KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Sosyal medya devinden flaş Rusya kararı! Tamamen askıya aldı

YouTube, Premium abonelik, Music Premium, sponsorluk, süper sohbet dahil olmak üzere Rus kullanıcıları için para kazanmayı tamamen askıya aldı.

Sosyal medya devinden flaş Rusya kararı! Tamamen askıya aldı
10 MART 2022 PERŞEMBE 11:15
0
3074
0
AA aa

YouTube, kullanıcılara artık Rusya'dan gelen izleyicilerin YouTube Music'in yanı sıra Premium aboneliği kullanamayacaklarını belirten açıklamayı yaptı.

YouTube, Premium abonelik, Music Premium, sponsorluk, süper sohbet dahil olmak üzere Rus kullanıcıları için para kazanmayı tamamen askıya aldı. Daha önceden yapılan açıklamada ise Google'ın, YouTube'da da kullanılan Google Ads içeriksel reklamcılığının Rusya'daki satışını askıya aldığı açıklanmıştı.

BİRÇOK KANAL İÇİN PARA KAZANMA ASKIYA ALINMIŞTI

YouTube Sözcüsü Farshad Shadloo Google'ın çatı şirketi Alphabet bünyesindeki video paylaşım sitesi YouTube'da, aralarında Russia Today'in (RT) de olduğu Rus devlet medyasına ait birçok kanalın reklam yayımlaması ve para kazanmasının askıya alındığını ifade etmişti.

Öte yandan Google Sözcüsü Michael Aciman, Rus devlet medyasına ait birçok kanalın Google'ın reklam hizmetleri vasıtasıyla reklam yayımlaması ve para kazanmasına ara verildiğini açıkladı.

BİR KISITLAMA DA INSTAGRAM'DAN

Facebook'un tepe şirketi Meta'ya ait olan Instagram, Rus devlet medyasından gelen gönderileri ve Rus kontrolündeki medya sitelerini etiketleme ve bulunmalarını zorlaştırma kararı aldı.

Öte yandan Facebook da reklamlarını Rusya'da kapattıktan sonra ülkede yasaklanmıştı. Ancak Rusya, Facebook'u yasaklarken Meta'ya ait olan diğer ürünlere bir engelleme getirmemişti.

TWITTER HEM RUSYA HEM DE UKRAYNA İÇİN KARAR ALMIŞTI

Diğer yandan, Twitter Safety hesabından yapılan açıklamada, Ukrayna ve Rusya'da reklamların geçici olarak askıya alındığı ifade edilmişti.

Açıklamada, söz konusu adımın kamu güvenliği bilgilerinin görünürlüğünü sağlamak ve reklamların bu bilgilerin önemini azaltmaması için atıldığı belirtilmişti.

BİRÇOK TEKNOLOJİ ŞİRKETİNDE ADIM AYNI

İnternet devlerinin ambargosu tüm hızıyla devam ederken özellikle teknoloji alanında birçok şirkette durum aynı. Geçtiğimiz günlerde Netflix, PayPal ve TikTok da Rusya'daki operasyonlarını durdurduklarını açıklamıştı.

Öte yandan Spotify yaptığı açıklamada, Rusya'daki ofisini süresiz olarak kapattığını duyurmuştu. Zoom ve Linkedin de Rusya'da yasak getirirken, Snapchat, Ukrayna'da harita özelliğini devre dışı bırakmıştı ve hem Ukrayna hem de Rusya'da reklam göstermeme kararı almıştı.

diğer teknoloji şirketlerinden AMD çip tedarikini yasaklarken, Apple Pay tamamen yasak getirmişti. Öte yandan Apple online satışlarını da durdurmuş Dell, DHL, Ericsson, Dropbox ise pazardan çıktığını duyurmuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın