KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Suriye sorunu ittifakla çözülür

Suriye'de yaşanan katliamlar Bingöl'ün Karlıova ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi. Açıklamada Suriye'deki sorunun dış müdahaleyle değil, bölge halklarının ittifakıyla çözüleceği belirtildi.

Suriye sorunu ittifakla çözülür
25 OCAK 2014 CUMARTESİ 07:34
2
5184
0
AA aa

Anadolu Gençlik Derneği Karlıova temsilciliği, Suriye'de yapılan katliamların son bulması ve gerçekleştirilen katliamları lanetlemek için basın açıklaması yaptı.

Karlıova Dörtyol mevkiinde yapılan basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Karlıova temsilciliği Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, Suriye'de yaşanan olayların endişe verici boyutlara ulaştığını söyledi.

Tiryaki: “Gelinen noktada Suriye halkına karşı Esat'ın büyük bir zülüm yaptığı gerçeğinden hareketle; bölgede büyük bir enformasyon kirliliğinin yaşandığı, gerçeklerin ne olduğunu söylemenin kolay olmadığı bir durumu yaşamaktayız. Bununla beraber basına sızdırılan binlerce görüntü Suriye'deki zulmün, işkencenin ve insanlık dışı bir uygulamanın olduğunu açıkça gözler önüne sermektedir” ifadelerini kullandı.

“Suriye sorunu dış müdahaleyle değil bölge halklarının ittifakıyla çözülür”

Suriye'de şuanda gelinen noktanın, emperyalistler tarafından en başından beri istenen nokta olduğunu belirten Tiryaki: “Çözüm öncelikli olarak bölgenin mevcut işgallerden kurtarılması ve yeni işgallere geçit vermeyecek bir zemine kavuşturulmasıdır. Yoksa Suriyelilerin kaderi ne diktatörlerin ne de emperyalistlerin ellerine bırakılamaz. Kimsenin Suriye'yi kanlı bir arenaya çevirme hakkı yoktur. Hepimizin arzusu huzur, saadet ve barıştır. Bu yenidünya emperyalistlerin planlarıyla değil İslam dünyasının temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturacakları birlikteliklerle kurulacaktır. Bunun için dış müdahale değil bölge halklarıyla bölgesel yönetimleri de zorlayarak yerli ittifaklar oluşturma çabaları şarttır” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın