KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

VALİ EKİNCİ'DEN 'KIZILAY HAFTASI' MESAJI

Vali Kadir Ekinci, 'Kızılay Haftası' dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

VALİ EKİNCİ`DEN `KIZILAY HAFTASI` MESAJI
31 EKİM 2022 PAZARTESİ 14:41
2
1903
1
AA aa

Kızılay Haftası nedeniyle açıklama yapan Vali Kadir Ekinci; “Bir medeniyet bilinci ile asla coğrafya, bayrak, vatan farkı gözetmeyen ve sürekli teknik donanımını güncelleyerek hizmet kalitesine boyut katan Kızılay, halkımızın gönlünde taht kurmuş değerli bir kuruluşumuzdur.”

Vali Kadir Ekinci, “Kızılay Haftası” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Ekinci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“1868 yılından bugüne savaş ve doğal afetler karşısında renk, dil, din ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın dünyanın en ücra yerlerine kadar mazlumlara ve mağdurlara ulaşan; tüm zorlu koşullara rağmen ve hiçbir karşılık beklemeksizin şefkat elini uzatan, acıları hafifletmeye çalışan, yaraları saran Kızılay'ımız ülkemizin yüz akı ve gurur vesilesi kuruluşlarındandır.

İnsanı hayatın merkezine alarak zorda kalana yardım etmeyi mukaddes bir vazife bilen Kızılay, ilk günden beri halkımızdan aldığı güç ve destekle özverili çalışmalarına devam etmekte, yurt içinde ve yurt dışında meydana gelen her felaketin ardından yardıma muhtaç insanların yardımına koşmaktadır.

Bir medeniyet bilinci ile asla coğrafya, bayrak, vatan farkı gözetmeyen ve sürekli teknik donanımını güncelleyerek hizmet kalitesine boyut katan Kızılay, halkımızın gönlünde taht kurmuş değerli bir kuruluşumuzdur.

Kızılay, afet halleri dışında aş ocaklarında her gün binlerce yoksul vatandaşımıza sıcak yemek sunmakta ve ülkemizin kan ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayarak çok önemli hizmetler vermeyi de sürdürmektedir. Kızılay, bu önemli görevleri sadece ‘insanlık' adına üstlenmekte ve hiçbir karşılık beklememektedir.

Son yıllarda elliyi aşkın ülkeye ayni ve nakdi insani yardım gerçekleştiren Kızılay, dünyanın gözlerini kapatıp kulaklarını tıkadığı ve sırtını dönüp görmezden geldiği coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine ulaşarak ülkemizin uluslararası saygınlığına da önemli katkılar sağlamaktadır.

Bu duygularla, dünya barışına katkı sağlayan Kızılayı'mızın değerli yönetici ve çalışanları ile Bingöllü hayırsever vatandaşlarımızın ‘Kızılay Haftası'nı kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96286)
31 Ekim 2022 Pazartesi 18:31
Vali bey konu ile alakası yok gerçi ama lütfen bu taziye yemeklerini yasaklayın. Bu milletin takdirini kazanırsınız. İnsanlarin çoğu hbu anlamda somut adım atılmasını istiyor yemeği veren bile şeref haysiyet anlayışı ile gönülsüz veriyor. İnsanlar acılarını bile yaşayamadan milleti memnun etme peşine düşüyor. Kiminin parası yok borç harç ediyor
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın