Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2020 Salı
°C

'Ne Erciyes ne Uludağ, tek sevdamız Hesarek'

Bingöl'de bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nin dikkat çeken kayak tesislerinden Hesarek yoğun ilgi görmeye başladı. Hesarek'in diğer kayak merkezlerinden daha iyi olduğunu söyleyen vatandaşlar: 'Ne Palandöken, ne Erciyes, ne Uludağ tek sevdamız Hesarek. Herkesi buraya bekliyoruz' dedi.

13 OCAK 2020 PAZARTESİ 18:17
6
1109
4
AA aa
`Ne Erciyes ne Uludağ, tek sevdamız Hesarek`

Bingöl'de Dikme köyü sınırlarında yer alan 2500 rakımlı Hesarek Kayak Merkezi'nde 3 hafta önce yeterli kar yağışının olmasıyla birlikte açılan sezon sonrası tatilciler yoğun ilgi göstermeye başladı. En uzunu bin 600 metre olan 5 pist, teleski, telesiyej ve baby lift mekanik sistemler bulunan kayak merkezine Bingöl başta olmak üzere çevre iller ile yurt dışından gelen gurbetçiler de ilgi gösteriyor.

Bu sezonda yaklaşık 200 bin kişiyi ağırlaması hedeflenen kayak merkezi başta hafta sonları olmak üzere hemen hemen her gün yoğun ilgi görüyor. Profesyonel kayakçılar görsel şov sunarken, acemi kayakçılar ise düşe kalka karın tadını çıkartıyor. Aileler ise çocuklarıyla birlikte kızakla kayıp, mangal yapıp halay çekerek karın keyfini yaşıyor.

Yurtdışından gelen tatilcilerden Vedat Kali; “Almanya'da yaşıyorum evim ve mesleğim orada. Türkiye'ye ye yani memleketim Bingöl'e geldim. Buradan çok memnun kaldım. Doğu Anadolu bölgesinde çok güzel bir yer. İnşallah bundan sonra da daha güzel olur. Herkese burayı tavsiye ediyorum” dedi.

“NE PALANDÖKEN, NE ERCİYES, NE ULUDAĞ TEK SEVDAMIZ HESAREK”

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinden kayak merkezine gelen Bilal Bulanık ise; “Her hafta sonu Bingöl'ün güzide kayak merkezine gelip keyifli bir vakit geçiyoruz. Ne Palandöken, ne Erciyes, ne Uludağ tek sevdamız Hesarek. Herkesi buraya bekliyoruz” diye konuştu.

Her fırsatta ailece kayak merkezine gelenlerden Miraç Döner de; “Güzel vakit geçiyoruz. Kış aylarında kar üstünde güzel bir mangal yapıyoruz. Bu bizim için çok güzel oluyor. Herkese de tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54505)
15 Ocak 2020 Çarşamba 09:32
teleferik saatleri yazılsın adam diyor kapandı açılış kapanış saati yazmıyor
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54495)
14 Ocak 2020 Salı 21:42
Bingöl için hasarek kayak merkezi spor turizimi açısından büyük bir nimettir fakat gelin görünki bu kocaman alan sadece bir kantine verilmiş fiyatları çok k.zık bir an önce devlet kurumu olan gençlik spor müdürlüğüne devir edilip bünyesindeki bakanlık tarafından içinde sosyal kültürel tesis motel yapılması için yatırım programına alınması gerekiyor
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54449)
13 Ocak 2020 Pazartesi 19:56
Herşey güzelde tesisi işleten firma hesareki kendi malı oraya gidenleride nasıl yolacağını tekeli nasıl kullanacağını çok iyi biliyor. Burdan yetkililere sesleniyorum hesarek firma için değil halk için yapıldı. Lütfen halkın malı kimseye peşkeş çekilmesin.
Beğendim (19) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54487)
14 Ocak 2020 Salı 14:25
@Misafir Kullanıcı İlin kaderi olmuş sanki birilerini zengin etmek. Haserek kültür ve turizm il müdürlüğüne bağlanıp hizmet vermeli. Konaklam, caffe ve vb alanların sayısının çoğaltılması lazım. Tekelcilik anlayışı terk edilmeli. Başka firmalara da destek verip rekabet ortamı ile müşteri memnuniyeti sağlanmalı.
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın