Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ekim 2020 Salı
17 °C Yer yer bulutlu

Şık: 'Mahallemize hayırlı olsun'

İnönü Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi inşaatına başlandığını söyleyen İnönü Mahallesi Muhtarı Şemsettin Şık: 'Proje hayata geçtiğinde mahallemizin çok ciddi bir ihtiyacı da karşılanmış olacak. Mahallemizin diğer ihtiyaçlarını de bir bir gideriyoruz' dedi.

13 EKİM 2020 SALI 17:21
8
3077
4
AA aa
Şık: `Mahallemize hayırlı olsun`

İnönü Mahallesi Muhtarı Şemsettin Şık, 29 Mart 2019 yerel seçimlerinden buyana yaptıkları çalışmaları anlattı, en büyük kazanımları olan Aile Sağlık Merkezi inşaatın başlandığını vurguladı.

“Büyük bir ihtiyaçtı…”

İnönü Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılması planlanan ancak bir dizi yer değişiklikleri nedeniyle ertelenen Aile Sağlığı merkezi binasının inşa edilmesi için İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu ve Bingöl Valisi Kadir Ekinci'yle görüştüğünü anlatan Muhtar Şemsettin Şık: “Mevcut bir proje vardı ancak yenilenmesi gerekiyordu. 2019 çıkan yeni deprem yönetmeliğine göre proje revize edip ihalesi gerçekleştirildi. Çalışmalara başlandı, şuanda temel kazısı yapılıyor. Temennimiz, temel seviyesinin bu yıl tamamlanması yönünde. Burası Sağlıklı Yaşam Merkezi + Aile Sağlık Merkezi (6 Hekimlik) + Toplum Sağlığı Merkezi binası olarak inşa edilecek. Proje hayata geçtiğinde mahallemizin çok ciddi bir ihtiyacı da karşılanmış olacak. Bu hususta Valimiz Sayın Kadir Ekinci'ye, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Mehmet Emin Gündoğdu'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Sorunların çözümünde gayretimiz sürüyor”

Mahallelerindeki sorunları çözüp ihtiyaçları gidermek için çabalarının yoğun şekilde sürdüğünü anlatan Muhtar Şık, trafolarımızın boyanması, aydınlatma sorunlarının giderilmesi, beton direklerin kaldırılması, kaldırımların onarılması, asfaltlama çalışmalarının yapılması,  temizlik çalışmalarının yoğunlaştırılması ve otobüs duraklarının yenilenmesi gibi birçok adım atıldığını belirtti.

Taziye evi çalışmalarının sürdüğünü, park ve gençlik merkezi yapımı için Bingöl Belediyesi'yle görüşmelerin devam ettiğini aktaran Muhtar Şık: “Bize her türü desteği veren ve ihtiyaçlarımızı karşılamada büyük bir hassasiyet gösteren Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Erdal Arıkan'a ve FEDAŞ İl Müdürümüz Sayın Fatih Balta'ya teşekkür ediyoruz. İnşallah tüm bu çalışmalar tamamlandığında Bingöl'ün örnek bir mahallesi olacağız” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63241)
14 Ekim 2020 Çarşamba 00:16
Helal olsun böyle muhtara Bizim inalı mahallesinin muhtarıda sağlık ocağı getirecek SÖZDE.
Beğendim (0) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63223)
13 Ekim 2020 Salı 18:00
Şu toki nin ortasında kalan...... işgal ettiği arsanın akıbeti ne oldu sayin muhtar
Beğendim (14) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63299)
15 Ekim 2020 Perşembe 17:23
@Misafir Kullanıcı Hayir arsanın bitişiğinde yapılıyor.. orası Bingöl belediyesi nin yuzkarası
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63259)
14 Ekim 2020 Çarşamba 13:02
@Misafir Kullanıcı Bahsettiği sağlık ocağı oraya yapılmıyor mu?
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
20.10.2020
17:00
Berdibek: `Bir uzun yol şoförü misalidir siyaset`
Berdibek: 'Bir uzun yol şoförü misalidir siyaset'
'Bingöl halkı kadirşinastır. Düğününde, taziyesinde, hastalığında yanında görmek istiyor, bu hassasiyeti göstermenizi bekliyor. Bir uzun yol şoförü misalidir siyaset. Bazen lastik patlar, bazen arıza yapar aracınız. Nihayetinde taşıdığınız yükün kıymetini biliyorsanız, temkinli ve dikkatli olursunuz. Bizler de bu tecrübelerle yolumuza devam ediyor, hizmet üretimi için çabamızı sürdürüyoruz. Bu yolda tek derdimiz var, halkın gönlünde ilelebet yer almak..'
20.10.2020
16:40
Millet bahçesinde ilk kazı!
Millet bahçesinde ilk kazı!
Genç Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Bingöl tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen Millet Bahçesi projesinde ilk kazma vuruldu. Çalışmaların aralıksız sürdürüleceği ve projenin 2021 yılının Haziran ayı içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.
20.10.2020
16:39
`İş hanını geri almak 26 milyon TL`ye mal oldu!`
'İş hanını geri almak 26 milyon TL'ye mal oldu!'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması üzerine verdiği önergede: 'AKP'li Bingöl Belediyesi'nin bir önceki dönem parti yönetiminin, 5 milyon 656 bin TL ihale bedeli ile sattığı belediyeye ait iş hanını geri alması 26 milyon TL'ye mal olmuştur' dedi.
20.10.2020
16:38
Bal, Edirne`ye atandı
Bal, Edirne'ye atandı
Bingöl İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal, Edirne İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne atandı.
20.10.2020
16:37
19 Sivil Şehit Dualarla Anıldı
19 Sivil Şehit Dualarla Anıldı
Bingöl'de 18 yıl önce bugün bir mezrada teröristler tarafından şehit edilen 19 sivil dualarla anıldı.
20.10.2020
16:36
`İnsanlarımız, bu lanet yüzünden çok büyük acılar çekti`
'İnsanlarımız, bu lanet yüzünden çok büyük acılar çekti'
20 Ekim 1992 yılında Bingöl'ün Solhan ilçesindeki olayın unutulmadığını aktaran Kızılboğa: 'Terör, ülkemizde uzun yıllar boyunca kan döktü. İnsanlarımız, bu lanet yüzünden çok büyük acılar çekti ve çekmeye devam ediyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın