KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

WhatsApp'a bugünden itibaren sınırlama geliyor

WhatsApp, yanlış bilgilendirme ve söylentilerle mücadele etmek amacıyla ilet özelliğine bugünden itibaren sınırlandırma getiriyor.

WhatsApp`a bugünden itibaren sınırlama geliyor
22 OCAK 2019 SALI 02:45
0
2145
0
AA aa

 

Spam ve hatalı bilgilendirme içeren mesajların büyük sorunlar oluşturması üzerine harekete geçen WhatsApp, mesajların hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayan “ilet” özelliğine bugünden itibaren sınırlandırma getiriyor. Yeni sınırlandırma ile WhatsApp kullanıcıları bir mesajı yalnızca 5 bireysel ya da grup sohbetine iletebilecekler.
 
WhatsApp'ın Politika ve İletişim Başkan Yardımcısı Victoria Grand, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlenen bir etkinlikte, "Bugünden itibaren ilet özelliğine beş mesaj limiti uyguluyoruz.” açıklamasında bulundu.
 
Geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile WhatsApp kullanıcıları bir mesajı 20 bireysel ya da grup sohbetine iletebiliyorlardı. Son yapılan düzenleme ile bu sınır 5'e indirilmiş oldu.
 
Yapılan bu değişiklik, yaklaşık 1,5 milyar kullanıcısı olan WhatsApp'ın, sahte haberlerin, manipüle edilmiş fotoğrafların, bağlamı olmayan videoların, ses aldatmacalarının ve spamların yayılmasını engellemek ve uygulamanın kötüye kullanımını durdurmak için aradığı yeni yolların bir sonucu olarak ortaya çıktı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın