Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Ağustos 2020 Pazartesi
°C

Tarım Sigortası Poliçelerinde Büyük Artış

2006 yılında kanunlaşarak yürürlüğe giren 5363 Sayılı TARSİM kapsamında, İlimizde bugüne kadar yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ve önümüzdeki yılların yol haritasının belirlenmesi amacıyla İlimizi ziyaret eden Erzurum Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Bölge Müdürü Meriç ÖZDEMİR, İl Müdürümüz Burhan BAHADIR, Tarım Kredi Kooperatifi Bingöl Müdürü Suphi ÇETKİN, ilgili Şube Müdürleri yine Bölge Müdürlüğünde görevli personel Mehmet ZENGİN ile tohumculuk Firmaları temsilcilerinin de katılımları ile sigortalı üreticilerimizin artırılmasına yönelik fikir alışverişi sonrası örnek çiftçilerimizin sahada ziyaretine geçildi. Bu kapsamda Çavuşlar Köyünde örnek kapama ceviz bahçesi, Çayağzı Köyünde sözleşmeli mısır üretimi yapan üreticilerimizin tarlaları ve Garip Köyünde çilek üretimi gerçekleştiren çiftçilerimiz ziyaret edilerek, Tarım Sigortalarının kapsamları hakkında ön bilgi verildi.

10 TEMMUZ 2020 CUMA 21:46
7
765
0
AA aa
Tarım Sigortası Poliçelerinde Büyük Artış

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Müdürü BAHADIR, "İlimizde tarımda sigortalılık oranının her geçen arttığını beyan ederek;  İlimizde 2006 yılından 2018 yılına kadar TARSİM kapsamında 27.635 büyükbaş-küçükbaş hayvanımız sigortalı iken bu rakam 2018-2020 yılları arasında %168 artış sağlayarak 46.550 âdete, sigortalanan bitkisel üretim alanımız 2006-2018 yılları arasında 1.811 dekar alan iken bu rakam 2018-2020 yılları arasında %150 bir artışla 2.720 dekar alana ve sigortalanan arılı kovan sayımız ise 2006-2018 yılları arasında 87.017 adet iken bu rakam 2018-2020 yılları arasında %50 artış sağlayarak, tüm yıllar toplamında ise 131.826 adet kovan sayısına ulaştığını ve Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) ile sistem güvence altına alınmış, yaşanan risklere maruz kalan üreticilerimizin ürünleri teminat altına alınarak, üretimin sürdürülebilir olması için çok önemli olduğunu belirterek, bu kapsamda İl Müdürlüğü olarak çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini beyan ederek, TARSİM Bölge Müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ettiğini" ifade etti.

Ardından söz alan Erzurum Bölge Müdürü Meriç ÖZDEMİR, "5363 Sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında üreticilerin riskleri teminat altına alınarak, meydana gelen hasarların tespit edilmesi ve bunun sonucunda gerekli tazminat ödemelerinin yapılması sağlanmaktadır. Tarım sigortalarının geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve diğer teknik hizmetlerin yürütülmesi amacıyla kurulan Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), ilk devlet destekli tarım sigortası poliçesini 01 Haziran 2006 tarihinde kesmiştir dedi. İl Müdürümüzün de ifade ettiği gibi Bingöllümüzde çok ciddi artışlar kaydederek, İl Müdürümüzün şahsında emeği geçen tüm personellere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllar sigortasız üreticilerin kalmamasını temenni ediyorum" dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın