KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Aralık 2023 Pazartesi
10 °C Çok bulutlu

Riskli okullar tespit edilecek

Bingöl'deki 51 okulda deprem performans analizleri yapılarak yıkılması ya da güçlendirilmesi gereken okullar tespit edilecek.

Riskli okullar tespit edilecek
21 KASIM 2022 PAZARTESİ 11:28
0
805
4
AA aa

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, Fırat Üniversitesi Yapı ve Beton Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. K.Esat Alyamaç, İnşaat Mühendisi Furkan Arslan ve Onur Sarıgül ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Fırat Üniversitesi arasında, okullarda gerekli incelemelerin yapılması için protokol imzalandığını belirten Yücel, protokol kapsamında il genelindeki 51 okulda deprem performans analizlerinin yapılarak yıkılması ya da güçlendirilmesi gereken okulların tespit edileceğini söyledi.

Yücel, “Yapılan deprem performans incelemelerinin ardından hazırlanan raporlar doğrultusunda öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için yapı yıkılması gerekiyorsa yıkılacak, onarım yapılması gerekiyorsa onarımı yapılacaktır” dedi.

Yücel, şunları söyledi: “İlimiz deprem riski yüksek bir bölgede olduğundan, il müdürlüğümüz okul binalarının tamamı için yapısal bir inceleme ve değerlendirme çalışması yapmış, yapılan değerlendirme raporları bakanlığımıza bildirilmiştir. Bakanlığımızın yapmış olduğu değerlendirme sonucunda 51 okulumuzda deprem performansının yapılması uygun görülmüştür.

2021 yılının afet yılı ilan edilmesi, ilimizin deprem kuşağında olması nedeniyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin can güvenliğinin sağlanması amacıyla ilimizdeki okul, kurumlarımızda Milli Eğitim Bakanlığımız ile Fırat Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında Yapı ve Beton Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü  Prof. Dr. K.Esat Alyamaç, İnşaat Mühendisi Furkan Arslan ve Onur Sarıgül'den oluşan teknik ekiplerimizce okullarımızın deprem performanslarını yapmaya başladılar. Çalışmaların kısa sürede bitirilmesini bekliyoruz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96557)
22 Kasım 2022 Salı 08:22
SAYIN MÜDÜR MEVLANA KIZ ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETMELİSİNİZ HER ANLAMDA
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96555)
21 Kasım 2022 Pazartesi 20:06
karliova toklular koyunde 2008 de yikim emri verilen daha sonra gecici onarimla hala devam eden bir okul var hala! Mazallah yarin bir deprem olsa o okul ayakta kalmaz. Butun kolonlar curumus durumda, alin size adres bile verdim
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96554)
21 Kasım 2022 Pazartesi 19:47
Risk teşkil eden egitimcilerde var bununla ilgili çalışmalarınız var mı. Egitimden uzak, egitimle alakası olmayan eğitimciler de var bunları ne yapacaz mahmut hoca
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96552)
21 Kasım 2022 Pazartesi 17:42
Yedisu lisesi 5 yıl önce faaliyete geçti. Ancak her ne hikmetse 3.yilinda çürük raporu verildi. Akabinde 2020 de deprem sonrası ağır hasarlıya çevrildi. Şuan ise atıl. Bu yüzden ilk orta ve lise de aynı binada eğitim görmekte. Küçük çocuklar 3 yıldır sabahın 7 sinde o soğukta bekleyip duruyorlar. Alın size riskli okul.
11.12.2023
20:34
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarda 293 kilo esrar ele geçirilen Bingöl'de, 11 kişi gözaltına alındı. 263 aranan şahsın tespit edildiği faaliyetlerde 2 kişi tutuklandı, 5 kişi gözaltına alındı. Kaçak tütünden dolayı da 2 kişiye gözaltı yapıldı. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, detayları şöyle sıraladı;
11.12.2023
20:14
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Kiğı yolu trafiğe kapandı.
11.12.2023
20:05
Bingöl`de esnaflar Gazze için grevde
Bingöl'de esnaflar Gazze için grevde
Gazze'de yaşanan katliama tepki olarak örnek bir davranışa imza atan Bingöl'deki birçok esnaf, iş yerlerine bugün kilit vurdu.
11.12.2023
13:01
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
Yaklaşık 5 saat süren toplantıda uyuşturucu ve intihar vakalarının, ailevi sebeplerin yanı sıra işsizlik ve geleceğe dair ekonomik kaygılara dayalı olduğu vurgulandı. Çözüm noktasında ise toplumsal bir mücadele ile daha etkin sonuçlar alınacağı ve başarı sağlanabileceği belirtildi.
11.12.2023
10:52
Bingöl`de TOKİ konutları teslim ediliyor
Bingöl'de TOKİ konutları teslim ediliyor
11 Aralık 2023 Pazartesi günü banka sözleşmeleri ilan edilecek. Konutlar, 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.
11.12.2023
10:14
Bingöl ZMO`da Çetkin dönemi
Bingöl ZMO'da Çetkin dönemi
Bingöl Ziraat Mühendisleri Odası'nda 49. dönem seçimi tek liste ile tamamlandı. Yeni Başkan Ramazan Çetkin, mesleki alanda daha güçlü bir dayanışma ve iş birliği içinde olacaklarını vurgulayarak, camia mensuplarından gelen her türlü destek ve katkıya açık olduklarını belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın