KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Temmuz 2024 Çarşamba
°C

Tümsiad bingöl şubesi tümexpo'ya katıldı

TÜMSİAD Bingöl Şubesi, TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı ve Uluslararası KOBİ Şurası’na Katıldı.

Tümsiad bingöl şubesi tümexpo`ya katıldı
16 EYLÜL 2013 PAZARTESİ 08:13
0
3116
0
AA aa

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şube üyeleri, TÜMSİAD'ın düzenlediği ihracat odaklı “TÜMEXPO - TÜMSİAD Genel Ticaret Fuarı ve Uluslararası KOBİ Şurası”na katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan fuara, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr.Hasan Sert, TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu, Başkan Yardımcıları Vedat Bingöl, Yakup Karagöz, İl Genel Sekreteri Ergin Günerigök, Bingöl Şube üyeleri ve işadamları, üst düzey bürokratlar, Türkiye'den ve dünyadan alanında uzman akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda işadamı katıldı.

Makine, tekstil, gıda, otomotiv ve inşaat gibi pek çok sektörlerde faaliyet gösteren firmaların katıldığı “TÜMEXPO - TÜMSİAD Genel Ticaret Fuarı”na TÜMSİAD Bingöl Şube üyesi Bingroup Binler Tekstil de katıldı.

Fuarda ürünlerini sergileyen TÜMSİAD Bingöl Şube Başkan Yardımcısı ve Bingroup Binler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Bingöl, fuarla ilgili yaptığı açıklamada: “Biz, fuarların avantajlarını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle çok yoğun olduğumuz zamanlarda bile fuarlara katılıyoruz. Özellikle TÜMEXPO, yurtiçi ve yurtdışı tüm sektörleri kapsayan bir fuar olduğu için, mutlak surette katılmamız gerektiğini düşündük. ” şeklinde konuştu.

TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu fuarların önemine değinerek: “Fuarlar, ekonomik kalkınma doğrultusunda firmaların daha aktif pazarlara açılması için son derece önemlidir. Yerel Değerlerden Küresel Liderliğe sloganıyla yola çıkmış olan TÜMSİAD-Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği, kısa zamanda önemli faaliyetlere imza atan bir Sivil Toplum Kuruluşu oldu. Bizler de Bingöl Şube olarak bu aktif faaliyetler içerisinde sürekli aktif olmaya çalışıyoruz. TÜMSİAD, kurulduğu günden bu yana ekonomik kalkınma doğrultusunda her zaman KOBİ'lerin yanında olmuştur. Bundan sonra her yıl düzenlenecek olan TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı'nın, ekonomiye büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

MİLLİ GELİR 1,5 TRİLYONA ÇIKTI

Fuarın açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜMEXPO Fuarı ve Uluslararası KOBİ şurası etkinliklerinin sevindirici etkinlikler olduğunu söyledi. Bu tür etkinliklerin Türkiye ekonomisine büyük destek sağlayacağını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Milletçe sevindirici haberi TÜİK'den aldık. 2013 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 4,4 büyüme kaydettik. 6 aylık ortalama büyüme oranımız yüzde 3,7. Geriye dönük 4 dönemde milli gelirimizi Türk Lirası bazında 1,5 trilyona çıkararak, rekora imza attık. Ekonomimiz bu etkinlikler aracılığıyla daha da büyüyecek.”

32 ÜLKEDEN 500 ALIM HEYETİ

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, açılışta yaptığı konuşmada; TÜMEXPO ve Uluslararası Kobi Şurası ile ilgili şu bilgileri verdi:

“32 ülkeden 500 alım heyetinin katıldığı fuarımıza 10 binlerce ziyaretçi bekliyoruz. 300'e yakın katılımcının yer aldığı TÜMEXPO'da 1.000 dolayında marka yer alıyor. Hindistan, Malezya, Makedonya, Hollanda, Almanya, Belçika, Danimarka ve Avusturya'dan fuara yoğun bir katılım var.” Fuarcılık sektörünün önemine de değinen Sert, “600 milyar dolar büyüklüğünde fuarcılık sektöründe Almanya ve Çin en büyük paya sahip ülkeler. Türkiye bu pastadan yüzde 1 bile alamıyor. Bunun önüne geçilmeli. Fuarcılık Türkiye'de öğrenilmeli” diye konuştu.

Ulusal ve uluslararası düzeyde 40 bin ziyaretçinin beklendiği organizasyona ağırlıklı olarak KOBİ'ler katılırken, 20 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen TÜMEXPO'da 300'e yakın katılımcı 1.000 dolayında marka ile yer aldı.

Hollanda, Almanya, Belçika, Danimarka ve Avusturya'nın yurtdışı katılımcı ülkeler arasında başı çektiği organizasyonun sektörel ürün grupları arasında makine ve ekipmanları, tekstil, gıda, kozmetik, inşaat, sağlık, lojistik, finans, turizm, maden ve mobilya bulunuyor. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.07.2024
16:50
Bingöl`de aranması bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı
Bingöl'de aranması bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı
Bingöl'de 4 ayrı suçtan 5 yıl 10 ay hapis cezası bulunan şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.
23.07.2024
16:39
'TBMM bu teklifi acilen onaylayıp yasalaştırmalı'
Türkiye vatandaşlığı ve pasaportu bulunup Filistin'de Müslümanları katleden Siyonist soykırımcıların vatandaşlıklarının kaldırılması yönünde verilen ve TBMM'de kabul edilen kanunun teklifinin Meclis tatili öncesi yasalaştırılması çağrısında bulunan Hüdapar Bingöl İl Başkanı Alpaya: 'Orada gidip Siyonistler adına savaşanların içimizde olmalarının hiçbir izahı olamaz' dedi.
23.07.2024
15:16
Sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu
Sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nce, aralarında Bingöl'ün de 6 il ve 3 ilçede 104 adrese düzenlenen sahte sağlık raporu operasyonunda 22 kişi gözaltına alınırken, 17 araca ise el konuldu.
23.07.2024
15:15
Bingöl`de çıkan orman yangını söndürüldü
Bingöl'de çıkan orman yangını söndürüldü
Bingöl'ün Genç ilçesinde bir köyde çıkan orman yangını, ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda söndürüldü.
23.07.2024
15:13
Kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı
Kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı
Bingöl'ün Solhan ilçesinde vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan yavru kızıl şahin, doğa koruma ekiplerince tedavi edildikten sonra yeniden doğaya salındı.
22.07.2024
18:44
Bingöl`ün İki Haftalık Asayiş Raporu Paylaşıldı
Bingöl'ün İki Haftalık Asayiş Raporu Paylaşıldı
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Bingöl'de 8-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında emniyet ve jandarma unsurlarınca yürütülen faaliyetlerin sonuçlarını paylaştı. İşte suçlar ve yakalananlar…
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın