Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Kasım 2020 Pazar
14 °C Güneşli

Sel emekleri süpürdü

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde dün sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur sele neden oldu. Sel, köylünün biçtiği tüm otları sildi süpürdü.

08 TEMMUZ 2014 SALI 23:23
0
2501
0
AA aa
Sel emekleri süpürdü

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde köylülerin kış hazırlığı olarak hayvanları için biçtikleri otlar, etkili olan yağmur ve dolu yağışı nedeniyle meydana gelen sele kapıldı. İlçeye 25 kilometre uzaklıkta olan Kaşıkçı köyünde 120 dönümlük arsada biçilen otlar yağan yağmurdan dolayı tamamen harap oldu. Dün Sabah saatlerinde etkili olan yağmur ve dolu yağışı Kaşıkçı köyünde sele neden olarak çayırda bulunan köylünün bütün otları sele kapıldı.

Kaşıkçı köyünde 120 dönümlük çayırda biçilen otlarının tamamen sele kapıldığını dile getiren Menderes Kalkan: “Hayvanlarımız için kışlık otlarımızı sekiz kişiyle beraber 15 gündür biçmeye çalışıyorduk. Bu sabah da kardeşlerimle beraber çayıra giderek kalan işleri halletmeye çalıştık, çalıştığımız sırada yağmur ve dolu yağması sonrası sel oldu ben ve benim gibi birçok köylünün otları tamamen ziyan oldu. Bütün emeklerimiz boşa gitti, ne imkânımız varsa buraya harcadık başka da imkanımız yok, ben yetkililerin bize yardım etmelerini istiyorum” dedi.

Kaşıkçı köyünde biçtikleri otları sele kapılan birçok köylü Karlıova Kaymakamlığına dilekçe vererek kendilerine yardımcı olunmasını istedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın