Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Eylül 2020 Cuma
°C

Taş ocakları insana zarar veriyor

Merkeze bağlı Çobantaşı Köyü Muhtarı Ahmet Korkmaz, köyün yakınlarında bulunan taş ocaklarının doğaya ve çevreye zarar verdiğini, ocaklardan çıkan tozdan birçok köylünün etkilendiğini söyledi.

10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ 17:33
10
1066
0
AA aa
Taş ocakları insana zarar veriyor

İş insanı Doğan Koç'un geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrası taş ocakları yeniden gündeme gelmişti. Koç, yaptığı paylaşım sonrası ölüm tehditleri aldığını belirterek suç duyurunda bulunmuş ve konuyu yerel basına taşımıştı.

Çobantaşı Köyü Muhtarı Ahmet Korkmaz, Doğan Koç'un paylaşımı ve söylediklerinin birbiriyle çeliştiğini söyleyerek taş ocaklarından birinin Doğan Koç tarafından işletildiğini ve dağ keçilerini dile getirdiği kadar 10 yıldır faaliyet gösteren taş ocağının doğaya verdiği zararı dile getirmesini istedi. Konu ile ilgili açıklama yapan Korkmaz, “dağ keçilerini dile getirdiği kadar 10 yıldır kurulu olan bu ocağın köylüye verdiği zararı dile getirseydi. Ocağı işleten kendisi, ocağın çalışma süresi bitmesine rağmen çalışmaya devam ettiren de kendisidir. Ocaktan çıkan atık malzeme ve bu köy için büyük bir tehlike, dere yatağına bırakılmış ve asla köylü düşünülmemiştir. Çobantaşı Köyü 1991 yılında büyük sel felaketi yaşamış olmasına rağmen Doğan Koç'un umurunda bil değil. Doğan Koç'un buradaki paylaşımları kendi çıkarından başka bir şey değildir.” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.09.2020
17:49
`Kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz`
'Kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz'
AK Parti'li Yılmaz, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, 'Biz hiçbir zaman kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz, kararlı bir şekilde hakkımızı savunuruz, gücümüzü de ortaya koyarız, diplomasimizi de sonuna kadar kullanırız.' dedi.
25.09.2020
17:48
Sözen`den Bakan Soylu`ya tam destek
Sözen'den Bakan Soylu'ya tam destek
Sözen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AYM arasında yaşanan tartışmaya dahil olarak, 'Amasız, fakatsız, lakinsiz, bakanımız Süleyman Soylu'nun yanındayız. Çünkü bakanımız, şehitlerimizin gazilerimizin en büyük destekçisi ve terör örgütlerinin en büyük düşmanıdır' dedi.
25.09.2020
17:47
Genç Kızılay`dan ihtiyaçlar sahiplerine gıda desteği
Genç Kızılay'dan ihtiyaçlar sahiplerine gıda desteği
Bingöl'deki Genç Kızılay İl Başkanlığı, kent genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteğinde bulundu.
25.09.2020
17:46
`Bu binalar hızlı bir şekilde yıkılmalı`
'Bu binalar hızlı bir şekilde yıkılmalı'
Saray Mahallesi sakinleri, boşaltılmış binaların içinde uyuşturucu kullanıldığını belirterek, hızlı bir şekilde yıkılması gerektiğini söyledi.
25.09.2020
17:45
Bingöl`de hırsızlık yapan 5 şüpheli tutuklandı
Bingöl'de hırsızlık yapan 5 şüpheli tutuklandı
Bingöl polisi, ev ve iş yerinde hırsızlık yapan şüphelileri yakaladı. Şüpheli 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
25.09.2020
17:44
Jandarmadan Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri
Jandarmadan Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği, Merkez İlçesi İçmeler mahallesinde 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konulu' seminer düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın