KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Mayıs 2024 Çarşamba
°C

Parklara zarar verenlere karşı birlik çağrısı!

Parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, parkların korunması için kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu; 'Kasıtlı bir şekilde parklarımıza zarar veren, çocuklarımızın mutluluğunu çalan, ailelerimizin huzurunu bozan vandallara karşı duyarlı olup, park ve yeşil alanlarımıza zarar verilmesine müsaade etmeyelim. Olası durumlar karşısında Alo 112'yi arayıp ihbarda bulunalım.'

Parklara zarar verenlere karşı birlik çağrısı!
14 MAYIS 2024 SALI 23:42
7
565
3
AA aa

1 milyon metrekareyi aşkın yeşil alanı ile vatandaşların zaman geçirebileceği ortamlar oluşturan Bingöl Belediyesi, yürüttüğü kapsamlı çalışmalarla parkları yaz mevsimine hazır hale getiriyor.

İl genelindeki tüm park ve yeşil alanlarda ağaçlandırma, çimlendirme, yapısal peyzaj düzenlemesi, açık hava mobilyalarının onarımı ve yenilenmesi gibi çalışmalara ağırlık veren ekipler, yeşil alanların kullanımını artırmak ve doğayla iç içe bir Bingöl oluşumuna katkı sağlamak için yoğun bir çaba sarf ediyor.

“Park ve yeşil alanlarımızı koruyalım”

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aybek, ortak kullanım alanlarının korunmasının önemine dikkat çekerek, park ve yeşil alanların korunması çağrısı yaptı.

Şehrin güzelliklerini korumak, vatandaşlara daha temiz, daha yeşil bir çevre sunmak için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Aybek, “Park ve yeşil alanlarımızı mevsime hazırlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Bir yandan mevcut parklarımızın bakım ve onarımını titizle yürütürken bir yandan da şehrimize yeni parklar kazandırmak için çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“Alo 112'yi arayıp ihbarda bulunalım”

Parkların korunması için vatandaşlara ortak çalışma çağrısı da yapan Aybek, şu ifadeleri kullandı; “Lütfen çöplerinizi uygun yerlere atın veya çöp kutularını kullanın. Doğayı kirletmeyin, temiz tutalım. Park ve yeşil alanlardaki bitkilere zarar vermeyelim. Su tüketimine dikkat edelim, oturma alanları, çocuk oyun gruplarına zarar vermeyelim.  Piknik yaparken veya mangal yakarken yangın tehlikesine karşı dikkatli olalım. Özellikle kasıtlı bir şekilde parklarımıza zarar veren, çocuklarımızın mutluluğunu çalan, ailelerimizin huzurunu bozan vandallara karşı duyarlı olalım. Park ve yeşil alanlarımıza zarar verilmesine engel olalım. Olası durumlar karşısında Alo 112'yi arayıp ihbarda bulunalım. Büyük emeklerle parklarımızın ve yeşil alanlarımızın bakım ve onarımını sürdüren ekiplerimize ve ortak kullanım alanlarının korunması noktasında duyarlı olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109546)
15 Mayıs 2024 Çarşamba 09:32
Haklısınız, parkları koruyalım; ama beşyoldan yukarı Yenimahalle, Mirzan, Bahçelievler, Yeşilyurt Mahallerinde hiçbirinde park mark yok! Üstelik, birkaç ana cadde hariç cadde ve sokakları süpüren, temizleyen yok! Ve bu mahallelerde imar planında park olarak belirlenen yerler olduğu halde...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109550)
15 Mayıs 2024 Çarşamba 14:27
@Misafir Kullanıcı İmar alanında parklara ayrılan yerlere park yapılsın.Mirzana bitişik yapaç alanlar, ki buralar meşelik ormanlarıyla kaplıdır.doğal mesire alanları olsun.Doğal ormanlara dokunulmadan içlerine çeşitli çam fidanları serpiştirilerek su ve elektrik tesisatları döşenerek lavabolar inşaa eedilerek yüreme yolları yapılarak mesire alanına dönüştürülebilir.Benzer şey TOKİ projesiyle çabakçur vadisinde yapılıyor.Belediyede ona bakarak doğal meşeliklere fazla dokunmadan ek ağaçlandırmayayla buraları kontrollü bir şekilde mesire alanına çevrirebilir.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109545)
15 Mayıs 2024 Çarşamba 09:29
Parklar ortak yaşam alanlarıdır.Halka hizmet hakka hizmettir.Halkın parasının halka hizmet amaçlı kullanılmasının en güzel örneğidir.Halk ortak yaşam alanına sahip çıkmalıdır.Bu alanları korumalıdır.
28.05.2024
16:01
Bingöl`de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL`lik bağış yaptı
Bingöl'de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL'lik bağış yaptı
Bingöl Üniversitesi öğrencileri, yaptıkları kermesten elde ettikleri 81 bin 190 TL geliri Gazze'ye gönderilmesi için Bingöl Umut Kervanı Derneği'ne bağışladı.
28.05.2024
15:50
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Bingöl-Diyarbakır yolunda Bingöllü ailenin içinde bulunduğu otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
28.05.2024
14:24
12Bingölspor`dan taraftara ‘Gazze` çağrısı
12Bingölspor'dan taraftara 'Gazze' çağrısı
Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada; '1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15:00'te Bingöl merkez Ulu Camii önünden Kentpark'a yapılacak 'Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.'
28.05.2024
14:02
Bingöl`de
Bingöl'de 'Gazze Barış Yürüyüşü' düzenleniyor
01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayıp Düzağaç Kent Park'ta sonlanacak yürüyüş, çadır kurulumu ve gece nöbeti ile devam edecek.
28.05.2024
11:24
Avrupa`ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Avrupa'ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Türkiye'den Avrupa'ya kalıcı olarak gitmek isteyenler için önemli değişiklikler geliyor. 1 Haziran'dan itibaren vatandaşlık, iltica, sınır dışı işlemleri ve AB dışından işe personel alımı (şans kartı) konularında yenilikler uygulanacak.
28.05.2024
11:16
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında yeni atılacak adımlar 4 aşamadan oluşacak. Öne çıkan hususlardan biri kısım vergi muafiyet ve istisnaları olurken, taşınmazlardan elde edilen gelirlerin gerçek değeri üzerinden vergilendirilmesi planlanıyor. Tapudaki işlemler, bu merkezdeki bilgilere ve taşınmazla ilgili ekspertiz raporuna dayanarak gerçekleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın