Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2020 Çarşamba
°C

SEGBİS ile 1 milyarlık tasarruf

Adalet Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen, tutukluların cezaevinden duruşmalara video konferans yöntemiyle katılmalarına imkân sağlayan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) sayesinde hem paradan hem de zamandan tasarruf edildi.

12 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA 10:03
2
1344
0
AA aa
SEGBİS ile 1 milyarlık tasarruf

SEGBİS ile sanık ve hükümlülerin adliyelere sevklerinin önüne geçilerek muhtemel kaza ve güvenlik sorunlarının da önüne geçiliyor. Böylelikle işler hızlanıyor ve birçok farklı kalemden tasarruf edilmesi sağlanıyor. 2013 yılında kullanılmaya başlanan ve 90 milyon TL'ye mâl olması sebebiyle eleştirilen SEGBİS sayesinde, nakiller, harcırah, araç, akaryakıt ve sigorta giderleri gibi çeşitli kalemlerden 1 milyar 187 milyon 235 bin 805 lira tasarruf sağlandı.

Duruşma salonlarında, savcılıklarda, Bölge Adliye Mahkemeleri'nde (BAM), Yargıtay, Danıştay ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi, cezaevleri ve havaalanlarında toplamda 3 bin 413 SEGBİS bulunuyor. Bakanlık ayrıca, bu yıl İstanbul Yeni Havalimanı'na da SEGBİS sistemini kurdu. SEGBİS ile yurt dışında bulunan vatandaşların da Türkiye'deki davalarına katılmaları sağlanıyor. Duruşmaların sesli ve görüntülü kayıt altına alınması sayesinde, Türkiye'nin maddi ve manevi tazminata mahkûm edilmesinin de önüne geçiliyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2020
18:25
Demir bilek çınarlar!
Demir bilek çınarlar!
İki kuzen... Biri 85, diğer 90 yaşında. Asırlık yaşlarına rağmen demircilik mesleğini severek yapıyorlar. Yorulunca da torunlarının çalışmasını izliyorlar. Yaşar usta: 'Zanaatımdır, vazgeçmem. Sağ olduğum sürece mesleğime devam edeceğim'
29.09.2020
18:24
AK Parti İl Başkanı Sağlar oldu
AK Parti İl Başkanı Sağlar oldu
AK Parti Genel Merkezi tarafından Bingöl İl Başkanlığı görevine Genç Eski Belediye Başkanlarından Haşim Sağlar getirildi.
29.09.2020
18:23
`Karlıova Belediyesi`nde usulsüzlük` iddiası
'Karlıova Belediyesi'nde usulsüzlük' iddiası
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Karlıova Belediyesi'nde ihalelerde usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması üzere Meclis'e önerge verdi.
29.09.2020
18:22
Kaçak su tüketimine ceza yağdı!
Kaçak su tüketimine ceza yağdı!
Bingöl'de son 3 ayda kaçak su kullanımı yaptığı tespit edilen 185 kişiye 197 bin TL idari para cezası kesildi.
29.09.2020
18:21
Uzman köpek `Tokyo` göreve başladı
Uzman köpek 'Tokyo' göreve başladı
Bingöl polisi tarafından patlayıcı madde arama da yetiştirilen ve aldığı kursu da birincilikte bitiren Tokyo isimli detektör köpek göreve başladı.
29.09.2020
18:20
Kovalar: `Esnaf kan ağlıyor`
Kovalar: 'Esnaf kan ağlıyor'
Beraberindeki partililerle hem esnafı hem de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret eden DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar: 'İlgili kurumlarda fikirlerimizi paylaştık ancak esnafımızı dinlerken içimiz yandı. Esnaf kan ağlıyor, ekonomik sıkıntılar giderek daha büyük yaralar açıyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın