KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Patron vatandaştır

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş; Vatandaşa azami derecede yardım sever, iyiliksever, sorun çözücü olan, takdir yetkisini vatandaş lehine kullandığımız bir yönetim anlayışını benimsiyoruz dedi.

Patron vatandaştır
15 KASIM 2018 PERŞEMBE 18:54
0
2037
3
AA aa

İlçedeki koordinasyonu sağlamak, sorunları tespit etmek, sorunlara yerinde çözüm bulmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla 2018 Yılı ikinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

2018 Yılı ikinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı 13 Kasım 2018 Salı günü saat 08.30'da Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında yapıldı.

Toplantıya katılan kurum amirlerinin kurumlarıyla ilgili sorunlarını dile getirilerek çözüm önerilerini istişare ettikleri 2018 Yılı ikinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısına; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve İlçede faaliyet gösteren kurum amirleri katıldı.

Kaymakamlık olarak idare anlayışı ve prensipleri hakkında bilgi veren Kaymakam Okumuş, “Kurumlar vatandaşlarla olan ilişkilerini mutlak surette işçi işveren gibi olması lazım. Burada işçi; biziz, memurlardır, müdürlerdir, amirlerdir. İşveren ise vatandaşlardır. Son tahlilde biz vatandaşı patronumuz olarak görmekle mükellefiz. Çünkü biz vatandaşın vergileriyle devletten maaş alıyoruz. Dolayısıyla vatandaşa azami derecede yardım sever, azami derecede iyiliksever, azami derecede sorun çözücü olan takdir yetkisini vatandaş lehine kullandığımız bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Bunu arkadaşlarımızdan da istiyoruz. Özellikle personel bakımından kalabalık olan kurumlarımız var mesai takibini yapsınlar. Mümkünse herkes mesaisini yapsın. Mesai dışı işlerini mesai dışında halletsin. Mümkünse mesaiden kaytarmasın. Personelin disiplin ve ödül yönünden takip edilmesi disiplinsiz personele gerekli ceza verilmelidir. Vatandaşla dalga geçen, devletin malını hoyratça kullanan personele müsamaha gösterilmemelidir. Aynı şekilde beyefendi, usule hukuka uygun, yardım sever, iyi devletin malını kendi malından daha özenli kullanıyorsa bu personeli de ödüllendireceğiz. Kurumlar araç gereç personel kullanımı konusunda öncelikle mevzuyu kaymakamlıkla paylaşsınlar, yani üst müdüründen duymayalım. Bir il müdürü sizin şu eksiğiniz var dediğinde bizim haberimiz yoktu demeyelim. Resmi araç kullanımında hassasiyet gösterilsin. İşler planlı bir şekilde aksatılmadan yürütülsün. Özellikle Eğitim, Sağlık ve köy alt yapılarıyla ilgili çalışmalar kaymakamlıkla koordine edilsin. Resmi yazışmalar usulüne uygun bir şekilde yazılsın. Dilekçeler kanuni sureler içerisinde cevaplandırılsın. Hukuka aykırı işlemler yapılmasın. Vatandaşlarla iyi ilişkiler içerisinde olunmasına ve diğer hususlarda kurum amirlerince gerekli titizliğin gösterilmesine hassasiyet gösterilmeli. Biz vatandaş odaklı, hukuka aygın, şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışımızın olması lazım. Bunu mutlak surette hayata geçirmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise belediye olarak yaptıkları yatırımları aktardı.

Yapılan ilçe koordinasyon toplantısında Kaymakam Okumuş ve Başkan Yıldız'dan sonra kurum amirleri kurumlarının çalışmalarını anlatıp yapılacaklar hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32915)
16 Kasım 2018 Cuma 19:59
Yalanlarınların üstüne yalan katılmasın sayın kaymakam sorunlar o zaman kökünden çözülür sorunlar yalanlarla süslenmiş vaatlerdir yapılamayacak olan vaatler vaat edilmesin sorunlar beli işsizlik mesala bu bir sorun İstanbul 3.havalimanında çalışmak zorunda kaldım memleketimde iş olsa niye çalışmıyayım köyde çiftlik kurmak istiyorum ama devletim ardında değil ama devletim kulandığım elektrikte TRT payı olmayı biliyor neden benim ardında değil devletin bana arka çıkacak ki ülkem ekonomisi kalksın bir devleti devlet yapan üreticidir kalkındıran uluslararası ün yaptıran adını duyuran ekonomini
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32910)
16 Kasım 2018 Cuma 16:07
İŞİNE GELİRSE
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın