Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Eylül 2021 Salı
31 °C Güneşli

Umut Kervanı, 3 bin aileye destek oldu

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), 2021 yılı Temmuz ayında 3.065 aileye 353 bin 905 TL değerinde ayni, nakdi, giyim ve kırmızı et yardımında bulundu.

02 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ 17:00
3
414
0
AA aa
Umut Kervanı, 3 bin aileye destek oldu

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2021 yılı Temmuz ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği

Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, “Temmuz ayında 24 aileye 3 bin 405 TL değerinde gıda, 41 aileye 20 bin 500 TL nakdi, 3 bin aileye 330 bin TL kırmızı et yardımı olmak üzere toplamda 3.065 aileye 353 bin 905 TL değerinde ayni ve nakdi yardım yaptık” dedi.

İNFAK HAYATIMIZDA YER EDİNMELİ

Söz konusu yardımlarından ötürü hayır sahibi ve duyarlı insanlara şükranlarını sunan Gönül, zengin ve yoksulların birbirleri ile imtihan içerisinde olduklarını dile getirerek, şunları söyledi: “Bakara suresinde yer alan bir ayette (2/215) infakla ilgili öncelik sırasına işaret edilmekle birlikte ayetin sonundaki ifadeden asıl önemli noktanın hayır yapma arzusu ve niyeti olduğu anlaşılmaktadır. Hadislerde de aile fertlerine yapılan harcamalar infak kavramıyla ifade edilmiş ve bunun bütün sadakaların en hayırlısı olduğu belirtilmiştir (Müsned, V, 277; Müslim, “Zekât”, 38, 39). Kur'an'da, varlıklı Müslümanların mallarında yoksulların hakları bulunduğunun belirtilmesi (ez-Zâriyât 51/19; el-Meâric 70/24-25) zenginlerin, bir özür sebebiyle çalışamayan veya geliri ihtiyacını karşılamayanlara yardımda bulunmakla yükümlü olduğunu göstermektedir. Bu yardımın tasadduk, zekât, fıtır sadakası, kurban, hediye, kullanmaya verme (iâre), vakıf, devlet bütçesinden maaş bağlama gibi birçok çeşidi bulunmakta olup bunların hepsi geniş anlamda infak kavramıyla ilgilidir. Kurban Bayramı vesilesi ile “Kurbanınız Umut Olsun” sloganıyla yaptığımız çalışmalar kapsamında 322 hisse kurbanlığı 3 bin aileye 2 şer kilo olarak ulaştırdık. Ayrıca her ay düzenli olarak yaptığımız gıda ve nakdi yardımlarımıza da devam ettik. Yaptığımız çalışmalar 12 ay boyunca düzenli olarak yapılmaktadır. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.   

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın