Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Eylül 2020 Cuma
°C

Öğrencilerin 'Eba' Mağduriyeti

Solhan İlçesine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Doğuyeli Köyü'nde elektrik ve internet sıkıntısı yaşayan ilköğretim öğrencileri, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemine giriş yapamadığından dolayı eğitimlerinden geri kalıyor.

14 EYLÜL 2020 PAZARTESİ 16:55
6
844
0
AA aa
Öğrencilerin `Eba` Mağduriyeti

Doğuyeli köyü elektrik ve İnternet ve şebeke sıkıntısı yaşadıklarını belirten vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'na ait Eğitim Bilişim Ağı (EBA) internet sitesine giriş yapamadıklarından dolayı öğrencilerin derslerinden geri kaldıklarını belirtti.

Öğrencilerinin Yenibaşak YBO'da eğitim gördüğünü söyleyen vatandaşlar, Covid-19 nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerinin uzaktan eğitimden de yararlanamadığını aktardı.

Köy sakinlerinden Ekrem Yatağan ve Şerafettin Doğan, ilgili kurumların bu mağduriyeti gidermesi gerektiğini belirtti.

Köy sakinleri; “Türkiye'de uzaktan eğitim uygulaması 23 Mart'ta, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden başlatıldı. Fakat uzaktan eğitim herkesin ulaşabileceği şekilde organize edilmedi, dezavantajlı gruplar yok sayıldı. Kırsalda imkânları olmayan öğrenciler, uzaktan eğitimden faydalanamadı. Sosyo-ekonomik durumlarından kaynaklı elektrik ve internetin olmadığı köylerde EBA sistemine giriş dahi yapılamıyor. Bazı aileler, televizyonda derslerin verileceği kanalları dahi kuramadı. Çünkü köyümüzde elektrik ve internet yoktur. Bu sorunlar halen devam etmekte çocuklarımız eğitimden geri kalıyor defalarca dilekçeler vermemize rağmen elektrik ve internet sorunu giderilmedi. Elektrik internet ve şebeke sorunu devam etmekte yetkililerin biran önce çalışmalar başlatıp bu sorunu çözüme kavuşturmalarını istiyoruz” dedi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NDAN DESTEK İSTEDİLER

Köy sakinleri; “Köyümüzde öğrenciler bu anlamda sıkıntı yaşıyorlar hep derslerinden geri kalıyorlar. İnterneti zayıf operatörün interneti de çekmiyor. Bunu defalarca dile getirdik. Yetkililere de bildirdik maalesef ilgileniyoruz demelerine rağmen kimse ilgilenmedi. Bu konuda yetkililerimiz ve Milli Eğitim Bakanımızdan yardım istiyoruz. Bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.09.2020
17:49
`Kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz`
'Kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz'
AK Parti'li Yılmaz, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, 'Biz hiçbir zaman kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz, kararlı bir şekilde hakkımızı savunuruz, gücümüzü de ortaya koyarız, diplomasimizi de sonuna kadar kullanırız.' dedi.
25.09.2020
17:48
Sözen`den Bakan Soylu`ya tam destek
Sözen'den Bakan Soylu'ya tam destek
Sözen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AYM arasında yaşanan tartışmaya dahil olarak, 'Amasız, fakatsız, lakinsiz, bakanımız Süleyman Soylu'nun yanındayız. Çünkü bakanımız, şehitlerimizin gazilerimizin en büyük destekçisi ve terör örgütlerinin en büyük düşmanıdır' dedi.
25.09.2020
17:47
Genç Kızılay`dan ihtiyaçlar sahiplerine gıda desteği
Genç Kızılay'dan ihtiyaçlar sahiplerine gıda desteği
Bingöl'deki Genç Kızılay İl Başkanlığı, kent genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteğinde bulundu.
25.09.2020
17:46
`Bu binalar hızlı bir şekilde yıkılmalı`
'Bu binalar hızlı bir şekilde yıkılmalı'
Saray Mahallesi sakinleri, boşaltılmış binaların içinde uyuşturucu kullanıldığını belirterek, hızlı bir şekilde yıkılması gerektiğini söyledi.
25.09.2020
17:45
Bingöl`de hırsızlık yapan 5 şüpheli tutuklandı
Bingöl'de hırsızlık yapan 5 şüpheli tutuklandı
Bingöl polisi, ev ve iş yerinde hırsızlık yapan şüphelileri yakaladı. Şüpheli 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
25.09.2020
17:44
Jandarmadan Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri
Jandarmadan Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği, Merkez İlçesi İçmeler mahallesinde 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konulu' seminer düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın