KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Tümsiad bingöl şubesi, ilk adımı attı

TÜMSİAD Bingöl Şubesi'nin dış ticaretin gelişmesine yönelik yapmış olduğu çalışmalar, sonuç vermeye başladı. TÜMSİAD Bingöl Şubesi'nin 14-19 Mayıs tarihlerinde Ürdün'e yapmış olduğu ticari gezide yapılan antlaşmalar doğrultusunda, ilk adımlar atılarak şirketler arası antlaşmalar sağlandı.

Tümsiad bingöl şubesi, ilk adımı attı
01 AĞUSTOS 2011 PAZARTESİ 00:38
0
1971
0
AA aa

 

Yakın bir zamanda kurulmasına rağmen iş dünyasına hızlı bir giriş yapan TÜMSİAD Bingöl Şubesi, çalışmalarına ve girişimlerine tüm hızıyla devam ediyor. TÜMSİAD Bingöl Şubesi'nin girişimleri ilk meyvelerini vermeye de başladı. 14-19 Mayıs tarihleri arasında Ürdün'de düzenlenen geziye katılan TÜMSİAD Bingöl Şubesi, burada yapmış olduğu antlaşmalar doğrultusunda, ilk adımları atarak şirketler arasında antlaşma yapılmasını sağladı. 
TÜMSİAD Bingöl Şubesi Başkanı İbrahim Alimoğlu tarafından yapılan açıklamada; “Bundan iki buçuk ay önce yedi kişilik bir heyetle Ürdün devletinin davetlisi olarak bu ülkeye gittik. Kaldığımız beş günlük süre içerisinde, iş görüşmeleri yaptık ve bu görüşmeler sonrasında, bu ülkeyle ticari ilişkilerimizin geliştirilmesi açısından ilk anlaşmaları yaptık. Ülkemize geri döndüğümüzde, numuneleri göndererek beklemeye başladık ve gecen hafta Ürdün'den gelen ilk heyeti ağırladık. Kendileriyle tüm konularda mutabakat sağlandıktan sonra Tears Of Roses Foundation For İmport And Export Şirket Yetkilisi Ahmet Alsakaf ile imzalar atılarak anlaşmalar sağlandı.” denildi.
Suriye'de yaşanan iç kargaşadan dolayı, Ürdün ile kullanılan uluslararası limanların risk altında olmasından ötürü gecikmeler yaşadık diyen Alimoğlu; “Ancak her şeye rağmen bizler bu hafta yaptığımız ilk anlaşmalar sonrasında, ilk ürünlerimizi yolladık. Ve böylelikle TÜMSİAD Bingöl Şubesi olarak yapmış olduğumuz ilk iş gezisinden başarılı bir sonuç çıkararak, Ürdün ile ticari ilişkilere başlamış olduk. Bundan dolayı çok memnun olduk ve bu tür faaliyetlerimize hiç ara vermeden devam edeceğiz. Bununla birlikte bu hafta Filistin'den gelen yeni firmalar ile ticari anlaşmaları yaptık. Önümüzdeki günlerde bu şirketlerin talep ettikleri ürünleri göndermeye başlayarak, Filistin devleti ile ticari ilişkilere başlamış olacağız.” dedi.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın