KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Nisan 2024 Pazar
18 °C Çok bulutlu

'Sarıkamış, Mehmetçiğimizin ölümsüzlük destanıdır'

'Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü' nedeniyle yazılı açıklama yapan Vali Kadir Ekinci; 'Sarıkamış Harekâtı, ülkemizin dört bir yanından, kutsal bildiği değerler uğruna canını feda etmekten çekinmeyerek vazifeye koşan Mehmetçiğimizin ölümsüzlük destanıdır.'

`Sarıkamış, Mehmetçiğimizin ölümsüzlük destanıdır`
21 ARALIK 2022 ÇARŞAMBA 16:39
1
566
0
AA aa

‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü' nedeniyle yazılı açıklama yapan Vali Kadir Ekinci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“1. Dünya Savaşında, 22 Aralık 1914 – 05 Ocak 1915 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekâtı, ülkemizin dört bir yanından, kutsal bildiği değerler uğruna canını feda etmekten çekinmeyerek vazifeye koşan Mehmetçiğimizin ölümsüzlük destanıdır.

Sarıkamış Harekâtı, ağır hava koşullarına aldırmadan yüce değerler uğruna donarak can veren 90 bin askerimizin şahadet makamına ulaştığı önemli bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır. 108 yıl önce Allah-u Ekber dağlarında gerçekleşen bu harekâtta Mehmetçiğin gösterdiği üstün fedakarlık örneği, aziz milletimizin gönlünde hak ettiği yeri almış ve ebediyen de bu değeri koruyacaktır.

Üstat Sezai Karakoç'un, ‘Şehit toprağa düşmüş öyle bir tohumdur ki, verdiği başakta bin mümin kalbi çarpar' sözleri misali, şehitlerimizin hatıraları bugün yurdun dört bir yanında vatandaşlarımızın kalbinde çarpmaktadır.

Bu mücadelenin derin manası ve kahraman askerimizin engin cesareti bizlere de büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bugün bizler de bu fedakârlığın bilincinde olarak tüm mazlum ve mağdurların umudu olmak için birlik ve beraberlik içerisinde her koşulda çaba ve gayret içinde olmak durumundayız.

Bu vesileyle; Sarıkamış'ta ve yurdun her köşesinde, hak ve hakikat adına canlarından geçen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.” 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
13.04.2024
21:36
Bingöl`de trafik kazası: 4 yaralı
Bingöl'de trafik kazası: 4 yaralı
Bingöl'de otomobil ile minibüs çarpıştı, kazada 4 kişi yaralandı.
12.04.2024
18:11
Bingöl`de geri dönüşümden sanata….
Bingöl'de geri dönüşümden sanata….
Bingöl'de Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü'nce açılan kursta gençler, evde kullanılmayan veya dışarda buldukları ürünleri, el becerisi ve hayal güçleriyle geri dönüşüm atölyesinde sanata dönüştürüyor.
12.04.2024
18:10
Bingöl`de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Bingöl'de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Siyonist işgal rejimi tarafından Hamas Lideri İsmail Heniyye'nin katledilen ailesi ve Gazze şehitleri için Bingöl'de gıyabi cenaze namazı kılındı, basın açıklaması yapılarak katliamlar tel'in edildi.
11.04.2024
13:05
Bakanlık`tan Bingöl`de taksitli arsa satışı!
Bakanlık'tan Bingöl'de taksitli arsa satışı!
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'ndan vatandaşların yüzünü güldüren arsa satış imkânı. Aralarında Bingöl'ün de bulunduğu 47 ilde başlatılacak olan bu satışlarda arsa sayısı belli oldu. İşte zenginleştiren toprak yatırımının detayları...
11.04.2024
12:42
Bingöl`de Bayramlaşma Programı düzenlendi
Bingöl'de Bayramlaşma Programı düzenlendi
Bingöl'de valilik koordinesinde Ramazan Bayramı nedeniyle program düzenlendi. Vali Ahmet Hamdi Usta, il protokolüyle bayramlaştı.
11.04.2024
12:40
Leylekler 10 yıldır aynı camide yuvalarını kuruyor
Leylekler 10 yıldır aynı camide yuvalarını kuruyor
Bingöl'ün Garip köyünde yaklaşık 20 yıl önce yapılan caminin kubbesi ve etrafına, 10 yıldır leylekler yuvalarını kuruyor. Bahar aylarının başlamasıyla caminin kubbesine yuvalanan leylekler, doğa fotoğrafçıların da uğrak noktası haline geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın