KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

Sempozyuma yurtdışından başvuru

Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen, &';Uluslararası Zaza Dili Sempozyumu”na yurtdışından Zazaca ile ilgili çalışmalar yapan katılımcıların başvurduğu belirtildi.

Sempozyuma yurtdışından başvuru
14 ŞUBAT 2011 PAZARTESİ 09:26
0
2381
1
AA aa

Bingöl Üniversitesi 13 Mayıs 2011 tarihinde, 'Uluslararası Zaza Dili Sempozyumu' düzenleyecek.

Düzenlenecek olan sempozyuma başvurular, 28 Şubat 2011 tarihinde sona erecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, üniversite olarak düzenleyecekleri 'Uluslararası Zaza Dili Sempozyumu'na 5 başvuru yapıldığını ve başvurular arasından yurtdışından da taleplerin geldiğini ifade etti.

Sempozyuma yurt dışından Zazaca ile ilgili bilimsel çalışması olan veyahut söz sahibi bilim adamlarının davet edileceğini belirten Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Baydaş, sempozyuma herkesin katılabileceğini ifade etti.

Yapılacak olan sempozyuma başvuruların 28 Şubat 2011 tarihinde sona ereceğini belirten Rektör Baydaş, iki günlük bir sempozyum düzenleyeceklerini söyledi.

Katılımcıların yapması gerekenleri sıralayan Rektör Baydaş, bilimsel nitelikli bütün çalışmaların kabul edileceğini kaydederek, “13 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak olan “Uluslararası Zaza Dili Sempozyumu”na “Zaza Dili” alanında yapılan, daha önceden başka bir yerde yayımlanmamış, bilimsel nitelikli bütün çalışmalar kabul edilecektir. Sempozyumun dili Türkçedir. Yurt dışından katılacak olanlar, bildirilerini kendi dillerinde sunabilecektir. Sunum özeti tercüme yapılabilecektir. Tebliğlerin sunum süresi 20 dakikadır. Sempozyum için, 350 kelimeyi aşmayan bildiri özetleri, ilişikteki başvuru formu doldurulmak suretiyle 28 Şubat 2011 tarihine kadar aşağıda gösterilen e-mail adreslerine gönderilebilecektir. Özetlerde tablo, kroki vb. var ise bunların toplamı özetlerle birlikte 4 sayfayı geçmemelidir. Bu özetler ve bildiri başlıkları sempozyum1@bingol.edu.tr elektronik adresine gönderilecektir. Başvurular bu elektronik adres üzerinden kabul edilecektir” dedi.

Son başvuru tarihinden sonra gelen başvuruların kabul edilmeyeceğini ifade eden Rektör Baydaş, “Bildiri özetleri, Sempozyum Program Kurulu tarafından değerlendirilecek, kabul edilenler 2. bir sirkülerle bildirilecektir. Son başvuru tarihinden sonra gelen veya bildiri özetleri bulunmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Sempozyum hakkında ek bilgiler www.bingol.edu.tr internet adresinden sağlanabilir” diye konuştu.

Rektör Bayda, sempozyum sonunda derlenen sunumları bir kitap haline getireceklerini sözlerine ekledi.

 


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
celal bulgay (@Misafir_1867)
14 Şubat 2011 Pazartesi 22:47
hade hayırlısı umarız sempozyumun bingöl üniversitesinin aracılığıylan bingöllüye ve zazacanın gelişimine katkı sağlar...........
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın