Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ağustos 2022 Pazar
38 °C Güneşli

'Şebeke yok, ilgilenen de yok!'

GSM operatörlerinden netice alamayan köylüler, mağduriyetin giderilmesi yardım bekliyorlar.

`Şebeke yok, ilgilenen de yok!`
08 NİSAN 2022 CUMA 18:04
3
1454
0
AA aa

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Kaynarpınar Köyü'nde bir haftadır telefon şebekelerinin olmadığı bildirildi. İletişim kurulamadığı, internet olmadığı için öğrencilerin ders konusunda sıkıntı yaşadıkları bildirildi.

Köyde yaşanan sıkıntının giderilmesi için çevre köy vericilerinden yararlandıklarını anlatan köy sakinlerinden Özkan Gürgen, GSM operatörleriyle irtibat kurmaya çalıştıklarını ancak aramalarının cevapsız kaldığını söyledi.

“HER DEFASINDA AYNI SORUNU YAŞIYORUZ”

Yıl içerisinde benzer sorunu defalarca yaşadıklarını dile getiren Gürgen: “Bazen düzeliyor, 2-3 ay sorun yok, sonra yine aynı sıkıntı baş gösteriyor. Operatörlere ulaşamıyoruz. Derdimizi kime anlatsak çözüm yok. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Öğrencilerimiz ders ihtiyaçlarını internet olmadığı için karşılayamıyorlar. Şebeke olmadığı için acil bir durum olduğunda da irtibat kuracak olanağımız yok. Çevre köylerin internetinden, şebekesinden yararlanıyoruz. Aramalarımızı da bu şekilde tedarik ediyoruz. Ama her dakika bir arama için de çevre köye de gidemeyiz. Vali Bey mi, siyasiler mi bilemiyoruz ama birileri yardımcı olsun lütfen. Bir haftadır çaresiz haldeyiz. Lütfen sesimiz duyulsun” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2022
15:58
Bingöl balına alım garantisi
Bingöl balına alım garantisi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz; 'Bingöl'de üretilen ballara Tarım Kredi Kooperatifi alım garantisi verecek. Bu yıl 600 ton alım olacak ve 16 bin dekarlık buğday tohumu yüzde 50 hibe ile çiftçiye dağıtılacak.'
14.08.2022
15:57
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Bingöl'de hava sıcaklıkları 40 dereceyi bulurken, hazır yemek ustaları da ocak başındaki sıcaklıkla birlikte yaklaşık 100 derece altında ekmek parası için mücadele ediyor.
14.08.2022
15:55
Kovalar: `Tekören`e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum`
Kovalar: 'Tekören'e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar; 'Ak Parti İl Teşkilatını ve Milletvekillerini içme suyu sorununuzu çözmeye ve sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum.'
14.08.2022
15:54
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Bingöl Belediyesine bağlı ekipler altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Üstyapı kapsamında kaldırım yenileme çalışmaları, altyapı kapsamında ise yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.
14.08.2022
15:52
Varol, altın madalya kazandı
Varol, altın madalya kazandı
Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarışan milli sporcumuz Rukiye Varol, altın madalya kazandı.
14.08.2022
15:51
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, deneyimli antrenör Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın