Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
15 Ağustos 2020 Cumartesi
°C

Okul ve cami susuz kaldı

Bingöl'ün Karlıova ilçesine 5 kilometre uzaklıkta bulunan 300 haneli Bin 800 nüfuslu Kargapazarı Köyü'ndeki 400 öğrencili okulun ve köy camisinin suyu dondu.

16 OCAK 2014 PERŞEMBE 07:43
0
2602
0
AA aa
Okul ve cami susuz kaldı

Karlıova ilçesinde aşırı soğuklardan dolayı hava sıcaklığının eksi yirmi dereceyi bulmasından dolayı hem okul suyu hem de cami suyu şebekesi dondu. Köylüler mağdur olduklarını ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

Kargapazarı Köyü’nde bulunan 400 öğrencili Kargapazarı İlköğretim Okulu ve köy camisinin su şebekesinin yaklaşık bir haftadan beri donduğu için öğrenciler büyük zorluklar yaşıyor. Okulda suların olmamasından dolayı kaloriferler taşıma su ile çalıştırılırken çocuklar susuzluktan dolayı ihtiyaçlarını gideremediği belirtildi.

Büyük sıkıntıların yaşandığı köy okulunda eğitim gören öğrenci velileri gece gündüz donan suyun açılması için büyük uğraş verdiklerini belirtirken konu hakkında Orhan Avcı adlı öğrenci velisi: “Böyle giderse çocuklarımızı artık okula gönderemeyeceğiz. Zaten köyde grip salgını var. Bundan dolayı çok rahat bir şekilde çocuklarımız gribe yakalanacak” dedi.

Öğrenci ve öğrenci velileri kendilerine yardımcı olunması için yetkilileri sorunun kısa sürede giderilmesi çağrısında bulundular.

Kendi imkânlarıyla kazıdıkları yerden su çıkartan köylüler, yine kendi imkânlarıyla su borlarını ateşle ısıtıp suyun akması için uğraş verdiklerini belirterek: “Camimizin de suları dondu. Camiye gidip abdest alamıyoruz” diyerek yetkililerden yardım beklediklerini ifade ettiler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2020
16:40
Solhanspor için birlik zamanı!
Solhanspor için birlik zamanı!
Gösterdikleri başarılı performansın ardından voleybolda Efeler Ligi'ne yükselerek Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımları ağırlayacak olan Solhanspor teknik heyeti ve yönetimi, siyasi, bürokrasi, yerel yönetimi ve kentteki büyük yatırımcıları, maddi ve manevi destek vermeye davet etti.
14.08.2020
16:39
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Bingöl'de evlerinin arka kısmında bulunan boş alanda tahta ve hortumdan pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istiyor.
14.08.2020
16:38
Doğu`da 246 hektar alan yandı
Doğu'da 246 hektar alan yandı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde son 8 ay içerisinde 58 yangının çıktığını belirten Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, 50'si orman ve 8'i ziraat alanında çıkan yangınlarda 246 hektar alanın yanarak zarar gördüğü söyledi.
14.08.2020
16:37
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı protokol gereği, 9 aylık alınacak personel alımları geçici süreliğine durduruldu.
14.08.2020
16:36
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
İnşaat Mühendisleri Odası Bingöl İl Temsilciliğine Ayetullah Keskin atandı.
14.08.2020
16:35
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Önceki dönem MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Buyankara: 'Teröristler tarafından Şehit edilen Belediye Başkanımız Hikmet Tekin'in isminin Bingöl Havalimanı verilerek yaşatılmasını talep ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın