KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-2 °C Hafif kar ve sis

Tümsiad il başkanları toplantısı yapıldı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜMSİAD) il toplantısı İstanbul Pendik Green Park'da yapıldı. Toplantıya, Genel Merkez Yönetim Kurulu ile 46 ilin il başkanları katıldı.

Tümsiad il başkanları toplantısı yapıldı
20 ARALIK 2010 PAZARTESİ 09:23
0
1908
0
AA aa

2010 yılı değerlendirmesi ve 2011 yılı planlamalarının yapıldığı toplantı, 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapıldı. Toplantıda TÜMSİAD için önemli kararların alındığı ve 2011 yılı için önemli hedeflerin belirlendiği belirtildi.
Toplantıya TÜMSİAD'ın Bingöl İl Başkanı İbrahim Alimoğlu da katıldı.


TÜMSİAD Bingöl İl Başkanı İbrahim Alimoğlu toplantıda söz alarak şube başkanlarına seslendi. Bingöl'e yatırım yapılması için her türlü desteği ve yardımı sağlayacaklarını ifade eden Alimoğlu, “En büyük avantajlarımız bu bölgenin kalkınmasından sorumlu olan Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz'ın Bingöllü olmasıdır. Bakan Yılmaz, iş adamlarına ve yatırımlara büyük önem vermektedir. Bu avantajın çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Bingöl'e yatırım yapılması için il başkanları ile birebir irtibata geçeceğiz. Devlet eli ile bölgemize sanayi ve ticaret alanında büyük teşvikler yapılmaktadır. Bu teşvikler uzun vadeli faizsiz kredi destekleri ile de yapılmaktadır.

En önemlisi de eğer hibeler iyi değerlendirilirse büyük iş alanları oluşturulacaktır. İş adamlarımıza şunu açıkça söylüyorum. Elimizden gelen bütün gayreti ve çabayı göstereceğiz. Biz Bingöl olarak istihdam alanlarımızı ve imalatımızı arttırmayı düşünüyoruz. Yönetim kurulu başkanlarımızdan ve TÜMSİAD'ın il başkanlarından şunu rica ediyorum. Bingöl'e yatırım yapmak isteyen işadamlarına yardımcı olsunlar.” dedi.


TÜMSİAD yaptığı etkinlikler ve faaliyetlerle, AB tarafından en çok etkinlik düzenleyen kuruluş olarak seçildi. TÜMSİAD, Avrupa KOBİ Haftası'na katılım sağlayan 37 ülke arasından; etkinlik düzenleyen kamu otoritelerini, özel kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarını geride bırakarak etkinlik sayısı bakımından birinci oldu. 

Avrupa Komisyonu tarafından açıklanan sonuçlara göre; Avrupa KOBİ Haftası faaliyetleri çerçevesinde Türkiye, İngiltere ve Almanya'dan sonra üçüncü sırada yer aldı.


TÜMSİAD, Avrupa KOBİ Haftası'na katılan birçok Avrupa ülkesinin toplamından daha fazla etkinlik gerçekleştirerek, aynı zamanda ülkemizin üçüncü sırada yer almasına katkı sağlayan ve Antalya Belek'te Maritim Pine Resort Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende 25 ayrı ülkenin katılımcıları arasında; “11 Altın Adam”dan biri seçilerek verimlilik ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elinden alan Genel Başkan Dr. Hasan Sert'e teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın