KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
27 °C Kısmen güneşli

Tarihi yerleşim yerini ziyaret ettiler

Atatürk İlkokulu Okul öğrencileri ve öğretmenleri, Solhan'da sular altında kalacak olan 3 bin 600 yıllık tarihi yerleşim yerini ziyaret etti.

Tarihi yerleşim yerini ziyaret ettiler
04 EKİM 2019 CUMA 17:56
6
4453
4
AA aa

Solhan ilçesi Murat Köyü'nde geçtiğimiz yıl yapılan kazılarda ortaya çıkan ve Urartu dönemine ait olan 3 bin 600 yıllık tarihi alanı bu kez öğrenciler ve öğretmenler ziyaret etti.

Merkez Atatürk İlkokulu Okulu öğrencileri, müdür Aydın Başoğuz, okul öğretmenleri Serhat Bürke ve Yunus Deniz öncülüğünde okulun 4.sınıf öğrencilerinden oluşan 50 öğrencilik öğrenci kafilesi Bingöl Solhan İlçesi Murat Köyünde Urartu dönemine ait yaklaşık 3 bin 600 yıllık yerleşim yerini ziyaret etti.

Öğretmenleri tarafından yapılan bu gezide öğrencilere ulusal tarih bilinci, ulus, yurt ve doğa sevgisi kazandırmak amaçlanarak kazı alanında Arkeolog Lokman Emre Kavak ve Zeki Mertoğlu'ndan kazı alanı hakkında bilgi alan öğrenciler çıkarılan eserleri yerinde görme fırsatı bularak, eserlerin nasıl çıkarıldıkları ve korundukları hakkında da bilgi sahibi oldular.

Söz konusu olan kazı alanındaki etkinliler hakkında bilgi alındıktan sonra Atatürk İlkokulu 4/C ve 4/F sınıfı öğrenci ve öğretmenleri ile Yüzenada ve Şeref Meydanı da ziyaret edilerek öğrencilere doğa ve yurt sevgisi kazandırma amaçlanarak yapılan okul gezisi sonlandırıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51149)
05 Ekim 2019 Cumartesi 04:32
güzel bir etkinlik kutlarım
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51136)
05 Ekim 2019 Cumartesi 00:55
Alakası yok tarihle
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51229)
06 Ekim 2019 Pazar 13:31
@Misafir Kullanıcı Siz tarihçi misiniz? Hangi ölçüye göre tarihle alakası olmadığını iddia ediyorsunuz merak ettim.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51092)
04 Ekim 2019 Cuma 18:28
Aydın Basoguz (Basuğay) Tebrikler:))
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın