Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ekim 2020 Salı
17 °C Yer yer bulutlu

O ilçede sahte para korkusu!

Karlıova ilçesinde piyasaya sahte para süren kalpazanlar, esnafların ve vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

14 ARALIK 2017 PERŞEMBE 21:16
1
1892
0
AA aa
O ilçede sahte para korkusu!

Daha önce de Karlıova'da birçok işyeri ve vatandaşlara sahte para vererek insanları mağdur eden sahte para kalpazanları tekrar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde birçok esnafa 50 lira sahte para veren kalpazanlar, sırra kadem bastı. Belli dönemlerde ortaya çıkan ve Karlıova ilçesini mesken tutan kalpazanlar, vatandaşların adeta korkulu rüyası oldu.

İşyerine gelen kişilerin bir kısım alışveriş karşılığında 50 lira para verdiğini belirten esnaflar; “Alışveriş tamamlanıp, kişilerin dükkânımızı terk ettikten sonra paranın sahte olduğunu anladık. Geçtiğimiz yıllarda da ilçemizde böyle sahte para çeteleri ortaya çıkıyordu. Özellikle iş yerlerine alışveriş bahanesiyle gidip para bozduran kalpazanlar piyasaya sahte para sürüyordu. Şimdi de aynı tehlikeyle karşı karşıyayız. İlçede bazı esnaflarında dalgınlıklarından yararlanarak sahte paralarla alışveriş yapılmış. İşin kötü yanı bu paraların gerçek para ile birebir örtüşmesi. Bu durum bizleri oldukça rahatsız ediyor. Bunları yapan belli ki şehir dışından gelmişler” dediler.

Kalpazanların sahte 50 TL ile alışveriş yaptığı başka bir esnaf ise; “İş yerime gelenler dalgınlığımızdan yararlanarak sahte para ile alışveriş yaptılar. Sonradan fark ettik paranın sahte olduğunu. Güvenlik güçlerimizden bu konuda çalışma yapıp bu sahtekârların yakalanmasını istiyoruz. Yoksa daha çok mağdur oluruz” diye konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.10.2020
17:00
Berdibek: `Bir uzun yol şoförü misalidir siyaset`
Berdibek: 'Bir uzun yol şoförü misalidir siyaset'
'Bingöl halkı kadirşinastır. Düğününde, taziyesinde, hastalığında yanında görmek istiyor, bu hassasiyeti göstermenizi bekliyor. Bir uzun yol şoförü misalidir siyaset. Bazen lastik patlar, bazen arıza yapar aracınız. Nihayetinde taşıdığınız yükün kıymetini biliyorsanız, temkinli ve dikkatli olursunuz. Bizler de bu tecrübelerle yolumuza devam ediyor, hizmet üretimi için çabamızı sürdürüyoruz. Bu yolda tek derdimiz var, halkın gönlünde ilelebet yer almak..'
20.10.2020
16:40
Millet bahçesinde ilk kazı!
Millet bahçesinde ilk kazı!
Genç Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Bingöl tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen Millet Bahçesi projesinde ilk kazma vuruldu. Çalışmaların aralıksız sürdürüleceği ve projenin 2021 yılının Haziran ayı içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.
20.10.2020
16:39
`İş hanını geri almak 26 milyon TL`ye mal oldu!`
'İş hanını geri almak 26 milyon TL'ye mal oldu!'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması üzerine verdiği önergede: 'AKP'li Bingöl Belediyesi'nin bir önceki dönem parti yönetiminin, 5 milyon 656 bin TL ihale bedeli ile sattığı belediyeye ait iş hanını geri alması 26 milyon TL'ye mal olmuştur' dedi.
20.10.2020
16:38
Bal, Edirne`ye atandı
Bal, Edirne'ye atandı
Bingöl İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal, Edirne İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne atandı.
20.10.2020
16:37
19 Sivil Şehit Dualarla Anıldı
19 Sivil Şehit Dualarla Anıldı
Bingöl'de 18 yıl önce bugün bir mezrada teröristler tarafından şehit edilen 19 sivil dualarla anıldı.
20.10.2020
16:36
`İnsanlarımız, bu lanet yüzünden çok büyük acılar çekti`
'İnsanlarımız, bu lanet yüzünden çok büyük acılar çekti'
20 Ekim 1992 yılında Bingöl'ün Solhan ilçesindeki olayın unutulmadığını aktaran Kızılboğa: 'Terör, ülkemizde uzun yıllar boyunca kan döktü. İnsanlarımız, bu lanet yüzünden çok büyük acılar çekti ve çekmeye devam ediyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın