Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
15 Ağustos 2020 Cumartesi
°C

Suriye sorunu ittifakla çözülür

Suriye'de yaşanan katliamlar Bingöl'ün Karlıova ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi. Açıklamada Suriye'deki sorunun dış müdahaleyle değil, bölge halklarının ittifakıyla çözüleceği belirtildi.

25 OCAK 2014 CUMARTESİ 07:34
1
4221
0
AA aa
Suriye sorunu ittifakla çözülür

Anadolu Gençlik Derneği Karlıova temsilciliği, Suriye’de yapılan katliamların son bulması ve gerçekleştirilen katliamları lanetlemek için basın açıklaması yaptı.

Karlıova Dörtyol mevkiinde yapılan basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Karlıova temsilciliği Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, Suriye'de yaşanan olayların endişe verici boyutlara ulaştığını söyledi.

Tiryaki: “Gelinen noktada Suriye halkına karşı Esat’ın büyük bir zülüm yaptığı gerçeğinden hareketle; bölgede büyük bir enformasyon kirliliğinin yaşandığı, gerçeklerin ne olduğunu söylemenin kolay olmadığı bir durumu yaşamaktayız. Bununla beraber basına sızdırılan binlerce görüntü Suriye’deki zulmün, işkencenin ve insanlık dışı bir uygulamanın olduğunu açıkça gözler önüne sermektedir” ifadelerini kullandı.

“Suriye sorunu dış müdahaleyle değil bölge halklarının ittifakıyla çözülür”

Suriye’de şuanda gelinen noktanın, emperyalistler tarafından en başından beri istenen nokta olduğunu belirten Tiryaki: “Çözüm öncelikli olarak bölgenin mevcut işgallerden kurtarılması ve yeni işgallere geçit vermeyecek bir zemine kavuşturulmasıdır. Yoksa Suriyelilerin kaderi ne diktatörlerin ne de emperyalistlerin ellerine bırakılamaz. Kimsenin Suriye’yi kanlı bir arenaya çevirme hakkı yoktur. Hepimizin arzusu huzur, saadet ve barıştır. Bu yenidünya emperyalistlerin planlarıyla değil İslam dünyasının temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturacakları birlikteliklerle kurulacaktır. Bunun için dış müdahale değil bölge halklarıyla bölgesel yönetimleri de zorlayarak yerli ittifaklar oluşturma çabaları şarttır” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2020
16:40
Solhanspor için birlik zamanı!
Solhanspor için birlik zamanı!
Gösterdikleri başarılı performansın ardından voleybolda Efeler Ligi'ne yükselerek Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımları ağırlayacak olan Solhanspor teknik heyeti ve yönetimi, siyasi, bürokrasi, yerel yönetimi ve kentteki büyük yatırımcıları, maddi ve manevi destek vermeye davet etti.
14.08.2020
16:39
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Bingöl'de evlerinin arka kısmında bulunan boş alanda tahta ve hortumdan pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istiyor.
14.08.2020
16:38
Doğu`da 246 hektar alan yandı
Doğu'da 246 hektar alan yandı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde son 8 ay içerisinde 58 yangının çıktığını belirten Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, 50'si orman ve 8'i ziraat alanında çıkan yangınlarda 246 hektar alanın yanarak zarar gördüğü söyledi.
14.08.2020
16:37
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı protokol gereği, 9 aylık alınacak personel alımları geçici süreliğine durduruldu.
14.08.2020
16:36
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
İnşaat Mühendisleri Odası Bingöl İl Temsilciliğine Ayetullah Keskin atandı.
14.08.2020
16:35
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Önceki dönem MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Buyankara: 'Teröristler tarafından Şehit edilen Belediye Başkanımız Hikmet Tekin'in isminin Bingöl Havalimanı verilerek yaşatılmasını talep ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın