KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Haziran 2023 Pazar
14 °C Parçalı bulutlu

Nakşibendioğlu: beş proje ile geliyorum

Ak Parti aday adayı Mehmet Nakşibendioğlu, Bingöl'ün sorunlarına çözüm olacak, işsizlik sorununu çözecek beş proje ile geleceğini söyledi. Nakşibendioğlu, &';Bu projelerle Bingöl'ün geleceği inşa edilecek. Halkım için yola çıktım. Bingöl'ün işsizlik sorununu halledecek, istihdamda çığır açacak projelerimle varım” dedi.

Nakşibendioğlu: beş proje ile geliyorum
14 ŞUBAT 2011 PAZARTESİ 09:24
0
4014
2
AA aa

Nakşibendioğlu'nun istihdam paketi; elektrik santrali, Halifan kömürünün değerlendirilmesi, hayvancılık, konut sektöründe yaşanan sıkıntılar için inşaat sektörü ve madencilik. Özellikle inşaat ve madenilik sektörlerine yoğunlaşacağını ifade eden Nakşibendioğlu, “İstanbul'da işadamlarıyla kurduğumuz ortak bir konsorsiyum'la sözünü ettiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için anlaşmış bulunmaktayız. Bu projeler devletin projeleri değil. Bizzat başında benim bulunduğum ‘Bingöl'ü kalkındırma Projeleri'dir. Tek hedefim Bingöl'e hizmet etmek” diye konuştu.
‘DEMİR MADENİ BİNGÖL'Ü UÇURACAK'
Nakşibendioğlu'nun istihdam paketinde en çok üzerinde durduğu konu madencilik. Nakşibendioğlu bu konuda şöyle dedi: “Bingöl'ü kurtaracak, 4 bin işsiz gence iş kapısı olacak devasa bir proje üzerinde çalışıyoruz. İsmini vermeyeceğim bir yerde kuracağımız demir-çelik fabrikası ile Bingöl'ün kaderini değiştireceğiz. Çeşitli holdinglerle ve bizim oluşturduğumuz konsorsiyumla yaptığımız görüşmeler neticesinde hayata geçirilecek böylesi bir projenin hem Bingöl için hem de bölge için çok önemli bir adım olacağı sonucuna vardık. Yazışmaları ve çalışmaları devam eden bu fabrika projemiz hayata geçtiğinde, Bingöl'ün çehresinin değişeceğini herkes görecektir. Kuracağımız demir çelik fabrikası, bölgedeki en önemli iş alanına kavuşmuş olacak. Yanı başımızda Elazığ her türlü madeninden yararlanırken, Bingöl'ün bundan mahrum kalması kabul edilemez.”
‘KONUT SIKINTISINI ÇÖZECEĞİZ'
Mehmet Nakşibendioğlu aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde Bingöl merkezde yaşanan konut sıkıntısına çözüm bulacağını vurguladı. İnsanların barınma ihtiyacını devletin karşılayamadığını ifade eden Nakşibedioğlu, özel sektörle bu işin üzerinden geleceklerini söyledi. Nakşibendioğlu, “Bingöl'e kendi firmam aracılığıyla yapacağım konutlar sayesinde merkezdeki konut sıkıntısı büyük oranda çözülmüş olacaktır. Ben kimsenin gücüne parasına güvenerek bu işe girmiyorum. Kendi halkıma hizmet adına İstanbul'daki inşaat çalışmalarımızın büyük bir bölümünü Bingöl'e kaydıracağız. Bu sayede inşaat sektöründe çığır açacağız. Sadece konut değil; değerli Bingöl halkının da teveccühüyle seçilmem halinde Bingöl'e çok büyük bir alışveriş merkezi de yapma sözü veriyorum. Pek çok şehirde gördüğümüz devasa alışveriş merkezlerinin bir benzerini Bingöl'e kendi firmam aracılığıyla yapacağım. Kimse vaatlerimizin gerçekleştirilemez olduğunu iddia edemez. Zira firmamın İstanbul'da yaptığı işler ortadadır” diye konuştu.
‘HAYVANCILIK SEKTÖRÜ BİNGÖL'Ü KURTARIR'
Nakşibendioğlu Bingöl'ün hayvancılık için elverişli olmasına karşın hayvancılığın her geçen gün kan kaybettiğini belirterek, “Hayvancılığı yeniden canlandırmak için projelerimiz var. Şu sıralar çok büyük hayvancılık sektörüyle ilgili projeler yapıyoruz. Yer konusunda yaşadığımız sıkıntıları da atlatmamamız halinde Bingöl'ü hayvancılıkta eski konumuna getireceğiz. Bingöl'ün eskiden beri en önemli geçim kaynağı hayvancılıktır. Ancak son yıllarda uygulanan politikalarla ve üretilip hayata geçirilemeyen projeler yüzünden hayvancılık ne yazık ki bitme noktasına geldi. Bizim en önemli işlerimizin başında hayvancılığı yeniden canlandırmak gelecektir” dedi.
‘HALİFAN KÖMÜRÜNÜ DEĞERLENDİRECEĞİZ'
Mehmet Nakşibendioğlu Karlıova'nın Halifan köyünde çıkarılan kömürün kalitesinin düşük olması sebebiyle yatırımcının ilgisini çekemediğini; ancak kurulacak fabrikasyon ile bu sorunun üstesinden gelinebileceğini ifade etti. Kömürün kalitesini yükseltecek sistemi kurmak için şimdiden harekete geçtiğini belirten Nakşibendioğlu, “Kalori miktarı düşük olarak ölçülen bu kömür madenlerini açmak, kurulacak fabrikalar ile kalitesi arttırılarak piyasa sunulursa, eminim çok önemli sonuçlar doğuracaktır. En basitinden 300 aileye iş imkanı doğmuş olacaktır. Bu kömürü değerlendirmemiz halinde Bingöl'ün altında yer alan zenginlikleri de göz önüne sermiş olacağız. Yatırımcı Bingöl'ün yer altı kaynakları için sıraya girecek” diye konuştu.
‘ELEKTRİK SANTRALLERİNİN KURULMASINA ÖNAYAK OLACAĞIZ'
Aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde Bingöl halkını asla mahcup etmeyeceğini söyleyen Mehmet Nakşibendioğlu, “Enerji elde edebileceğimiz çok önemli su kaynaklarımız mevcut. Gönük çayı mesela. Araştırmalarımıza göre yaklaşık 40 Megawatt'lık enerji üretebilecek bir kapasiteye sahip. Aynı şekilde Gayt deresi de 20 megawatt'lık enerji üretebilecek kapasitede. Bunları neden değerlendirmeyelim ki? Palu'dan Muş'a kadar Fırat üzerinde 7 tane büyük santral yapılacak. Biz Bingöllüler neden yapmayalım? Yatırıma hazır bekleyen bu çok önemli alanla ilgili hazırladığımız projeler eminim Bingöl'ün enerjisini üretebilecek mahiyette olacaktır. Son olarak şunu gönül rahatlığıyla ifade ediyorum: Bingöl'ün işsizlik sorununu halledecek projelerle geliyorum. Somut delillerle kaynak araştırması yaparak Bingöl'e ne yapabiliriz sorusunun cevabına yoğunlaşıyorum. Seçilmem halinde halkım adına çok önemli hizmetlerde bulunacağıma söz veriyorum” diye konuştu.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
aktekin.r@hotmail.de (@Misafir_1878)
15 Şubat 2011 Salı 19:53
Sayin degerli naksibendioglu bingöl,de AK partiden aday adayi olmussa bence bingöl,le milli piyango cikmis gibi görüyorum.Gercekten bingöl,lün yer alti zenginlikleri ve yer üstündeki zenginlikleri hep disariya peskes cekilmistir.Servi bölgesindeki demir celik madenini hatay,a tasiyarak bölgenin insanini cezalandirarak siyasetcilerimiz bir yere varamiyacaklardir.Gercek yatirimi bölgemize yaparak hem insanlarimiz issizlikten hemde bölgemizi kalkindirmis olunacaktir.Bingöl halkina seslenerek iste projeleri iste cözümleri tercih sizindir.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
aktekinr (@Misafir_1877)
15 Şubat 2011 Salı 18:38
Insallah sizin gibi saygin is adamlari bingölle el atarak bingölün kaderini
degistirereksiniz.Bingöl halkinin gercek sorunlarina care olacak projeleri
siralamissiniz.Insallah bingöl halkida gercekleri görerek sizleri destekleyecegine eminimdir.
Allah yardimcin olsun yolun acik olsun saygilar
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
04.06.2023
02:06
Cevdet Yılmaz`dan ilk mesaj! Teşekkür etti, başarılar diledi
Cevdet Yılmaz'dan ilk mesaj! Teşekkür etti, başarılar diledi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, ilk mesajını sosyal medyadan paylaştı. Erdoğan'a şükranlarını sunup yeni kabine üyelerini tebrik eden Yılmaz, yeni görevi dolayısıyla tebrik mesajı gönderenlere de teşekkürlerini iletti.
04.06.2023
01:30
Genç İnönü Türkiye ikincisi oldu
Genç İnönü Türkiye ikincisi oldu
Genç İnönü Ortaokulu Hentbol Takımı, son gün aldığı mağlubiyetle şampiyonluk kupasını kaçırarak Türkiye ikincisi oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, elde edilen başarıyı 'Kilit taşından parkelere uzanan bu süreçte azim ve inanç vardı. Tüm ekibe teşekkür ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz' sözleriyle duyurdu.
04.06.2023
01:06
Kur`an kursu öğrencileri için mezuniyet töreni
Kur'an kursu öğrencileri için mezuniyet töreni
Bingöl'ün Solhan ilçesinde 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.
03.06.2023
22:05
Kabine açıklandı, Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu
Kabine açıklandı, Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu
Erdoğan canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevi tevdi edilen Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi Bingöl'de sevinçle karşılandı.
03.06.2023
21:25
O bitkiyi toplayınca 488 Bin TL ceza yediler
O bitkiyi toplayınca 488 Bin TL ceza yediler
Ele geçirilen bitkilerin, neslinin korunması amacıyla tekrardan doğaya ekileceği öğrenildi.
03.06.2023
21:23
BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
Baynal; 'Bingöl ve çevresinde olası afet durumlarında toplumun güvenliğini sağlamak ve hızlı bir şekilde yardım edebilmek için sürekli olarak eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın