Baydaş, eski hastane binasının MYO için uygun olmayacağını belirtti.
 
YİBO VE YANINDAKİ HAZİNE ARAZİSİ
 
Genç Kaymakamı Muammer Köken de, Rektör Baydaş'ı makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
 
Alınan bilgilere göre Rektör Baydaş'ın, önerilen yerler arasında “en uygun” diye nitelendirdiği alan, “Genç YİBO alanında bulunan bir yapının tahsis edilmesi ve hemen yanında bulunan hazine arazisi” olarak aktarılırken, tahsis işleminin gerçekleşmesinin akabinde Genç MYO'nun buraya taşınabileceği ve verilecek hazine arazisi üzerinde de üniversite bütçesinden yapılar yapılabileceği bilgileri paylaşılmıştı.
 
Yapılan fikir alışverişinin ardından son olarak Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş ve Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in bu konuda incelemelerde bulunmak üzere önümüzdeki günlerde ilçeye gidecekleri öğrenildi.

Gencin Sesi

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın