Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ekim 2021 Çarşamba
9 °C Açık

Spor Haftası Etkinliği Açılışı Büyük İlgi Gördü

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

24 EYLÜL 2021 CUMA 16:15
1
470
0
AA aa
Spor Haftası Etkinliği Açılışı Büyük İlgi Gördü

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Avrupa Delegasyonu tarafından yürütülen, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası Türkiye'nin 81 ilinde eşzamanlı olarak başladı.

Şehir Stadyumunda yapılan açılış seremonisine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Hizmet Müdürleri, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen açılış konuşmasında; “Bakanlığımız ile Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğinde gerçekleşecek Avrupa Spor Haftası Türkiye'de hedef kitlesini 81 il olarak belirlemiştir. Avrupa Spor haftası boyunca tüm illerimizde Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri etkinlikleri gerçekleştirilecek olmakla birlikte, spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturucu çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecektir. Ayrıca Hafta boyunca pandemi kurallarına riayet edilerek temas ve salgın riskinin bulaşıcı etkisini minimuma indirecek bireysel branşlar başta olmak üzere belirlenen program dahilinde kano gösterileri ile Karate, Jimnastik, Taekwondo, Okçuluk, Tenis, Basketbol, Badminton ve Tekerlekli Kayak yarışmaları düzenlenecektir. Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını hayatın her anlamında etkisini sürdürmektedir. Bütün alanlarda olduğu gibi spor ve sağlık dünyasını da olumsuz etkileyen Covid-19'a karşı mücadelede Bu etkiyi azaltmak, spor ve hareket bilincini artırmak, salgınla mücadele ederken fiziksel olarak zinde kalmak amacıyla Herkes için Ulusal Spor ve Sağlık günleri kapsamında ülkemizin dört bir yanında kutlanacak Avrupa Spor Haftasının spor ve sağlık dolu geçmesini temenni ediyor, hafta boyunca yapılacak faaliyetlere katılım sağlayacak antrenör, sporcu ve gönüllü katılımcılara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında hafta boyunca (23-30 eylül 2021 tarihleri arasında)  kano gösterileri ile Karate, Jimnastik, Taekwondo, Okçuluk, Tenis, Basketbol, Badminton ve Tekerlekli Kayak yarışmaları düzenlenecektir.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın