KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Sosyal Belediyeciliğe Önem Veriyorum

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Aday Adayı Alican Bayram; Başkanlık görevi bana nasip olmasa bile hazırladığım projeleri uygun görülen başkana seve seve veririm. Sosyal belediyeciliğe her zaman daha çok önem veririm ve projelerimi bu şekilde hazırlandım dedi.

Sosyal Belediyeciliğe Önem Veriyorum
15 KASIM 2018 PERŞEMBE 17:37
58
5240
32
AA aa

Bingöl'de faaliyet gösteren yerel basın temsilcileriyle bir araya gelen Alican Bayram, adaylık başvurusu ve projelerini anlattı.

Projelerinin asla kendine ait olmadığının altını çizen Bayram, “Ben seçilirim veya seçilmem mühim değil. Önemli olan fikirlerimin toplumda kabul görmesi, insanların zihninde yer edinmesidir. Seçilmesem dahi, seçilecek olan her kim olursa projelerimi ona vereceğim. Bu projeleri kendim için değil bu şehir için hazırladım. Onun için seçilecek kişi fark etmeksizin projeler Bingöl'ün ve Bingöl halkınındır” şeklinde konuştu.

“BELEDİYECİLİK VE PARKLAR ÜZERİNE TEZ YAZDIM”

Yüksek lisans tezini Belediyecilik ve Parklar üzerine yapan Bayram, akademik olarak bu alanda yaptığı çalışmaların ATRAX 2018 Fuarı'nda “Belediye Parklarının İşlevselleştirilmesi ve İyileştirilmesi İçin Sahip Olması Gereken Özellikler”
projesiyle ödül aldığını söyledi.

 “ASKERİ ALANDA KENT MEYDANI OLACAK”

Belediye'ye devredilen askeri alanda Belediye binasının ön tarafında Genç Caddesine bakan kısımda ticari alanlara ayrılan yerde bir kent meydanı projesi yapmayı planladığını ifade eden Bayram, “Ticari alanda dükkanlar yine olacak. Ahlat taşından yaparak estetik görünüme sahip 2 katlı geniş ticari işletmelerin yer alacağı projede, konservatuar, şehir kütüphanesi ve sosyal etkinliklerin yapılacağı bir Kent Meydanı projemiz var.  Meydanın altı otopark olacak. Burada bir su değirmenimiz ve yağmur suyunu depolayıp sulama ve temizlik için kullanmamızı sağlayacak depolarımız olacak. Meydanda bulunacak güneş enerjisi panelleriyle meydan kendi elektriğini üretecek.” dedi.

ALİCAN BAYRAM KİMDİR?

16 Şubat 1988'de Bingöl Merkezde doğdu. Lise eğitimini Bingöl Lisesinde tamamladı. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Rekreasyon Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitiminin 1 yılını öğrenci değişimi programından yararlanarak, Polonya Rzeszow şehri ve şehir ile aynı adı taşıyan Üniversitesinde okudu. Lisans eğitimi sonrasında 6 ay kadar Amerika Cape May' de iş ve yaşam tecrübesinden sonra eğitim amaçlı İngiltere Londra'ya yerleşti. 2 yıl Londra'da çalışıp Türkiye'ye 2014 yılında dönüş yaptı. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Rekreasyon Bölümünde “Belediye Parkları” üzerine yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede doktora eğitimine devam eden Alican Bayram 2015 yılından beri aynı üniversitenin akademik kadrosunda görev yapmaktadır.

Bayram projelerini şu şekilde açıkladı;

Kent Estetik Komisyonu

“Kent Estetik Komisyonu” İmar Kanunu çerçevesinde yerleşime açılacak ve hali hazırda yerleşik alanlardaki mevcut veya yeni yapılar için peyzaj mimarlığı, mimarlık, şehircilik ve kentsel tasarım çerçevesinde estetik çözümlere yönelik onay mercisi konumunda olacaktır. Kent Estetik Komisyonu'ndan oy çokluğu ile geçmeyen yapılar onaylanmayacaktır. Böylelikle şehrin estetik yapısı korunacak ve kangrenleşen imar sorunlarının benzerinin yaşanmasının önüne geçilecektir.

Kent Konseyi

Parklar ve Bingöl

“Şehrimizde bulunan bütün park alanları yeniden revize edilecek. Bununla ilgili mahallelerin demografik yapıları ortaya çıkarılacak ve halka görüşmeler sağlanarak parklardan beklentileri bilgi havuzunda toplanacaktır. Bir mahallede yer alan parklar birbirinin aynısı olmayacak ve mahallede farklı aktivite imkanlarına cevap verecek şekilde dizayn edilecektir.”

Rekreasyon ve Bingöl

“Uzmanlık ve çalışma alanımız olan “Yerel Yönetimlerde Rekreasyon” alanı ile şehrimize birçok fayda sağlamayı hedeflemekteyiz. Yerel yönetimler rekreasyonunu, toplumun zamanını faydalı kullanması için oluşturulacak aktivite çeşitliliği olarak ifade edebiliriz. Kahvehanelerimizin dolu olmasını ve şehirde yaşadığımız birçok sıkıntıyı, ilimizdeki sosyal aktivite olanağının eksikliğine bağlamak mümkün. Bu doğrultuda, Valilik, belediye, üniversite, ilgili il müdürlükleri, Kent Konseyi ve şehrin spor, sanat ve kültür alanında seçilmiş önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı bir ön komisyon oluşturulacaktır. Bu komisyon şehrin “Rekreatif Aktivite Haritası”nı çıkaracak ve olanakların değerlendirilmesi hususunu uzman görüşüne sunacaktır.”

Tarım ve Bingöl

Yerli Tohum Merkezi

Fide Üretimi

Yazılım Kulübü

“Bu kulübün temel amacı, özellikle çocuklarımızı potansiyel kahvehane müdavimi olmaktan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmaktır. Gelişen dünyada üretimin temel taşlarını teknoloji oluşturmaktadır. Teknolojiye ve bilgiye sahip olanlar dünyayı yönetmektedir. Bu bilgiye Bingöllü çocuklar neden ortak olmaya başlamasın?”

Kültür - Sanat ve Bingöl

Bingöl Belediyesi Konservatuarı

“Oluşturulacak birim için belediye bünyesinde ilk etapta konservatuar mezunu 2 tiyatro sanatçısı ve 2 müzisyenin (Piyano, saz ve keman öncelikli tercih olarak hedeflenmektedir) istihdamı sağlanacaktır. Yerelde tiyatro ve müzikle ilgilenen alaylılarında istihdamı ile aşağıdaki alanlarda genç nesil yetiştirilecektir.”

Yaratıcı Yazarlık Kursları

Spor ve Bingöl

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_33318)
22 Kasım 2018 Perşembe 16:47
Projeleriniz çok güzel. Kentin ve halkın gelişimi için gerçekten güzel fikirleriniz var ve böyle fikirlere sahip tek aday sizsiniz. İnşallah başarılı olursunuz ve halkımızı ileriye götürürsünüz.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_33160)
19 Kasım 2018 Pazartesi 11:50
Helal olsun çocuğa güzel fikirler ve projeler. Ama ne yazıkki böyle düşünen insanları birileri yemek için yapmaz birileride geleceği düşünüp bu arkadaş gibi bakmaz olaya. Kalkıp 'iş yok iş yemek yok' derler. Memleketin düzelmesi için böyle düşünen insanların artması ve siyasetçilerimizi bunlardan seçmemiz gerekir.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_33005)
17 Kasım 2018 Cumartesi 19:25
Bingöl de belediye başkanı seçilirse anadolu belediye başkanıyım dese şaşmam bu memleket bunu hak etmiyor yaziklar olsun bingölün havası suyu sana hasap sormuyorsa allah sorsun ne diyeyim bingölün herşeyden evel başkana değil bir hizmetkâr ihtiyacı var.bana diploma değil insan lazim
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32944)
17 Kasım 2018 Cumartesi 09:11
bir memleketin bu kadarda ayağa düşeceğini tahmin etmemiştim..düşürenler utansın..klavuzu karga olanın burnu .... çıkmazmış...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32937)
17 Kasım 2018 Cumartesi 07:38
Anadolu universitesi akademik kadrosunda oldugunu soyluyor. Bingöl universitesi arastirma gorevlisi kadrosunda, universite bunu anadolu universitesine doktora yapmaya gonderiyor ama ilimizin universitesini agzina bile almiyor. Gecen bi sunumunda da yine anadolu uni. adina konusuyordu Bingol universitesi personeliyim diyemiyor, kendince anadolu daha bi karizmatik. Ben Rektorun yerinde olsam bir dakika durmadan gorevlendirmesini iptal ederdim. Ağzina dahi almadigi universitenin bulundugu sehire ne katacak bu.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32986)
17 Kasım 2018 Cumartesi 16:06
@Misafir Kullanıcı Rektör bey sen kurs işlettin diye sana karışsın bir önce de sonra konuş sen orada..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32905)
16 Kasım 2018 Cuma 13:56
Seninde çapakçur vadisi projen yokmu?her gelen onunla kandırıyor bizi birazda sen dene
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32904)
16 Kasım 2018 Cuma 13:45
Yazılım kulübü mü? biri bu arkadaşa burası bingöl seni anlamazlar desin:)
Keşke olsan vallahi heveslendirdin beni
bu tarz adamlar akpden çıkmaz bizden çıkar normalde ama hayırlısı
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32902)
16 Kasım 2018 Cuma 10:58
etkilendim.İşi sana bıraksalar inanıyorum ki başarılı olacaksın...Ancak zannetmiyorum..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32899)
16 Kasım 2018 Cuma 10:36
memlekete bir Ali Bayram yeter eyer sende onlardansan bırakın artık bu şehrin yakasını
Dertli adam (@Misafir_32896)
16 Kasım 2018 Cuma 09:28
Yazık, tam dört yıldır parti devamlı belediyeye muhalif başka parti gibi davranıp yıprattı ve sahipsiz koydu
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın