KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Sorun, kaçak kullanımdan kaynaklanıyor

Taşlıçay Köyü’ndeki slikozis hastalarının elektrik kesintilerinden dolayı göç etmek zorunda kaldığı iddiaları üzerine açıklamada bulunan Fırat EDAŞ, sorunun kaçak elektrik kullanımından kaynaklandığını bildirdi.

Sorun, kaçak kullanımdan kaynaklanıyor
08 ŞUBAT 2014 CUMARTESİ 08:58
0
2936
0
AA aa

Gazetemizde, Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay Köyü'ndeki 15'i yatalak 170 hasta oksijene bağlı silikozis hastasının köydeki elektrik kesintisinden dolay göç etmek zorunda kaldığı iddialarının yer aldığı “KESİNTİLER GÖÇ ETTİRİYOR” başlıklı haber üzerine açıklamada bulunan Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Fırat EDAŞ), sorunun kaçak elektrik kullanımından kaynaklandığını belirtti.

Karlıova İlçesi 2013 yılı 12 aylık Lokasyon bazlı arıza istatistiklerini da yayınlayan Fırat EDAŞ, 1 yıl boyunca toplamda 24 arıza olduğunu, bu arızaların büyük bölümünün de köylülerin çok ciddi oranda kaçak elektrik kullanmalarından dolayı normalin üzerinde olan yüklenme sonucu aşırı akımdan sigortaların atması ile oluşan kesintiler olduğunu vurguladı.

Taşlıçay Köyü'ndeki mevcut Trafoda OSOS(Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi) sistemi takılı olup trafodan çekilen gücün anlık ölçülebildiğinin kaydedildiği açıklamada, 2013 yılı 11 ve 12'inci aylar arasındaki kayıp kaçak oranının yüzde 79,97 olduğu vurgulandı.

Açıklamada: “Dolayısıyla, köydeki bu kaçak kullanıma son verilmesi durumunda problem ortadan kalkacaktır” denildi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın