KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Son 30 Yılın En Düşük Seviyesi

Bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere Bingöl'e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil; Bu yıl terör örgütüne sadece 95 kişi katılmış, terör örgütüne katılım oranını son 30 yılın en düşük seviyesine çekmiştir dedi.

Son 30 Yılın En Düşük Seviyesi
22 KASIM 2018 PERŞEMBE 21:59
2
1912
0
AA aa

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Bingöl'e geldi. Vali Kadir Ekinci'yi ziyaret eden Bakan Yardımcısı Erdil, İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) heyeti ile birlikte Bingöl'de bir günlük bir çalışma yapacaklarını söyledi.

Erdil; “Cumhurbaşkanımız devletin vatandaşla kucaklaşmasını sağlamak ve karşılıklı etkileşim içerisinde hizmet kalitesini artırmak üzere bürokratik engellerin aşılması, karar verme mekanizmalarının hızlandırılması ve en hızlı şekilde hizmet sunulması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni öngörmüş ve sizlerin de onayıyla bu sisteme geçilmiştir. Sıra artık kurumların bu öngörüyle yeni sisteme uyumuna gelmiştir. Bu hedefle başlattığımız çalışmalar hızla devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı olarak bu anlayışla ülkemizin bütün il ve ilçelerinde vatandaşımıza sunulan hizmetleri yerinde tespit etmek, denetlemek ve daha üst standartlara nasıl getirebileceğimize dair düzenlenen bir dizi ziyaret kapsamında sizlerleyiz. Sayın Bakanımızın talimatıyla Bakanlığımız bünyesinde hayata geçirdiğimiz İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi de işte bu anlayışla başlattığımız bir girişimdir. Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla Bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasiteleri mercek altına alınacak bu amaçla birimler arası iletişim arttırılacak, sahadaki görüş ve önerileriniz doğrultusunda Merkezde yapılacak değerlendirmeler sonucunda hizmet standardının yükseltilmesine yönelik önlemler alınacaktır. Mevcut süreçte ilk olarak 81 ilimize ziyarette bulunmuş ve 4 bine yakın personelle bir araya gelme fırsatını yakalamış durumdayız. Gelen öneri ve fikirler doğrultusunda hazırlanan raporlar İllerle paylaşılmaya başlanmış ve öngörülen çözüm yolları hayata geçirilmeye başlanmıştır. Alınan önlemlerin sahadaki yansımaları ve etkinliği pek tabii ki yeniden değerlendirmeye tutulacaktır” şeklinde konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILIMDA DÜŞÜŞ YAŞANDI”

Terör örgütüne katılımın azaldığını vurgulayan Erdil, şu açıklamaları yaptı:

“Önemli sorunlarımızdan biri olan terör ve terörizmle mücadelede kararlı bir şekilde ilerleme kaydetmekteyiz. Bu yıl yapılan operasyonlar ve alınan tedbirler neticesinde 1282 teröristi etkisiz hale getirmiştir. Terör örgütüne karşı yürüttüğümüz başarılı operasyonlar ve örgüt içindeki çarpık ilişkilerin gün yüzüne çıkması ile örgüte katılan kişi sayısı da gün geçtikçe düşmektedir. Bu yıl terör örgütüne sadece 95 kişi katılmış, terör örgütüne katılım oranını son 30 yılın en düşük seviyesine çekmiştir. Tüm bu mücadele kapsamında her sorunun çözümünde olduğu gibi terör sorununun çözümünde de topyekûn mücadele anlayışıyla hareket etmekteyiz. Bu yaklaşımla; öngörüde bulunuyor, sahadan alınan verileri analize tabi tutuyor, hedefi tespit edip bu doğrultuda strateji oluşturuyoruz. Terörle mücadelede Mehmetçiğimizi, yerli ve milli yüksek teknoloji silah ve teçhizatla donatıyor, onların sayesinde sağlanan güven ve huzur ortamında,  bir zamanlar terör nedeniyle büyük acılar çeken çocuklarımıza yeni spor salonları ve sosyal tesisler hediye ediyoruz. Toplumumuzun huzuru ve güvenliği her şeyden önce gelir. Bu anlayışla bir yandan terörle mücadele ederken diğer yandan da toplumsal huzurun ve güvenin tesisi için başta asayiş, terör ve narkotik olmak üzere her türlü potansiyel suç unsurunu en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.  Bu alanda da oldukça başarılıyız. Gerek aranan suçluların en kısa sürede yakalanması gerekse bu doğrultuda suç delillerinin hızlı ve etkin bir şekilde tespiti ve analizi konusunda en üst düzey teknolojik imkânlara sahibiz. Tüm bu imkânlar ve alınan tedbirler neticesinde; 2018 yılının ilk 10 ayında geçen senenin aynı dönemine göre oto hırsızlığı yüzde 35,5; ev ve işyeri hırsızlığı yüzde 27, yankesicilik yüzde 25 oranında düşüş kaydedilmiştir. Genel olarak malvarlığına karşı işlenen asayiş suçlarında, alınan önleyici güvenlik önlemleri ve araç gereç ve teknik donanımda yapılan iyileştirmelerin de etkisiyle geçen yıla göre 2018 yılında yüzde 25,5 azalma sağlanmıştır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın