Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Haziran 2020 Pazartesi
°C

Umut olmaya devam ediyorlar

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yardım derneği, kırtasiye, gıda ve nakdi olmak üzere 298 aileye 31 bin 861 TL yardımda bulundu.

17 EYLÜL 2019 SALI 19:14
2
896
0
AA aa
Umut olmaya devam ediyorlar

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Ağustos ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Mağdur ve muhtaçların umut ışığı Bingöl Umut Kervanı Derneği, yoksul ve kimsesizlerin umudu olma yolunda emin adımlarla yürümeğe devam ediyor.

‘Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir' düsturuyla yola koyulan ve yılın on iki ayında yüzlerce aileye şefkat ve merhamet ile dokunan Bingöl Umut Kervanı Derneği, muhtaç ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Gönlü zengin hayırsever insanımız ile yoksul aileler arasında rahmet köprüsü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Ağustos ayında 298 aileye 31 bin 861 TL değerinde kırtasiye, ayni ve nakdi yardım yaptık. 1.126 TL gıda, 24.535 TL kırtasiye ve 6.200 TL nakit yardımda bulunduk” dedi.

Söz konusu yardımlarından ötürü hayır sahibi ve duyarlı insanlara şükranlarını sunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Tamaç, zengin ve fakirlerin birbirleri ile imtihan içerisinde olduklarını dile getirerek, “Zenginlik ve yoksulluk, tarih boyunca bütün milletlerin ve toplumların adeta kaderi olmuş sosyal bir realitedir. Cenabı Hak sünneti gereği zenginleri ve yoksulları birbiriyle imtihan etmiş, her iki kategoriyi de birbirine muhtaç olarak yaratmıştır. Yoksul ve muhtaç insanların zenginlerin yardım ve desteğine olan ihtiyacından belki de daha ziyade olarak, zengin ve varlıklı insanlar da fakir ve düşkünlerin hayır yolundaki dua ve temennilerine muhtaç olduklarını unutmamalıdır. Bu bakımdan hali vakti yerinde olan ve Rahman olan Allah'ın lütfundan bolca rızıklandırdığı zenginlerin, toplumdaki fakir ve yoksulları kendileri için bir yük ve külfet olarak görmemeleri bilakis kaza ve belaların defi ve hayır kapılarının açılması noktasında bir vesile olarak telâkki etmeleri daha doğru olacaktır. Yüce inancımız, kadim geleneğimiz ve tarihi mirasımız bize bunu öğretmiştir. Bu vesileyle imkân ve iktidar sahibi kardeşlerimizi sosyal ve ekonomik sorumlulukları noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyor ve bu hayır kervanında birlikte yürümeye çağırıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın