KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2024 Pazartesi
4 °C Açık

'Şebeke yok, ilgilenen de yok!'

GSM operatörlerinden netice alamayan köylüler, mağduriyetin giderilmesi yardım bekliyorlar.

`Şebeke yok, ilgilenen de yok!`
08 NİSAN 2022 CUMA 18:04
3
3223
0
AA aa

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Kaynarpınar Köyü'nde bir haftadır telefon şebekelerinin olmadığı bildirildi. İletişim kurulamadığı, internet olmadığı için öğrencilerin ders konusunda sıkıntı yaşadıkları bildirildi.

Köyde yaşanan sıkıntının giderilmesi için çevre köy vericilerinden yararlandıklarını anlatan köy sakinlerinden Özkan Gürgen, GSM operatörleriyle irtibat kurmaya çalıştıklarını ancak aramalarının cevapsız kaldığını söyledi.

“HER DEFASINDA AYNI SORUNU YAŞIYORUZ”

Yıl içerisinde benzer sorunu defalarca yaşadıklarını dile getiren Gürgen: “Bazen düzeliyor, 2-3 ay sorun yok, sonra yine aynı sıkıntı baş gösteriyor. Operatörlere ulaşamıyoruz. Derdimizi kime anlatsak çözüm yok. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Öğrencilerimiz ders ihtiyaçlarını internet olmadığı için karşılayamıyorlar. Şebeke olmadığı için acil bir durum olduğunda da irtibat kuracak olanağımız yok. Çevre köylerin internetinden, şebekesinden yararlanıyoruz. Aramalarımızı da bu şekilde tedarik ediyoruz. Ama her dakika bir arama için de çevre köye de gidemeyiz. Vali Bey mi, siyasiler mi bilemiyoruz ama birileri yardımcı olsun lütfen. Bir haftadır çaresiz haldeyiz. Lütfen sesimiz duyulsun” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın