Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2020 Çarşamba
°C

Türkiye'yi kuşatmak istiyorlar

İstanbul'da seçim çalışmaları kapsamında AK Parti'ye destek isteyen Berdibek: 'Saddam'ı bahane edip Irak'ı, Kaddafi'yi bahane edip Libya'yı yaşanmaz hale getirenlerin yeni hedefi Türkiye'dir. Mesele İstanbul seçimi değil, Türkiye'yi kuşatmak, parçalamak meselesidir. Lütfen uyanık olalım, bir olalım, bu oyunlara fırsat vermeyelim.'

20 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE 20:21
16
2016
7
AA aa
Türkiye`yi kuşatmak istiyorlar

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'la birlikte 23 Haziran'da gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimleriyle ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdılar.

Günlük 15 ila 20 arasında değişen ziyaret programları kapsamında Bingöl derneklerinde hemşehrileriyle buluşan Berdibek ve Arıkan, Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Binali Yıldırım için destek taleplerini aktarıyorlar.

Bu kapsamda Bingöl İli Kiğı İlçesi Aşağı (Kamrun) Kuşçimeni Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Bingöl Kiğı Açıkgüney Köyü Derneği ve Bingöl Kiğı Darköprü (Hurs) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nde hemşehrileriyle bir araya gelen Berdibek ve Arıkan, yoğun ilginin gösterildiği programlarda Binali Yıldırım için oy istediler.

Yıldırım için destek taleplerini aktaran Berdibek ve Arıkan, Bingöl'e dair talep ve istekleri de dinleyip aktarılan sorunları da yerinde çözmeye gayret gösterdiler.

Arıkan: “Binali Yıldırım en doğru adaydır”

“Binali Yıldırım kaybettiğinde kimler sevinecek? Ekrem İmamoğlu kazandığın da kimler sevinecek? İnanın, çok net bir şekilde Türkiye düşmanları bizden daha fazla İstanbul seçimleriyle ilgileniyor. Bizim bu durumu çok iyi bir şekilde analiz etmemiz lazım. Ben bütün hemşehrilerimden bu süreci iyi bir şekilde değerlendirip ona bir karar vermesini istiyorum. Sayın Binali Yıldırım tecrübesiyle, bundan önce yapmış olduğu işleriyle İstanbul'u yönetmeye en doğru adaydır. Bende eminim ki, sizlerde en doğru kararı vereceksiniz. Pazar günü İstanbul'da yaşayan Bingöllü hemşehrilerimizden ciddi bir destek bekliyoruz”

Berdibek: “Amaç seçim değil, Türkiye'yi kuşatmaktır”

Katılımcılara seslenen AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ise: “Özgürlükler noktasında AK Parti, birçok önemli gelişmeyi sağladı. Eskiden bu kadar özgür bir Türkiye yoktu. Ama gelinen noktada bazıları da hakaret etmeyi de özgürlük sayıyorlar. Bu ülkede Türk'ü, Kürt'ü, Zaza'sı, Alevi'si, Sunni'si, Arap'ı, Çerkez'i, Boşnak'ı, hepsi zenginliğimizdir. Ancak birileri, yıllardır süregelen kardeşliğimize, gönül birliğimize sürekli çomak sokmaya çalışıyor. Ve ne yazık ki, içerdeki ve dışardaki mihraklar, taşeronlar bu birliği bozmak için var gücüyle çalışıyor. Soruyorum sizlere, Allah aşkına, İstanbul'daki bir seçim diğer ülkeleri neden ilgilendiriyor? New York Belediye Başkanını veya Londra Belediye Başkanını kaçınız biliyor veya tanıyorsunuz? Veya diğer ülkelerdeki belediye başkanlarını tanıyor musunuz? Ya da Türkiye'nin oralardaki seçimlere müdahil olduğuna hiç şahit oldunuz mu? Ama tüm dış güçler İstanbul seçimleriyle ilgileniyor. Hem de çok fazla bir ilgileri var. Yakın geçmişteki olayları göz ardı etmeyelim lütfen. ‘Bizim Irak'la sorunumuz yok, meselemiz Saddam'la” dediler, Saddam nezdinde Irak'ı yerle bir ettiler. ‘Bizim Libya ile sorunumuz yok, meselemiz Kaddafi'yle” dediler, Kaddafi nezdinde Libya'yı ne hale getirdiler gördünüz. Şimdi ne diyorlar? ‘Bizim Türkiye'yle sorunumuz yok, meselemiz Recep Tayyip Erdoğan'ladır.'  Ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan nezdinde Türkiye'yi kuşatmak, bir Irak, bir Suriye, bir Libya'ya dönüştürmek istiyorlar. Kimse kalkıp da İstanbul seçimlerini sıradanlaştırmasın, bunu yapanlara da itibar edilmesin. Yıllardır güçlü bir mozik olan halkların yaşadığı bu toprakları birilerine bırakmayalım. AK Parti'de bir kul partisidir, elbette hataları olabilir, yanlışları olabilir. Kırılanlar, gönül koyanlar mutlaka vardır. Ancak mesele ülkemizin birliği, memleketimizin bekasıysa bir olmak, el ele verip bu oyunları bozmak zorundayız. Siz değerli Bingöllü hemşehrilerimden ricam, yılladır ülkesine hizmet etmiş olan Binali Yıldırım'ı oylarınızla desteklemeniz, İstanbul'un ve Türkiye'nin geleceğini yarın neler getireceğiniz bilmediğiniz karanlıklara emanet etmeyiniz. AK Parti ve Binali Bey kazandığında göreceksiniz ki, İstanbul çok daha güzel hizmetlerle tanışacak. Yıllardır birçok hayali kurulan hizmeti yapan, ülkenin dört bir yanına hizmetleri ulaştıran Binali Bey'in tecrübesi, İstanbul'a da çok şey katacaktır. Lütfen hassasiyet gösterelim, yarınlarımızı sıkıntıya sokacak kararlardan kaçınalım” dedi.

Konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam eden program, daha sonrasın farklı bir dernek merkezindeki görüşmeyle devam etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45680)
23 Haziran 2019 Pazar 13:22
Bir ihalede bana ver baba
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45679)
23 Haziran 2019 Pazar 13:22
FEVZI BABA CANDIR..IHALELER HEYECANDIR
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45674)
23 Haziran 2019 Pazar 11:03
Kültür mah yapamadınız
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45668)
22 Haziran 2019 Cumartesi 20:53
Bu ülkenin bekası size kalmışsa vay bu ülkenin haline!! Bırakın bu ucuz söylemleri.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45660)
22 Haziran 2019 Cumartesi 04:33
Kim Senin Sözüne inanıyorsa, Kendisini kandırıyor..Boşuna Nefes Tüketme..!!!
Beğendim (15) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45650)
21 Haziran 2019 Cuma 15:34
bingölü hal etiniz sıra ist da.erdal bey biz burda hizmet bekliyoruz sen ist da seçim havasındasın.
Beğendim (15) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45649)
21 Haziran 2019 Cuma 13:40
En büyük ihaneti Erdoğana sen yaptın. Yer vermediklerinde kapı kapı idrise oy topladın. Özel idare meydaninda seçilmedigin icin ortamı gerdin. Sahayı terkettin. Hdp li şahsı danışmanın yaptın. Simdide yaptıgın aciklamalara bak. Ne diyelim.
Beğendim (15) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın