KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-2 °C Hafif kar ve sis

Türkiye'nin parlayan yıldızları olacaklar

Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) tarafından SODES projesi kapsamında hazırlanan ‘Köyümüzün Kızları Bingöl'ün Yıldızları' adlı projeyle Bingöl'ün kızları Türkiye'nin parlayan yıldızları olacağı ifade edildi.

Türkiye`nin parlayan yıldızları olacaklar
23 ARALIK 2010 PERŞEMBE 08:40
0
3989
1
AA aa

480 öğrencisi olan Cumhuriyet Kız YİBO, SODES projesi kapsamında ‘Köyümüzün Kızları Bingöl'ün Yıldızları' adlı proje hazırladı. Hazırlanan proje kapsamında okulun kapalı spor salonu yenilenecek ve yenilenen kapalı spor salonu ile birlikte ilköğretim okulları arasında ödüllü turnuvalar düzenlenecek.
Proje ile ilgili bilgi veren Cumhuriyet Kız YİBO öğretmenlerinden ve proje koordinatörü Tayfun Günerigök, okullarında okuyan kızları spora kazandırmak amacıyla SODES projesi kapsamında hazırlanan ‘Köyümüzün Kızları Bingöl'ün Yıldızlar' adlı proje hazırladıklarını ifade etti.
Önümüzdeki günlerde projeye başlayacaklarını söyleyen Proje Koordinatörü Günerigök, proje süresinin 9 ay olduğunu ve proje kapsamında kapalı spor salonunu yeniledikten sonra ilköğretim okulları arasında ödüllü turnuvalar düzenleyeceklerini belirtti.


Projeyi hazırlarken okul idaresinin ve gönüllü arkadaşlarının desteğini aldığını belirten Günerigök, “Sosyallikten uzak kızlarımıza bu modern spor salonunu kazandırarak, kızlarımızın sporla iç içe bir eğitim almalarını hedefledik. Sağlıklı bir geleceğe doğru emin adımlarla yürümeleri için sağlamış olduğumuz katkıdan dolayı çok mutluyuz. Temel hedefimiz; Bingöl'ün kızlarını Türkiye'nin parlayan yıldızları olarak görmektir. Projeye büyük emeği geçen Necmettin Budancamanak, Ramazan Kılıç, Hüseyin Budan, Ahmet Erdoğan, Zülküf Zengin, Yasin Çetkin ve Murat Kökten'e teşekkürü bir borç bilirim” dedi.


Yenilenecek olan spor salonu ile birlikte öğrenciler daha geniş oyun alanlarına kavuşacağını aktaran Günerigök, “Mevcut yapının genişletilmesi kapsamında yapılacak olan bu çalışma öğrencilere daha geniş, hijyenik ve modern oyun alanlarını yaratacak. Ailelerin okula bakış açıları olumlu yönde etkileyecek ve eğitim öğretim faaliyetlerinin daha sağlıklı sürdürülebilmesi adına ise katkı sağlayacaktır. Yapacağımız spor salonunda ilköğretim okulları arasında kot tenisi, hentbol, voleybol ve basketbol branşlarında turnuvalar düzenlenecektir. Spor salonumuzun alt zemini kauçuk yapı ve ek tribün yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
emrah günerigök (@Misafir_1214)
23 Aralık 2010 Perşembe 21:46
sayın GÜNERİGÖK tebrik ediyorum sizi BİNGÖL'ün kızlarına yararlı olur inşallah başarılarınızın devamını diliyorum SAYGILARIMLA...
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın