KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Öldürüldüyse cenazesini versinler

Adaklı’da ‘pikniğe gidiyorum’ diyerek evden çıkan ancak bir daha dönmeyen ve PKK tarafından ajan dolduğu iddiasıyla öldürüldüğü açıklanan Erdal Şan’ın annesi Hüsna Şan: “Kendi halinde biriydi, ajan olduğuna inanmıyorum. Yaşıyorsa bırakılsın, yaşamıyorsa cenazesi verilsin”

Öldürüldüyse cenazesini versinler
17 KASIM 2012 CUMARTESİ 08:58
0
6590
0
AA aa

25 Eylül 2012 günü PKK'ya yakınlığıyla bilinen internet sitesinde PKK tarafından ajan olduğu gerekçesiyle infaz edildiği açıklayan Bingöl'ün Adaklı İlçesi nüfusuna kayıtlı evli ve iki çocuk babası Erdal Şan'ın annesi Hüsna Şan, İnsan Hakları Derneği (İHD) Bingöl Şubesi'ne başvurarak yardım istedi.

“PİKNİĞE GİDİYORUM DEMİŞTİ”

Oğlu Erdal Şan'ın 16 Eylül 2012 günü ‘pikniğe gidiyorum' diyerek evden çıktığını, akşama doğru onunla birlikte pikniğe giden arkadaşının Erdal Şan'ın cep telefonunu getirip eşine verdiğini ve Erdal'ın Bingöl'e gittiğini, bir iki gün içinde döneceği beyanında bulunduğunu anlatan anne Hüsna Şan, aradan günler geçmesine rağmen oğlundan haber alamadıklarını söyledi.

“OĞLUMUN AJAN OLDUĞUNA İNANMIYORUM”

25 Eylül günü PKK'nın yayın organı bir televizyon kanalında oğlunun ‘ajan' olduğu iddiasıyla PKK tarafından cezalandırıldığı haberinin geçtiğini aktaran anne Şan: “Oğlum iki çocuk babasıdır. Adaklı belediyesinde çalışan kendi halinde bir insandı. Oğlumun ajan olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Buradan ilgililere sesleniyorum, eğer oğlum yaşıyorsa çocuklarının arasına dönmesini istiyoruz. Eğer yaşamıyorsa cenazesi nerdeyse cenazesinin verilmesini istiyoruz” dedi.

Anne Şan, oğlunun bulunması için İHD'den yardım istedi.

İHD BAŞKANI İNCE'DEN ÇAĞRI

Oğlunun ölü ya da diri olduğu konusunda bilgisi bulunmayan ailenin ikinci kez başvuruda bulunduğu belirten İHD Bingöl Şube Başkanı Mehmet Can İnce, aile fertlerinin sağlık durumunun iyi olmadığını söyledi ve çağrıda bulundu:

“Aile, 16.09.2012 tarihinde şubemize başvurmuştu. Bu başvuru, basına yansımıştı. Geçen bunca zamana rağmen herhangi bir gelişme olmamıştır. Ailenin tekrar şubemize başvurması sonucu, biz tekrardan bir çağrıda bulunuyoruz. Bu konuda daha sağlıklı ve somut bilgilerin kamuoyuyla paylaşılması istiyoruz. Şu an aile fertlerinin ruhsal durumu iyi görünmüyor. Yaşanan bu belirsizlikten dolayı, Erdal Şan'ın eşi psikolojik tedavi görmemektedir. Biz İHD olarak, Erdal Şan'ın hayatta olup olmadığını, eğer rehin tutuluyorsa tekrar ailesine kavuşmasının sağlamasını istiyoruz.”  

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın