Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Ekim 2020 Cumartesi
24 °C Güneşli

Vali: Muhtarlık, vatandaşın devlete açılan en yakın kapısıdır

Muhtarlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Vali Ekinci, ' Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olup devletimizin her mahalle ve köydeki kurumsal temsilciliği, vatandaşın devlete açılan en yakın kapısıdır.'

18 EKİM 2020 PAZAR 17:34
2
537
1
AA aa
Vali: Muhtarlık, vatandaşın devlete açılan en yakın kapısıdır

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “Muhtarlar Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Muhtarlık müessesesinin toplumun önemli yapı taşlarından biri olduğunun altını çizdi.

Vali Ekinci; “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olup devletimizin her mahalle ve köydeki kurumsal temsilciliği, vatandaşın devlete açılan en yakın kapısıdır. Muhtarlarımız bir yandan bulundukları mahalle veya köyde talepleri aktarmak ve sorunları çözmek suretiyle halkımızla kurumlar arasında köprü vazifesi görürken bir yandan da modern kamu yönetimi anlayışının temel göstergelerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görev üstlenmektedirler.

Kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlıklarımız, günümüzde en ücra yerleşim yerine bile çoğulcu ve katılımcı kamu yönetimi anlayışını taşıyarak sevinçte ve hüzünde daima milletin yanında ve hizmetinde olmaya devam etmektedir. Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi; Sayın Cumhurbaşkanımızın farklı periyotlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarımızla bir araya gelmesi ve Sayın Bakanlarımızın muhtarlarımızla istişarelerde bulunması devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişaneleridir. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımıza bu anlamlı gün vesilesiyle Rabbim'den muvaffakiyetler diliyorum. Bu düşüncelerle; insanımızın yerel ve kamu yönetimlerince gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması için vatandaş ve idare arasında gönül köprüsü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63420)
19 Ekim 2020 Pazartesi 01:28
Sayın Valim, bu konuda size maalesef kaılmıyorum, belki köy muhtarları gerekli ama il ve ilçelerdeki muhtarlıkların pek bir faydaları olduğunu düşünmüyorum. bugüne kadar hiçbir mahalle problemimizi muhtarlar ne çözdü ne de sorunlarımızın üzerinde durup durumu sizlere bildirdiler. hep kendi çabalarımızla bürokrasiye ulaşıp sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
24.10.2020
12:41
Aboneliklerde yeni dönem: İptal için bayiye gitmeye gerek kalmayacak
Aboneliklerde yeni dönem: İptal için bayiye gitmeye gerek kalmayacak
BTK tarafından yapılan düzenleme kapsamında hayata geçirilecek yeni uygulama için geri sayım başladı. Abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.
24.10.2020
12:40
Türkiye`nin verdiği süre 1 hafta sonra doluyor! Büyük ceza kesilecek
Türkiye'nin verdiği süre 1 hafta sonra doluyor! Büyük ceza kesilecek
BTK'nin, kamuoyunda 'Sosyal Medya Yasası' olarak bilinen düzenleme kapsamında, sosyal ağ sağlayıcılarına 'temsilcilerini belirlemeleri' için tanıdığı süre 2 Kasım'da sona erecek. Sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye'de temsilcilik açmak için 3 Kasım'da yapılacak ABD seçimlerini ve CHP tarafından Anayasa Mahkemesine yapılan başvuru sonucunu beklemek istedikleri belirtiliyor...
23.10.2020
17:37
`Başarı Ekip İşidir`
'Başarı Ekip İşidir'
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül: 'İl Özel İdaresi olarak amacımız, ilçelerden beldelere, köylerden mezralara, kısacası insanın yaşadığı her yere altyapı, üstyapı ve sosyal donatı alanında hizmet götürmek ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak mutluluklarına vesile olmaktır. Bunu da kaynakları doğru kullanarak yapıyor ve başarılı bir süreç ortaya koyuyoruz. Başarı ekip işidir diyoruz ve tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte özverili bir mesai harcıyoruz'
23.10.2020
17:36
Aranan şahıs çatı katında yakalandı!
Aranan şahıs çatı katında yakalandı!
Bingöl Valiliği, 'Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı' suçlarından 19 yıl 9 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs, gizlendiği evin çatı katında yakalandığını açıkladı.
23.10.2020
17:35
Covid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Covid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, vatandaşları mevsimsel grip veya Covid-19 ayrımını yapmaya uğraşmak yerine şikâyetlerinin artması halinde vakit kaybetmeden bir hekime başvurmaları konusunda uyardı.
23.10.2020
17:34
4 odalı sığınak imha edildi
4 odalı sığınak imha edildi
Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında jandarma tarafından yapılan operasyonda 4 odalı bir sığınak bulunarak imha edildi. Sığınakta 2 adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı, 43 adet tüm ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın