KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
25 °C Kısmen güneşli

Vakit, çevik bir paşayı nasıl kızdırdı

Vakit Gazetesi Emekli Orgeneral Çevik Bir'i Lions Kulüplerinin düzenlediği bir toplantıda yakalayarak, ısrarla bir soruya cevap istedi. İşte Çevik Bir'in öfkelendiği anlar.

Vakit, çevik bir paşayı nasıl kızdırdı
12 KASIM 2005 CUMARTESİ 20:57
0
1862
0
AA aa
Vakit Gazetesi'nin haberi:

Emekli Orgeneral Çevik Bir, önceki akşam İstanbul'daki Lions Külüpleri tarafından Pera Palas Oteli'nde düzenlenen Atatürk'ü anma programına konuşmacı olarak katıldı. Vakit'in gündeme getirdiği Tabip Albay Mustafa Kahramanyol'un YAŞ kararlarıyla TSK'dan uzaklaştırılmasında etkisi olduğu iddia edilen Çevik Bir, konuyla ilgili muhabirimizin sorusuna ilginç bir cevap verdi.

Çevik Bir, "YAŞ kararlarıyla TSK'dan uzaklaştırılan Tabip Albay Mustafa Kahramanyol'un eski eşi Nurcan Akçay, Kahramanyol'un ordudan atılması için sizin kendisine asılsız ihbar mektubu yazdırdığınızı ve bunun karşılığında iş ve para teklif ettiğinizi iddia etti. Nurcan Akçay'ın bu iddialarına ne diyorsunuz?" şeklindeki soruya "Onlar geçmişte kaldı" diye cevap verdi.

Bir, muhabirimizin "Bu, suçlamaları kabul ettiğiniz anlamına mı geliyor? Başka açıklamanız olmayacak mı?" sorusunu da cevapsız bıraktı. Sorulardan rahatsız olan Bir, muhabirimizin yanından uzaklaşarak, konuşmamayı tercih etti.

KONUYLA İLGİLİ GAZETE KÜPÜRÜNÜ ZORLA KAPATTI

Bu arada Ali Başak isimli bir vatandaş, YAŞ'zede Tabip Albay Mustafa Kahramanyol ile ilgili haberin yer aldığı gazete küpürünü protokolde oturan Çevik Bir'e göstererek, "Nurcan Akçay'ın size yönelik suçlamalarına bir cevabınız olmayacak mı?" sorusunu yöneltti. Gazete küpürünün kendisine gösterilmesinden büyük rahatsızlık duyan Bir, eliyle vatandaşa müdahale ederek, küpürü zorla kapattırdı. Emekli Orgeneral bir yandan bu müdahalede bulunurken, diğer taraftan, "Ben o gazeteleri okumuyorum, o haberlerin hiçbirini okumuyorum" diye savunmaya geçmesi dikkat çekti.

Amerika'dan gelir gelmez ayağının tozuyla Lions Kulüpleri'nin davetine katılan Çevik Bir, burada Atatürk'ü anlatan bir konuşma yaptı. Program sonunda Lions Kulüpleri 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Nilüfer Ogan, Çevik Bir'i, bir "teşekkür plaketi"yle ödüllendirdi.

Vakit
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın