Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Mayıs 2020 Salı
°C

Vali Ekinci'den Bayram Mesajı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, yayımladığı bayram mesajında; Allah'tan, tüm insanlığı saran Covıd-19 illetinden en az hasarla kurtulmayı dileyelim. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların ve ümitsizliklerin son bulması ve ümmetimizin yarınları için geleceğe umutla bakabilmeyi dileyelim.

22 MAYIS 2020 CUMA 17:50
1
734
0
AA aa
Vali Ekinci`den Bayram Mesajı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Yüce Rabbimizin biz kullarına bolluk, bereket, cömertlik, rahmet ve mağfiret ihsan eden Ramazan ayını geride bırakarak, dostluk ve kardeşliğimizi paylaşma, büyüğümüzden küçüğümüze bir bütün olarak hayırlarda buluşarak kaynaşma ve dayanışma günü olan Ramazan Bayramına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizim toplumsal hayatımızda bayramlar yakınlaşmaya, iri ve diri olmaya katkı sağlayan müstesna günlerdir. Bu günlerde dostlar, arkadaşlar, akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar ve doyumsuz muhabbetler zirveye ulaşır; gönül köprüleri ile hanelerimize huzur ve sevinç dolar. Kültür dünyamızda bayramlar, sıradan günler değildir; bu günlerde dargınlık ve kırgınlıklar giderilir; toplumun tüm kesimlerine uzanan barış, sevgi ve esenlik dilekleri kalpleri yumuşatır. Bu günler yüce dinimizin rahmet ve merhamet çağrısı ile hak, hakikat, adalet, ahlak, iyilik ve barış  adına sahip olduğu değerler ile topluma baştan aşağıya yayıldığı müstesna günlerdir.               

Kadim bilgi ve uygulamalar ile müşerref olduğumuz dini bayramlarımızda, yanı başımızda duran ama ihmal ettiğimiz yakınlarımızı fark edip gözetelim, farklı sebeplerle var olan sorunları ve dargınlıkları mukaddes mesajın gölgesinde birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile giderelim. Bu değerli zaman diliminde Alemlerin Rabbi olan Allah'tan, tüm insanlığı saran Covıd-19 illetinden en az hasarla kurtulmayı dileyelim. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların ve ümitsizliklerin son bulması ve ümmetimizin yarınları için geleceğe umutla bakabilmeyi dileyelim. Ramazan ayının aynı zamanda Kur'an ayı olduğu bilinciyle vahiyle rızıklanmış toplumsal bir iklim ve onun yayacağı güzelliklerin tüm yeryüzüne yayılmasını dileyelim. 

Bizler Ramazan bayramını idrak ederken dünyanın farklı yerlerindeki Müslüman kardeşlerimizin maruz kaldıkları zulüm ve sıkıntılar yüreklerimizi burkmakta, bizleri ziyadesiyle rahatsız etmektedir. Bayrama eriştiğimiz bu değerli günlerde yüce rabbimizden temennimiz halen eza ve cefa gören bu kardeşlerimizin bu durumdan kurtulmalarıdır.

Bayramın kalbimize yaydığı rahmet ve merhamet ile ilimizdeki muhtaçlarımızı gözetmenin yanı sıra dram ve trajedinin yaşandığı yerlerdeki tüm insanlara,  dua, yardım ve bağışlarımızla katkıda bulunalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı en samimi duygularla kutluyor; bayramın, ilimize, ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına barış,  huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, hepinizi sevgi,  saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın