KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-1 °C Açık

'Solhan'a yapılan hizmetler yetersiz ve eksik'

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya; 'Solhan esnafını dinledik, yolda yeteri kadar kavşak yok, yolun şehir geçişinin BSK asfalt yapılması güzel ve bu yapılması gereken bir hizmet. Ancak bu hizmet yapılırken sanki tamamen maliyetten kaçarak güvenlik ve park şeridi düşünülmemiş.'

`Solhan`a yapılan hizmetler yetersiz ve eksik`
19 ARALIK 2022 PAZARTESİ 18:43
3
1842
0
AA aa

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Solhan'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Solhan İlçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunan HÜDA PAR İl Başkanı Refik Alpaya, Solhan'daki sorunlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Alpaya, ziyaret sonrası yaptığı yazılı açıklamada, Solhan'a yapılan hizmetlerin yetersiz olduğunu, Solhan esnafı ve halkının yapılan hizmetlerden verim alamadıklarını ve ilçe merkezinde ulaşımda güçlük yaşandığını söyleyerek, Diyanet Vakfının dükkân kiralarına uygulamak istediği zammın yürürlükte olan yüzde 25 artış kuralına aykırı olduğunu vurguladı.

Alpaya, İlçedeki yol yenileme çalışmasında emniyet ve park şeridinin olmaması ve Diyanet Vakfı'na ait ilçede bulunan iş yerlerine yüzde 71 zam oranının kabul edilemez olduğunu söyledi. Alpaya, Solhan'ın Arakonak beldesine ise doğal gaz verilmesi gerektiğini söyledi.

“Emniyet ve park şeridinin olmaması büyük eksiklik”

Yol çalışmasında emniyet ve park şeridinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirten Başkan Alpaya, İlçe merkezinden geçen ve bu sonbaharda BSK asfalt yapılan şehirler arası D300 karayolundaki yol yenileme, orta refüj ve kaldırım çalışmasının 20 bin nüfuslu bir ilçenin ihtiyacı olan yol güvenlik ve park şeridi ile bağlantı yolları ve kavşakların düşünülmeden yapıldığını yol projesinin neredeyse tamamen çevre yolu statüsünde yapıldığını esnaf ve ilçe sakinlerinin ciddi tepkisine sebep olduğunu vurguladı.

Alpaya,” Solhan esnafını dinledik, yolda yeteri kadar kavşak yok, yolun şehir geçişinin BSK asfalt yapılması güzel ve bu yapılması gereken bir hizmet. Ancak bu hizmet yapılırken sanki tamamen maliyetten kaçarak güvenlik ve park şeridi düşünülmemiş. Şehir içinde bir kavşak yapılmış, belediye kavşağı ise iptal edilmiş. Bir yangın afetinde itfaiye aracının çıkışı bile düşünülmemiş. Burada ilçenin güneyinden doğu, batı güzergahı olmak üzere yeni bir çevre yapılması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

“Yüzde 71 zam oranı kabul edilemez”

Diyanet Vakfı'nın gerek Bingöl'de gerekse Solhan'da işyerlerine yapacağı yüzde 71 zam oranının kabul edilemez olduğunu belirten Alpaya, Ulu Cami esnafını ziyaret ederken ekonomik kriz içinde bulunan esnafın kiracısı olduğu vakıf tarafından kiralara yüzde 71 oranında yeni yılda zam yapılacağına dair ihtar edildiği, bu durumun iş yapamayan esnaf için ciddi bir yük olacağı, devletin kira artışı için belirlediği yüzde 25 artış oranına vakfın ve devletin resmi kurumlarının uyması gerektiğini vurguladı.

“Arakonak beldesine doğalgaz verilmeli”

Arakonak Belediyesini de ziyaret eden Alpaya, belde halkının sorun ve sıkıntılarını dinlediğini, hizmetlerinden ve borçsuz belediye olmasından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Döner'e teşekkür etti.  Alpaya, en kısa zamanda Arakonak Belediyesine depolama yöntemiyle doğalgaz verilmesini söyleyerek, çevre illerden Elazığ'ın Karakoçan ilçesi ve Sarıcan beldesini emsal göstererek Arakonak beldesine de depolama yöntemiyle doğalgaz verilmesi gerektiğini söyledi.

Ziyaret sonrası HÜDA PAR Bingöl il teşkilatı ve beraberindeki heyet ilçeden ayrıldı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın