Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2021 Cumartesi
23 °C Kısmen güneşli

Satranç turnuvasıyla sokak hayvanlarına destek oldu

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde sokak hayvanlarına barınağı yapılması için satranç turnuvası düzenledi.

25 ŞUBAT 2021 PERŞEMBE 16:20
1
819
0
AA aa
Satranç turnuvasıyla sokak hayvanlarına destek oldu

Kış aylarının en sert geçtiği bölgelerden biri olan Karlıova ilçesindeki hayvansever Suzan Öztürk öncülüğünde sokak hayvanlarına barınak yaptırılması çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda iş insanlarının desteğiyle 50 kişinin katılımıyla bir otelde sokak hayvanlarına destek verilmesine dikkat çekilmesi satranç turnuvası gerçekleştirildi.

Turnuvanın ardından dereceye giren ödülleri verilirken, gelen desteklerle hazırlanacak barınaklar ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek.

Hayvansever Suzan Öztürk, gazetecilere, turnuvayı düzenlemedeki amaçlarının sokak hayvanlarına dikkat çekebilmek olduğunu söyledi.

 Karlıova'da kış şartları çok zor geçtiğini ve bunun da en çok sokak hayvanlarını zorladığını vurgulayan Öztürk, "Hem soğukla hem yemek bulmakla mücadele diyorlar. Satranç turnuvası düzenlememizdeki asıl maç, bir hayvan barınağının olmamasına dikkat çekmek." dedi.

Yarışmacılardan Özkan Bingöl de "Sokak hayvanlarına barınak yapılması için turnuva düzenlendi. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı. (AA)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın