KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Haziran 2024 Cuma
°C

Umut kervanı, bölgede yardımlarını sürdürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, 20 araç ve 100 kişilik üye ve gönüllü yardım personelleri ile depremzedelere yardımda bulunduklarını ifade etti.

Umut kervanı, bölgede yardımlarını sürdürüyor
12 ŞUBAT 2023 PAZAR 15:23
4
815
0
AA aa

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği illerde vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik ilan eden Umut Kervanı Vakfı, başlattığı yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), depremzedeler için yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki birçok ili etkileyen ve yaklaşık 10 ilde yıkımlara neden olan deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği) Başkanı Murat Yıldırım, depremin olduğu ilk andan 11 Şubat 2023 tarihine kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

ADIYAMAN VE MALATYA'DAKİ DEPREMZEDELERE ULAŞILDI

Deprem sonrası Umut Kervanı Vakfı'nın acil yardım çağrısına hemen destek olduklarını belirten Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak depremin hemen ardından, Malatya ve Adıyaman İllerimizde bulunan Umut Kervanı Vakfı'na bağlı İnsani Yardım Derneklerimiz aracılığı ile yardımlar ulaştırılarak dağıtılmıştır. Umut Kervanı Vakfı'nın çağrısı üzerine Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak acil yardım çağrısına hemen destek olduk. Bingöl Umut Kervanı Derneği, Avrupa Yetim-Eli, Yetimler Vakfı ve İHO EBRAR olarak depremzede vatandaşlarımıza ‘Umut Olmaya' devam ediyoruz.  Bu kapsamda yapılan çalışmalar ile deprem bölgelerine; battaniye, çocuk bezi, bot ve mont, elektrikli soba, gıda, bakliyat, çorap ve eldiven, peçete, ekmek, simit, su, tüp ve halı gönderdik. Ayrıca ilimize gelen depremzedelere eşya ve barınma hakkında bilgi verilerek, gıda ve eşya yardımında bulunduk. 15 kişilik bir ekibimiz Malatya'da bulunan depremzedelere tavuk döner ve sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor” dedi.

YARDIMLARIN DOĞRU DAĞITILMASI ÇOK ÖNEMLİ

20 araç ve 100 kişilik üye ve gönüllü yardım personelleri ile Malatya ve Adıyaman İllerine acil yardım götürüldüğünü kaydeden Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak; 20 araç ve 100 kişilik üye ve gönüllü yardım personellerimiz ile Malatya ve Adıyaman İllerinde bulunan Umut Kervanı İnsani Yardım Derneklerimiz aracılığıyla bölgeye gönderilen yardımlar, İl Merkezleri, İlçe Merkezleri ile köylerde koordineli bir şekilde dağıtımlar gerçekleştirilmiştir. Şuanda en önemli işlerden biri gönderilen yardımların afetzedelere doğru bir şekilde ulaştırılması ve ihtiyaçlarının giderilmesidir. Bu konuda Malatya ve Adıyaman İllerimizdeki Umut Kervanı Vakfımıza bağlı İnsani Yardım Derneklerine gerekli personel takviyesi yapılmıştır. Bir kardeşimiz Umreye gitmek için biriktirmiş olduğu parasını depremzede kardeşlerimize bağışladı. Ayrıca küçük kardeşlerimiz kumbaralarını getirip depremzedelere ulaştırılmak üzere derneğimize teslim ettiler. Derneğimizin yardım ettiği aileler derneğe gelerek depremzedelere bağışta bulundular. Depremzede kardeşlerimize karşı Bingöllü vatandaşlarımız duyarsız kalmadı. Hayır sahiplerine çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” diye konuştu.

YARDIMLAR PROGRAMLI VE DÜZENLİ YAPILMALI

Hayırseverlerin desteklerini sürdürmelerini isteyen Yıldırım, “Depremzedelerin ihtiyaçları bugünle sınırlı kalmayıp, önümüzdeki süreçlerde göz önüne alınarak yardımları kontrollü, programlı ve bilinçli bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bundan ötürü yapacağımız yardımları alandan gelen doğru bilgiler ışığında ihtiyaca binaen yardım kuruluşları üzerinden yapmaya çalışalım. Özellikle bunu gerçekleştirmek için nakdi yardımlara ağırlık verip gerekli yardımları acil olarak karşılamalıyız. Deprem bölgelerine ulaştırmak üzere yardımda bulunmak isteyen kardeşlerimiz ayni yardımlarını Bingöl Umut Kervanı'na ulaştırabilirler. Nakdi yardımlarını ise aşağıda verilen Umut Kervanı Vakfı'nın hesaplarına yatırabilirler. Desteklerinizle, depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını saralım. Kış soğuklarına karşı yapacağımız yardımlara ihtiyaçları var. Destek olup, ihtiyaç sahiplerini zorlu kış şartlarından birlikte koruyalım. Acil çağrımıza destek veren hayırseverlerden Allah razı olsun, kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın