KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Sınav değil, yetenek odaklı çalışmalıyız

Bingöl Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil; Okuduğumuz üniversitenin adı ne olursa olsun, çok çalışmamız gerek ve bu çalışma kesinlikle sınav odaklı değil ilgi alanlarımıza, yeteneklerimize göre olmalı dedi.

Sınav değil, yetenek odaklı çalışmalıyız
22 KASIM 2018 PERŞEMBE 22:06
2
1843
2
AA aa

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Bingöl'e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Bingöl Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Bingöl Valisi Kadir Ekinci ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak'ın katıldığı söyleşi programına, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenen söyleşi programının açılış konuşmasını yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelip onure ettikleri için, İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil'e teşekkür ederek sözlerine başladı.

Çapak: “Bölgeye önemli katkılarımız olacak”

Bingöl Üniversitesinin 11. kuruluş yılında olmasına rağmen bölge üniversiteleri arasında iyi bir yerde olduğunu ifade eden Rektör Çapak: “8 fakülte, 5 MYO,  2 tane yüksekokulumuz ve 4 enstitü ile eğitim hayatımıza devam ediyoruz. Diş hekimliği fakültemiz bu yıl öğrenci aldı. BESYO'muz geçen yıl öğrenci almaya başladı. İnşallah önümüzdeki süreçte fakülteye de dönüştüreceğiz. Öğrenci sayımız 16 bine yakın bir sayıya ulaştı.  En önemlilerden biri de pilot üniversite seçilmemizdi. Çok ciddi ve toplumsal faydaya dönük projelerimiz var. Bu kapsamda bölgeye önemli katkılarımız olacak. Yapımı süren hayvan hastanemiz, kısa bir süre içinde açılışını gerçekleştireceğimiz yeni kütüphanemiz ve İlahiyat Fakültemizin inşaatları tüm hızıyla sürüyor. Biz üniversite olarak bölgede iyi bir noktada olduğumuzu ve daha iyi bir noktaya geleceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

“Gönül birliğiyle bu sorunları aşacağız”

Prof. Dr. Çapak'ın ardından bir selamlama konuşması yapan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl'e iki hafta önce atandığını hatırlatarak sözlerine başladı. Vali Ekinci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bingöl'ün sorunlarını ve bu sorunların çözüm yollarını hep birlikte el ele vererek çözeceğiz. El birliğiyle, gönül birliğiyle bu sorunları aşacağız. Bir vali olmaktan öte bir kardeş ve bir abi olarak beni görürseniz sevinirim.”

Erdil: “Sınav odaklı değil ilgi alanlarımıza ve yeteneklerimize göre çalışmalıyız”

Açılış konuşmalarının ardından söyleşi programına geçildi.  Programda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, “Okuduğumuz üniversitenin adı ne olursa olsun, çok çalışmamız gerek ve bu çalışma kesinlikle sınav odaklı değil ilgi alanlarımıza, yeteneklerimize göre olmalı. Bu şekilde hem bireysel hem de toplumsal olarak bulunduğumuz konumdan daha yüksek bir seviyeye sıçrama yapabiliriz” diye konuştu.

“Aslında sınırlarımızı kendimiz oluşturuyoruz. Kendimizi dar bir mukadderata hapsedip duruyoruz” şeklinde sözlerini sürdüren Prof. Dr. Erdil, “Oysa iyi hedefler oluşturup çok çalışmamız ve ilk önce kendi sınırlarımızı aşmamız gerek. Böylece çok daha iyi bir seviyeye gelebiliriz. Çevremize dönüp baktığımızda, çok kıt imkânlarla kendi sınırlarını aşabilmiş pek çok başarılı isim görebiliriz. Bizim de bunu yapmamamız için kendimiz dışında herhangi bir engelimiz yoktur” dedi.

Güvenlik için alınan tedbirlere de değinen Prof. Dr. Erdil, “Gizlenmiş terör, güvenliğin tam olarak sağlanamadığı durumlarda ortaya çıkar. Güven olmazsa asla özgürlük olmaz. Güvenliğin olmadığı yerde de korku ve terör olur. Dolayısıyla güvenliğin sağlanması lazım” diye ifade etti.

Prof. Erdil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kişi başına düşen gelir bakımından çok yüksek bir seviyede olmasak da bizdeki paylaşım geleneğinin gelişkin olması bizim standartlarımız ile gelişmiş ülke standartları bakımından benzer bir seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta pek çok gelişmiş ülkeden daha iyi bir refah seviyesindeyiz. Tabi ki de bu seviye bizim için yeterli bir seviye değildir. Daha çok çalışıp daha da yüksek seviyeler hedefliyoruz ve bu doğrultuda gayret gösteriyoruz.”

Bingöl Üniversitesi öğrencileri tarafından kendisine yöneltilen soruları da cevaplayan Prof. Dr. Erdil, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünün önemli bir bölüm olduğunu belirterek, iş sağlığı ve güvenliğinin batı standartlarına çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

Programın bitiminde Prof. Dr. Erdil'e Rektör Prof. Dr. Çapak tarafından bir de plaket takdim edildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_33377)
24 Kasım 2018 Cumartesi 00:01
Ziraat Fakültesi Tarla bitkileri bölümü hocaları Erkan Boydak ve Hasan Kılıç başı açık öğrencilere ızdırap oluyorlar 80 darbesinde türbanlı kardeşlerimizin çektiklerini şimdi onlar başı açık arkadaşlara eziyet ediyorlar okullarını uzatabildikleri kadar uzatıyor lar. ..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_33370)
23 Kasım 2018 Cuma 18:51
Kira ve konut fiyatlari disinda ne faydaniz oldu be kardesim
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın