KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Temmuz 2024 Perşembe
°C

'Ya yıkın bu köprüyü yada yapın'

Bingöl'ün Karlıova ilçesi Geçitli (Geylan) Köyü, Molaşakir (Botan) ve Çiftlik köyü bağlantısı olan köprünün adeta yıkılmaya terk edilmesine tepki gösteren bölge halkı: “Ya yıkın bu köprüyü ya da yapın' diyerek tepki gösterdiler.

`Ya yıkın bu köprüyü yada yapın`
07 HAZİRAN 2013 CUMA 05:35
0
3846
0
AA aa

Karlıova'ya bağlı Geçitli (Geylan) köyü, Molaşakir (Botan) ve Çiftlik köyü bağlantısı olan köprü, geçen yılki yağış ve geçen yük kamyonları nedeniyle yıkılacak hale geldi.

Daha önce önlem olarak araçları köprüyü kullanmaması için yola hafriyat döküldüğü ama araçların dökülen hafriyatın hemen yanında bulunan araziden geçerek köprüyü kullandıkları görüldü.

Geçen yıl zarar gören köprünün halen yapılmadığını ve hiç bir önlemin alınmadığını belirten bölge halkı, biran önce gerekenin yapılmasını istedi.

Geçen yıl zarar gören köprünün her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getiren köy sakinleri: “Hiç bir önlem alınmamış. Çocuklarımız köprünün altında balık tutuyorlar üzerlerinde ise araçlar geçiyor. Köprü her an yıkılabilir korkusuyla çocuklara kızıyoruz ama sonuçta çocukturlar ve laf dinlemiyorlar. Köprü için daha önce yola hafriyat döküldü ama araç sürücüleri bu engeli aşıp yine köprüyü kullanıyorlar" sözleriyle endişelerini dile getirdiler.

Köy muhtarı Feyyaz Kızğı ise, Kaymakamlığa başvurduklarını ve köprünün yıkılıp yeniden yapılma emri geldiğini ifade ederek: “Biz de köprünün yapılmasını bekliyoruz" dedi.

Herhangi bir facianın yaşanmamasını isteyen köy sakinleri, yeni köprü yapılana kadar bu köprünün yıkılmasını istedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.07.2024
09:24
Bingöl`deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4`e yükseldi
Bingöl'deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4'e yükseldi
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs tarafından gerçekleştirilen bıçaklı saldırı olayında hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi, 5 kişinin tedavisine devam edildiği öğrenildi.
24.07.2024
20:50
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Bingöl'de 2 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan zanlı, yakalanmadan önce Mirzan Mahallesi'nde dönemlik kullanılan bir evi ateşe verdi.
24.07.2024
19:00
O öldürdü, memleket izledi!
O öldürdü, memleket izledi!
Madde kullanıp Bingöl'de 2 kişiyi öldüren 7 kişiyi de yaralayan zanlı, çarşıyı dolaştı, önüne geleni bıçakladı. Saldırılar çevredekilerce izlenirken, polisin zanlıyı yakalanması ise neredeyse 1 saati aştı! Üstelik zanlının babası, 8 ay önce mahkemeye dilekçe vererek 'Oğlumun Elâzığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırılmasını arz ve talep ediyorum' demesine rağmen…! İşte şehrin yöneticilerinden yanıtı istenen sorular;
24.07.2024
17:29
Bingöl`de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 farklı noktada 40 bin 660 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
24.07.2024
15:35
Bingöl`de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de 2 kişinin ölümüne 7 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırgan polis tarafından yakalandı.
24.07.2024
14:54
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Bingöl Merkez Eski Hal bölgesinde madde bağımlısı olduğu belirtilen bir genç, önüne gelene bıçakla saldırdı. Ölü ve yaralılar var. Ölü ve yaralıların isimleri şöyle;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın