KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Olayın sağlıkta şiddetle ilgisi yok

Bingöl Adaklı Entegre Hastanesi Müdürü Murat Becerikli, darp ettiği Doktor Mehmet Aksu’nun yalan beyanlarda bulunduğunu söyledi. Aksu’yu darp ettiğini kabul eden Becerikli, olayın sağlıkta şiddet boyutunun olmadığını, sokakta yaşanan adli ve şahsi olduğunu kaydetti.

Olayın sağlıkta şiddetle ilgisi yok
06 AĞUSTOS 2014 ÇARŞAMBA 21:48
0
9066
0
AA aa

Adaklı Entegre Hastanesi Müdürü Murat Becerikli, hastanede görevli hekim Mehmet Aksu ile aralarında yaşanan ve akabinde kavgaya dönüşen olayın detaylarını anlattı.

Olayın geçtiğimiz Ramazan Ayı içerisinde başladığını belirten Becerikli, Mehmet Aksu'nun mesai saatleri içinde görevi başında olmadığından dolayı idari tutanak tuttuğunu ve Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bildirdiğini söyledi.

Tutanağın ardından Aksu'nun odasına gelerek tehditler savurduğunu iddia eden Becerikli: “Tutanağın ardından Mehmet Aksu odama girip, ‘sen kimsin benim hakkımda tutanak tutuyorsun' dedi ve küfürler savurmaya başladı. Ağır sözler sarf etti. Ramazan Ayı içerisindeydik olayı büyümesini istemedim ve sessiz kaldım ancak durumu İlçe Kaymakamlığı'na bildirdim” dedi.

“ALLAH'A KİTABA KÜFÜR EDİNCE VATANDAŞ DA VURDU”

Olayın Aksu'nun anlattığı gibi akaryakıt istasyonunda gerçekleşmediğini ifade eden Becerikli: “Olay 02 Ağustos Cumartesi günü kent merkezinde yaşandı. Adaklı'ya Pazar günü gitmek üzere bilet aldım, sonra iki kardeşimle buluştum. Bir süre sonra, Mehmet Aksu ile Doktor Fatih Alıcıoğlu'nu gördük. Kardeşim onların yanına giderek durumu konuştu. Ben onların yanına varınca Mehmet Aksu el kol hareketleri yapıyordu. Daha önce bana ettiği ağır hakaret ve küfürler aklıma geldi. Kendimi kaybettim ‘hem suçlusun hem de el kol hareketleri yapıyorsun' deyip vurdum. Kardeşlerim kavgayı ayırmaya çalıştı. Ben o esnada Doktor Fatih Alıcıoğlu'nun zarar görmemesi için kavganın içerisinden çıkarmaya çalıştım. Bu esnada Mehmet Aksu Allah'a kitaba küfürler savurdu. Sokakta bulunan vatandaşlar küfür karşısında galeyana gelip Mehmet Aksu'ya vurdu” diye konuştu.

“ÖZÜR DİLEMEK İÇİN HASTANEYE GİTTİK, TEHDİT EDİLDİK”

Olayın ardından Babası ve bir kardeşiyle Bingöl Devlet Hastanesi'ne giderek, Mehmet Aksu ve ailesinden özür dilemek istediklerini ifade eden Becerikli: “Mehmet Aksu, bir gruba Selahattin Demirtaş'ın mitingine gelmek istediğini ve bunun için darp edildiğini söylemiş. Biz hastaneye varınca bu grup bizi tehdit etti. Ailesi orada olmadığı için hastaneden ayrıldıktan sonraki girişimlerimizde ailenin barışmak istemediğini öğrendik. Mehmet Aksu ile karşılıklı suç duyurusunda bulunduk olay mahkemelik şuan” ifadelerini kullandı.

“ÖZEL NUMARALARDAN TEHDİT ALIYORUM”

Yaşanan olayın ardından özel numaradan kendisine ulaşanlar tarafından tehdit edildiğini kaydeden Becerikli: “Özel numaradan arayan kişiye durumu izah etmeye çalışıyorum fakat anlamak istemiyor ve tehditler savuruyordu. Bende olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum” dedi.

Olayı farklı boyutlarla TBMM'ye taşıyan siyasi parti vekillerine tepki gösteren Becerikli: “Karlıova ilçesinde bir bayan doktor darp edildi. Bununla ilgili neden soru önergesi verilmedi, neden gündem yapılmadı da bizim aramızda geçen hususi bir olay gündem konusu oldu. Karlıova'da vatandaşlarca darp edilen bayan doktor dururken, sağlıkta şiddetle ilgisi olmayan, tamamen iki kişi arasında sokak ortasında yaşanan bu olay neden gündem oldu” dedi.

Olayın ardından Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Mehmet Aksu'nun yeterince darp raporu verilmediğine dair iddialarını yalanlayan Becerikli: “Benim siyasi gücüm olduğumu belirtmiş. Bu yüzden yeteri derecede darp raporu alamadığını beyan etmiş. Olayın siyasi boyutu yok ve benimde siyasi bir gücüm yok. Mehmet Aksu bu iddialarıyla hastane, savcılık, emniyet ve diğer ilgili kurumları zan altında bırakmıştır” diye konuştu.

“OLAYIN SAĞLIKTA ŞİDDETLE İLGİSİ YOK”

Yaşananların sağlıkta şiddet temasıyla ilgisinin bulunmadığını beyan eden Becerikli: “Olayın sağlıkta şiddet, ideolojik boyut veya siyasetle ilgisi yok. Sokak ortasında iki vatandaş arasında yaşanmış bir olay. Sağlıkta şiddet dediğin görev başında, mesai saatleri içerisinde ve hastane ortamında olur. Yaşananlar siyaset ve medyaya malzeme oldu. Mahkeme süreci devam ediyor. Mehmet Aksu, iddia ettiği bütün ifadelerini mahkemede doğrulasın. Kendisinin mobil görevdeyken benim tutanak tuttuğumu söylemiş. Mobil görevde olan doktorun yanında sağlık personeli olur. Hastanede o tarihte Mehmet Aksu'nun yanında mobil görevde olduğunu beyan eden tek kişi yok. Mehmet Aksu, basında mobil görev ve köylere sağlık taramasına gittiğine dair beyanlarda bulunmuş, bunları mahkemede ispat etsin” ifadelerini kullandı.

AKSU'NUN BEYANLARINI YALANLADI

Aksu'nun basına yansıyan ifadelerini yalanlayan Becerikli: “Mehmet Aksu ortalığı bulandırmak, her kesimden destek almak için olmayan beyanlarda bulunuyor. Bingöl'de iken mobil görevde olduğunu, Şanlıurfa'da iken sağlık taraması için köylere gittiğini söylüyor. Bir yandan olayın sokakta yaşandığını diğer yandan benzin istasyonunda yaşandığını söylüyor. Can güvenliği olmadığı için Şanlıurfa'ya gittiğini beyan ediyor. Oysa biz Mehmet Aksu veya ailesini tehdit etmedik. Özür dilemek istedik, onu dahi kabul etmediler, üstüne ben aranıp tehdit ediliyorum. Ambulans şoförü bana Adaklı'ya gelme diyor. Hastanedeki grup beni tehdit ediyor. Türk Tabipleri Birliği görevden alınmamı istiyor, siyasi parti vekilleri farklı boyutlarda Meclis'e taşıyor. Kimse bana ulaşıp, olayın nasıl gerçekleştiğini sormuyor” şeklinde sitem etti.

Yaşanan olayın son derece üzücü olduğunu ve Aksu'nun ailesinden özür dilemek istediğini ifade eden Becerikli: “Yaşananlar son derece üzüntü verici. Keşke olay bu boyutlara varmasaydı. Olayı farklı şekilde kamuoyuna yansıtan bazı medya grupları ve siyasi parti vekillerini kınıyorum. Ben Mehmet Aksu nezdinde ailesinden özür diliyorum. Olay daha fazla büyümeden tatlıya bağlanıp, sükûnet içerisinde kapanmasını temenni ediyorum” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın