KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Öğretmenlik yarınlarımızı özenle işleyen bir sanattır

Bingöl Valisi Kadir Ekinci; Öğretmenlik mesleği insani ve ahlaki değerlerle harcımızı karan ve yarınlarımızı özenle işleyen bir sanattır. Öğretmenlerimiz tarih boyunca ahlaki sınırları korumanın, milli ve manevi değerlerin taşıyıcısı olmuşlardır dedi.

Öğretmenlik yarınlarımızı özenle işleyen bir sanattır
23 KASIM 2018 CUMA 20:23
3
1779
0
AA aa

Bingöl Valisi Kadir Ekinci'nin '24 Kasım Öğretmenler Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ekinci mesajında; “ Her İnsan Müstakil Bir Alemdir ideali ile insanımıza ve tarihimize yön veren öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Her anı ve adımı ayrı bir fedakarlık isteyen bu kutsal görevi ifa eden öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ait olduğumuz kültür ve medeniyet havzası bilgiyi, ufuk, imkan ve gelecek olarak görür ve ‘bilenlerle bilmeyenlerin bir olmadığını' öğretir. Onun için toplumsal hafızamız ve pratiğimiz daima, bilmediklerimizi öğretenlere en yüksek değeri vermiş, onları her zaman muazzez ve mükerrem bilmiştir. Öğretmenlik mesleği insani ve ahlaki değerlerle harcımızı karan ve yarınlarımızı özenle işleyen bir sanattır. Öğretmenlerimiz tarih boyunca, akletmenin, fıtrata münasip davranmanın, ahlaki sınırları korumanın, milli ve manevi değerlerin taşıyıcısı olmuşlardır. Bugün ülkemizin her köşesinde kitap, kalem, düşünme, sorumlu olma, üretme, faydalı olma gibi ilkeleri seslendiren özveri sahibi öğretmenlerimizin emekleri vardır. Medeniyetimizin yarınları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin fikren, vicdanen ve ahlaken iyi yetişmesi, kendilerini ibadet duygusu ile öğrencilerine adamış bilginin taşıyıcısı ve sözcüsü öğretmenlerimizden geçmektedir. İnsana emek vermek, bilinç ve endişe sahibi kimlikler yetiştirmek medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa etmeye dönük son derece önemli bir görevdir. Öğretmenlerimizin hak, adalet, bilgelik gibi yüce değerlerle teçhiz ettiği fikri ve vicdanı hür gençliğimiz mutlu ve müreffeh istikbalimiz demektir. Bu duygularla; yurdumuzun dört bir yanında ‘yeni bir insan, yeni bir toplum' inancı ve hedefi ile çalışan tüm öğretmenlerimizin '24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur temenni ediyor, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın